IELTS7 Banner 01 8

داستان های معروف روسی از جمله موضوعات پرکاربردی است که در مسیر یادگیری زبان روسی برای علاقه مندان به این زبان می تواند از مزیت فراوانی برخوردار باشد. با خواندن این کتاب ها شما می توانید به مهارت های بسیاری در فراگیری روسی بدست آورید که از جمله این مهارت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

تقویت مهارت نوشتاری زبان روسی
تقویت مهارت خواندن در زبان روسی

تقویت مهارت گرامری در زبان روسی
آشنایی با فرهنگ و ادبیات روس

تقویت مهارت املایی و نگارشی در زبان روسی
آشنایی با لغات پرکاربرد روسی

 

زندگی زندگی
اگر به شعر و سبک های شاعرانه علاقه مندان هستید، این کتاب می تواند پیشنهاد ویژه ای برای شما عزیزان محسوب شود. نویسنده این کتاب آرسنی تارکوفسکی است. این نویسنده علاوه بر شعر در زمینه ترجمه نیز فعالیت های بسیاری کرده است و در نهایت در کشور شوری و سایر کشورها او را به عنوان یک نوسینده و شاعر خلاق و همچین زبان شناسی معروف می شناسند.

مترو ۲۰۳۴
این کتاب با از دمیتری گلوخوفسکی است که داستانی فانتزی و که در ادامه کتاب مترو ۲۰۳۳ نوشته شده است و داستان آن نیز در مورد تلاش انسان ها برای زنده ماندن در متروی پس از جنگ جهانی سوم است. این کتاب در زبان های مختلفی ترجمه و به چاپ رسیده است و بسیاری آن را از جمله کتاب های تاثیر گزار کشور روس می دانند.

دوستان، ما بد زندگی می کنیم!
این کتاب ارزشمند اثر آنتون چخوف که کمتر کسی اسم این نویسنده بزرگ روس را نشنیده و با اثرهای شگفت انگیز آن آشنا نیستند. چخوف مانند سایر داستان های خود در این داستان نیز درباره بخش تلخ زندگی ما انسان ها در دنیای مدرن اشاره دارد و اینکه طور از زندگی حقیقی و واقعیت های شیرین زندگی دور گشته ایم.

 

جنایات آلمانی، مکافات روسی
این کتاب نوشته یکی از نویسندگان بزرگ روس دانیل گرانین است و داستان آن درباره زندگی انسان هایی که در سخت ترین حوادث تاریخی به شکلی معجزه واری زنده مانده اند و پس از آن بعد یک زندگی سخت، با نسخه جدیدی از واقعیات زندگی روبرو می شوند.

خدا بودن سخت است!
کتاب معرفی شده اثر نویسندگان روس به نام های آرکادی استروگاتسکی و بوریس استروگاتسکی است که ساختاری غیرواقعی و تخیلی را در بر دارد و داستان آن به اعتراضات مربوط به زمان خروشچف و فضای تلخ حاکم بر اتحاد شوروی در این زمان بر می گردد.

 

تک پرده ای های چخوف
این کتاب نیز یکی از کتاب های ارزشمند نویسنده بزرگ روس و جهان، آنتون چخوف است که اگر شما به بازیگری و ادبیات نمایشی علاقه مند هستید می توانید با این کتاب به هر دو علاقه خود دست یابید و علاوه بر کسب مهارت های اصلی یادگیری در زبان روسی، با مهارت های نمایش نامه نویسی نیز آشنا شوید. با مطالعه این کتاب شما با لغت های تخصصی عرضه نمایش و تئاتر نیز آشنا می شوید و با همسو کردن علایق خود از یادگیری زبان آلمانی بیش از پیش بهره خواهید برد.

خدای صبور و دانای حقیقت
این کتاب نیز از کتاب های کم حجم اما فوق العاده نویسنده بزرگ جهان لئو تولستوی است که مناسب برای رده های سنی کودکان و نوجوانان است و در نتیجه می تواند برای تمرین کودکانی که به یادگیری زبان روسی نیاز دارند، مناسب واقع شود. کتاب «خدای صبور و دانای حقیقت» از کتاب های ایده آل است که کودکان را با سایر لغات ساده روسی و همچنین جملات مناسب آشنا می کند.

زندگی جاویدان
این کتاب اثر ویکتور رزف است که به زبان فارسی در انتشارات افراز به چاب رسیده است و نسخه اصلی آن را می توان در مراکز اختصاصی کتاب های زبان اصلی تهیه نمایید. موضوع این داستان درباره جنگ و تاثیرات منفی آن بر عشق و زندگی آرام انسانی است و شما می توانید با فراگیری انواع لغات پرکاربرد روس و آشنایی با گرامر روسی، از موضوع این داستان نیز لذت ببرید.

 

برای اینکه این کتاب ها بتوانند شما را در یادگیری بهتر زبان کمک کنند، شما باید با یک سری تکنیک و روش های یادگیری آشنا شوید. در واقع روش های مناسب می توانند سرعت یادگیری زبان روسی را در شما افزایش داده و در نهایت بتوانید با شرکت در دوره های فشرده زبان، از جمله، آموزش زبان روسی در ۵۰ روز و آموزش آنلاین روسی، زبان روسی را به بهترین شکل فرا بگیرید.
ابتدا بهتر است برای شروع به تعیین هدف مبادرت بورزید و برای رسیدن به هدف ایده آل خود، یک برنامه ریزی روزانه، ماهانه و سالانه را برای خود تعیین نمایید. برای این منظور و تمرین های روزانه از روش یادگیری زبان با تقویم نیز می توانید استفاده نمایید. روزانه یک ساعت مشخص برای مطالعه کتاب های روسی تعیین کنید و در نهایت با هر لغت یا اصطلاح جدید که آشنا شدید، دور آن خط کشیده و تلاش کنید که در روزهای آینده یک مرور اجمالی از یادداشت های خود کنید و در نهایت این لغات و اصطلاحات را در جملات جدید تمرین و تکرار نمایید.

 

آموزش زبان روسی را با شکل های خلاقانه و روش های ابداعی خود نیز تمرین نمایید و سعی کنید از هر  نوشته یا جمله مسیری جدید کسب نمایید. در حین مطالعه اگر با یک کلمه مترادف یا متضاد آشنا شدید، آنها را یادداشت نموده و در عین حال از آنها در خاطره نویسی های روزانه خود بهره ببرید.
در این زمینه می توانید از تجربه کارشناسان استفاده برده و سعی کنید با توجه به شناخت سبک یادگیری شخصی، روش های متنوعی را بکار ببرید و برای خود ایجاد سرگرمی نمایید.
اگر نیاز به مشاوره آموزشی دارید می توانید با تکمیل بخش زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و در نهایت از آنها راهنمایی های لازم را در جهت شرکت در دوره متناسب با شرایط خود و چگونگی تمرین و تکرار در منزل را کسب نمایید.