IELTS7 Banner 01 8

اسپیکینگ ساده انگلیسی در مراحل مقدماتی آموزش زبان انگلیسی از جذاب ترین مراحل یادگیری برای زبان آموزان محسوب می شود. زبان آموزان بعد از مدتی با بخش شیرین انگلیسی آشنا شده و از این که می توانند با دوستان یا آشنایان خود به مکالمه روزانه بپردازند، احساس خوبی خواهند داشت. اسپیکینگ از مهارت های مهم در زبان انگلیسی محسوب می شود و بسیاری از زبان آموزان در رویای یادگیری آن، شروع به فراگیری انگلیسی می کنند و لحظه شماری می کنند تا بتوانند اولین مکالمه خود را انجام بدهند. این مورد در یادگیری سایر زبان های دیگر نیز مشهود است. اسپیکینگ ساده در واقع به مکالمه روزانه و استفاده از پرکاربردترین عبارات انگلیسی گفته می شود و همانطور که مشخص است در عین ساده گی، کاربرد فراوانی در سایر صحبت های مقدماتی و اولیه خواهد داشت. حال برای ارائه و تمرین بهتر به چند عبارت پرکاربرد انگلیسی می پردازیم:

 

در ایجاد یک مکالمه ساده، شما نیاز به شناخت چند جمله مهم دارید. در واقع شما باید بتوانید اسم و فامیل خود را بیان کنید و یا از جملات پرسشی در این مورد استفاده ببرید. همچنین بهتر است که درباره سن و شغل خود نیز صحبت کرده و بتوانید از مخاطب خود نیز سوالاتی پیرامون این موضوع بپرسید.
ما در این مقالات از عبارات و اصطلاحاتی که در طول یک مکالمه ساده مورد نیاز می شود، توضیح می دهیم و در نهایت شما می توانید از این عبارات در مکالمات روزانه انگلیسی بهره ببرید.

 

عبارات و اصطلاحات مورد نیاز در مکالمات روزانه انگلیسی

 

Yes => بله
No => نه
?Hi I’m Mary. and you => سلام من ماری هستم و شما؟
Please => لطفا
Thank you => متشکرم
No Thank You => نه، متشکرم
Thanks so much => خیلی ممنونم
…I really appreciate => واقعا ممنونم…
.Excuse me => عذرخواهی می کنم/ عذر می خواهم
.I’m sorry => ببخشید.
.I’m sorry for being so late => ببخشید برای اینکه دیر کردم.
.Nice to meet you => از دیدنت خوشحالم.
?What do you think => تو چی فکر می کنی/ نظر تو چیه؟
.That sounds great => عالی خواهد شد/ عالی بنظر خواهد آمد.
.never mind => بی خیال
.I don’t understand => متوجه نمی شوم/ من متوجه نمی شوم.
?Could you repeat that please => می شه دوباره تکرار کنید؟
?Could you please talk slower => می شه آرومتر صحبت کنید لطفا؟
?What does ….. mean => ….. چه معنی ای میده؟
?How do you spell that => چطور هجی می کنید این رو؟
?What do you do => شغل شما چیه؟
?What do you like to do => دوست دارید چه کاری انجام بدید؟

?What’s your phone number => شماره تلفن شما چند است؟
?Can I get your phone number => می تونم شماره تلفن شما رو داشته باشم؟
?How can I help you => چطور می تونم کمکتون کنم؟
.Good morning! I’ll be with you in a moment => صبح بخیر، الان میام خدمتتون.
?What time is => ساعت چنده؟
?What’s up => چه خبره؟
How’s it going => اوضاع چطوره؟
.No problem => مشکلی نیست.
.That’s so true => واقعا درسته
.I owe you one => یکی طلبت!
.It was nice chatting with you => از هم صحبتی با شما خوشحال شدم.
.Exactly => دقیقا.
.Absolutely => قطعا.
.I agree ۱۰۰% => صد در صد موافقم.
.That’s great => عالیه/ این عالیه
!How wonderful => چه عالی
!Awesome => ایول!
.I’m so sorry to hear that => متاسفم که این و می شنوم.
.I’m exhausted => واقعا خسته هستم.
.I’m dead tired => خیلی خسته هستم.
?…Would you like to => دوست داری…؟

 

معادل فارسی این عبارات و اصطلاحات در زبان ما نیز کاربرد روزانه دارد و تسلط به این موضوعات در هر زبانی برای افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. برای تقویت مهارت مکالمه شما نیاز به تمرین و ممارست دارید و برای این کار بهتر است که به چند تکنیک دقت کنید.

