IELTS7 Banner 01 8

لغات پرکابرد انگلیسی در تجارت بیش از سایر موارد می تواند به کار آید و در مشاغل مهم بین المللی مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع بسیاری از افرادی که به فراگیری زبان مبادرت می ورزند، به این دلیل است که بتوانند در زمینه های شغلی به جایگاه بهتری دست یابند. کارمندهای بانک، موسسات بورس، شرکت های معتبر بین المللی و… همگی به کارمندانی نیاز دارند که به خوبی بتوانند به زبان انگلیسی مسلط بوده و در قراردادها و مکالمات به خوبی عمل نمایند. اگر شما نیز جز افرادی هستید که دغدغه تجارت دارید و دوست دارید در مراحل اولیه با لغات و اصطلاحات مهم در این زمینه آشنا شوید، این مقاله می تواند برای شما عزیزان مفید واقع شود. در این مقاله علاوه بر لغات پرکاربرد انگلیسی در بیزنس، شما می توانید با اصطلاحات مهم در این حیطه نیز آشنا شوید و از این موارد در جملات و مکالمات بسیاری استفاده نمایید. با ما همراه باشید…

 

لغات و اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی در بیزنس

 

کالاهای متروکه => abandoned goods
واگذاری /ترک => abandonment
آزمون صلاحیت => ability test
هزینه غیر عادی => abnormal cost
مخاطره کاری غیر عادی => abnormal risk
منسوخ کردن => abolish
بی نتیجه / ناقص=> abortive
آشکارا => above –board
پیش از بهای اسمی=> above par
خلاصه/ اختصار => abridgement
بیرون/ خارج (از کشور) => abroad
عدم توجه/ فقدان اندوخته => absence of consideration
غیبت از کار => absenteeism
صورت حساب قطعی فروش /سند قطعی فروش => absolute bill of sale
افزایش حقوق و… از گذشته حساب کردن => backdate
غیر معمول/ غیر عادی => back door
حامی / پشتیبان => backer
پشتوانه/ پشتوانه پول اسکناس یک کشور => backing
ذخیره پشتوانه/ مخزن پشتوانه => backing storage
انبار پشتوانه/ اندوخته و موجودی پشتوانه => backing store
بهره برگشتی => back interest
حقوق عقب افتاده/ حقوق معوقه => back pay
مالیات های عقب افتاده/ معوقه => back taxes
اعتبار جبران کننده => back to back credit
برگشت برای جبران کار => back – to –work movement
پشتیبانی => back-up
کمک کردن/ پشتیبانی کردن => back –up (در نقش فعل)
تعویق تحویل فروشنده/ خسارت دیرکرد پرداخت سهام => backwardation
کابل/ واحد طول مساوی ۱۸۵ یارد => cable  (در نقش اسم)
تلگراف زدن/ کردن => cable (در نقش فعل)
کشتیرانی در امتداد ساحل از بندری به بندری دیگر => cabotage
ماشین حساب => calculating machine
ماشین حساب => calculator
تقویم => calendar
ماه تقویمی => calendar month
سال تقویمی => calendar year
سند قرضه عندالمطالبه => callable bonds
سرمایه مورد تعهد سهامداران => called – up capital
پول عندالمطالبه => call money
منصرف شدن از یک معامله => call off a deal
اختیار خرید => call option
پاسخ دادن به منادی یا کسی که تلفن کند => call over

 

تجارت به بخش های متنوع و پیچیده ای تبدیل می شود که هر موضوع می تواند در جایگاه خود، با اهمیت باشد. برای تسلط بر این موضوعات، بهتر است که کلمات و اصطلاحات مربوطه را، در جملات متنوع بکار ببرید و سعی کنید از آنها بازی بگیرید. این تمرین می تواند علاوه بر اینکه در ذهن شما برای مدتی طولانی ثبت شود، مهارت شما را در  مکالمات و مکاتبات انگلیسی نیز، تقویت نماید.
برای فراگیری زبان انگلیسی، بهتر است که خود را درگیر روش های آموزشی خشک و خسته کننده نکنید. از روش های سرگرم کننده و خلاقانه در این بخش ها استفاده نمایید و تلاش کنید که بتوانید به شکل کاربردی از مهارت هایتان استفاده نمایید. شما می توانید روزانه با یادگیری ده لغت شروع کنید، اما آیا یادگیری این لغات تا وقتی که از آنها استفاده درست نبرده باشید، برای شما سودی خواهد داشت؟
برای این منظور، مکالمه و نوشتار را در دستور کار خود قرار دهید. به طور مثال برای تمرین نوشتار انگلیسی، از نوشتن خاطرات روزانه و یا لیست خریدتان، شروع کنید. پس از مدتی که در این زمینه به اندازه کافی بهره بردید، می توانید مهارت خود را در نوشتن مقالات تجاری به زبان انگلیسی و یا موضوعاتی که در زندگی شما کاربرد دارند، ادامه دهید. در ادامه این مسیر، خواهید دید که که شما علاوه بر اینکه زبان خود را قوی ساخته اید، توانایی ایجاد محتوای متنی به زبان انگلیسی را نیز، کسب نموده اید.
برای یادگیری زبان انگلیسی، چیزی که بیش از سایر موارد دیگر، کاربرد دارد، تلاش خود شماست. اگر بتوانید در این مسیر برای حفظ انگیزه تان، به دنبال روش های متناوب باشید، یعنی برگ برنده را ازآن خود کرده اید. در واقع جدیت و تلاش چیزی است که از شما می تواند در مدت محدود، یک فرد کاملا مسلط به زبان انگلیسی را بسازد.
در این مسیر اما دوره های مختلف و اساتید متخصص، بی تاثیر نیستند. بهتر است برای این منظور نیز با کسب مشاوره های لازم، گام های مطمئنی را بردارید. تنوع در شکل برگزاری دوره ها، دست زبان آموزان را برای انتخاب بیشتر باز گذاشته است و در واقع شما می توانید با سنجش موقعیت خود، زبان مورد علاقه تان را بیاموزید.
در میان دوره هایی که برای آموزش زبان انگلیسی فشرده راکت تهیه دیده شده است، دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی توانسته در میان علاقه مندان، محبوبیت بسزایی را کسب نماید. این دوره با تکیه بر یادگیری همه مهارت های مهم و با در دسترس بودن برای تمامی اقشار، برای افرادی که در مناطق دور و خارج از مرزهای جغرافیایی ما هستند، موقعیت آموزش و یادگیری را بوجود آورده است و این موضوع می تواند از ایده آل بودن آن نشات بگیرد.
اگر علاقه مند به دریافت مشاوره رایگان در انتخاب دوره های اختصاصی انگلیسی هستید، با تکمیل بخش زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و منتظر تماس آنها باشید.