 

چند تکنیک برای تقویت مهارت مکالمه

 

صحبت کردن
اولین و مهم ترین تکنیک در فراگیری بهتر مکالمه انگلیسی، غلبه بر ترس هایتان است. ترس ها تنها ایجاد مانع خواهند کرد و در نهایت شما را از استفاده درست و به موقع از این مهارت، منصرف خواهند نمود. صحبت کردن و تکرار و تمرین را جدی بگیرید و سعی کنید با ترس ها و تپق هایی که امکان دارد پیش بیاید، کنار بیایید و در امتداد آنها مسیر را ادامه دهید.

بازی با واژه های جدید
در این بخش سعی کنید هر واژه جدید را در چندین و چند جمله مختلف بکار برده و از این کار یک بازی مهیج بسازید. واژه های جدید می توانند در قالب جملات ساده نیز بکار روند و می توانید در این مسیر از دیکشنری های آکسفورد نیز بهره ببرید.

 

از فیلم ها و انیمیشن ها استفاده کنید
فیلم ها به دو بخش آموزشی و فیلم های روتین تقسیم می شوند که شما می توانید از هر دوی این موارد بهره ببرید. در واقع فیلم های انگلیسی زبان برای شما لحظات واقعی تری را رقم می زنند و شما را با کلمات و عبارات پر تکرار آشنا خواهند نمود.

کتابهای زبان اصلی بخوانید
کتاب ها در ژانرهای مختلف می توانند بهترین منبع ممکن برای دستیابی شما به لغات و عبارات پرکاربرد باشند. اگر به کتاب خواندن علاقه مند هستید، این روش می تواند به خودی خود یک سرگرمی نیز برای شما محسوب شود.

 

از اپلیکیشن ها بهره ببرید
اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی به صورت حرفه این در این جهت تهیه شده اند که ما خوشحال هستیم که بیان کنیم با استفاده از اپلیکیشن زبانگرد می توانید با دوستان و همکلاسی های خود خارج از ساعات کلاس، به تقویت این مهارت بپردازید. این اپلیکیشن سایر زبان های رایج بین المللی را نیز در برنامه کاری خود دارد و در نهایت می توانید بنا به علاقه خود زبان سوم را نیز در این اپلیکیشن به تمرین بنشانید.

 

اگر علاقه مند به یادگیری زبان و کسب مهارت جدیدی هستید، باید برای رسیدن به این هدف از هیچگونه تلاشی دست نکشیده و روزانه سعی کنید با روش های مختلف همه مهارت ها را در راستای هم تقویت نمایید. اساتید و آموزشگاه های زبان انگلیسی نیز در این راهی که انتخاب نموده اید بی تاثیر نیستند و به همین جهت شما می توانید با انتخاب یک دوره متناسب و کسب اطلاعات از رزومه اساتید مربوطه، با آگاهی کامل در این مسیر قدم بردارید.
در این میان کارشناسان مشاور ما جهت آشنایی شما با دوره های برجسته آکادمی زبان بهین دانش از جمله دوره آنلاین آموزش زبان انگلیسی بر پایه راکت انگلیسی و همچنین دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز، در کنار شما هستند و شما می توانید از مشاوره رایگان این عزیزان در تمامی بخش ها بهره ببرید.
برای این منظور تنها کافی است که باکس زیر را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان اجرایی ما باشید. آنها در تمامی روزهای هفته بجز در ایام تعطیل، پاسخگوی شما علاقه مندان به زبان انگلیسی هستند.