IELTS7 Banner 01 8

«چگونه با آهنگ، انگلیسی یاد بگیریم؟» در حقیقت این موضوعی است که بهتر است با کمی پرداختن به آن، برای زبان آموزان شفاف تر شده و در نهایت بتوانیم به شکل کاربردی تری در یادگیری زبان، از آن بهره ببریم.
یادگیری زبان اگر با روش های درست بکار برده شود، می تواند برای هر یک از ما به شکل سرگرم کننده تری پیش رفته و در نهایت از این مسیری که برای پیشرفت و کسب مهارت طی می کنیم، لذت فراوان نیز ببریم.
آگاهی در انجام هر فعالیتی می تواند ما را از مسیری که در آن قرار گرفته ایم خوشنود سازد. اگر در مدرسه یا دانشگاه نیز به ما مسیرهای یادگیری و موفقیت را می آموختند، اگر به ما روش های یادگیری را یاد می دادند و هزاران اگر و اما دیگر، می توانستیم این مسیر چندین و چند ساله را با لذت بیشتری طی نموده و در عین حال متوجه این موضوع نیز باشیم که برای رسیدن به چه چیزهایی در این مسیر قدم برداشته ایم.

 

بهتر است که درباره هر کاری که می کنیم و روش هایی که در رسیدن به آن ها لازم است، آگاهی کسب کرده و در عین حال به یک چرایی مهم در راهی که برگزیده ایم، دست یابیم. این چرایی و هدف، شما را به برنامه ریزی کردن عادت داده و در نهایت از شما یک فرد مصمم و هدفمند خواهد ساخت.
بهتر است که در ادامه به مزیت های یادگیری زبان با موسیقی بپردازیم و در نهایت روش های استفاده از این تکنیک ها را برای شما عزیزان بیان داریم…

 

تکنیک های یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ!

 

– انتخاب درست آهنگ
سعی کنید برای یادگیری آهنگ متناسب با سطح خود را انتخاب نمایید. به طور مثال اگر در سطح مقدماتی زبان انگلیسی هستید، بهتر است که از آهنگ هایی که به صورت آرام خوانده می شوند و به شما زمان بیشتری در فهمیدن کلمات می دهند استفاده نمایید. از این سری می توان به آهنگ Hello از «ادل» نام ببریم.
اگر در سطوح پیشرفته آموزش زبان انگلیسی هستید شما نیازی به تحقیق درباره آهنگ ها ندارید و می توانید حتی از آهنگ های رپ انگلیسی نیز استفاده کنید. این سبک می تواند گوش شما را به سرعت مکالمه انگلیسی آشنا کرده و در نهایت بتوانید با گوش دادن به این شکل ترانه ها، قدرت شنیداری زبان انگلیسی خودتان را تقویت نمایید.

– انتخاب منابع درست برای دانلود آهنگ
سعی کنید از آهنگ هایی که با زیر نویس فارسی ارائه می شوند از همان ابتدا استفاده نکنید. در واقع بهترین راه حل برای اینکه شما بتوانید با گوش دادن به آهنگ یادگیری خود را تقویت نمایید این است که آهنگ ها را با زیرنویس انگلیسی فرا بگیرید. شما کافی است به این باور برسید که یادگیری انگلیسی را مانند یک کودک نوپا که به تازه گی زبان مادری را فرا می گیرد، بیاموزید. شم، برای یادگیری زبان انگلیسی نیازی به هیچ زبان دیگری ندارید و اگر بتوانید همراه به روش های اجرایی اساتید خود با فونتیک ها، کار با دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آکسفورد و… پیش بروید، سرعت به مراتب بیشتری را در یادگیری انگلیسی طی خواهید نمود.

– اصطلاحات و ضرب المثل ها را فرا بگیرید
هر قدر که با اصطلاحات و ضرب المثل های بیشتری آشنا شوید در واقع به شکل بهتری می توانید به معنی ترانه ها پی برده و از یادگیری اصولی تری بهره ببرید. اصطلاحات بخش مهمی در یادگیری انگلیسی هستند و اگر بتوانید به این موضوعات مسلط شوید در واقع توانسته اید به شکل بهتری با ترانه ارتباط برقرار نموده و به همین منظور یادگیری سریع تری را داشته باشید.

– با خواننده همراهی کنید
سعی کنید پس از چند بار شنیدن ترانه، در مراحل بعد ترانه را با خواننده هم خوانی کنید. این کار را با صدای نسبتا بلند انجام دهید تا بهتر بتواند در ذهن شما عزیزان ثبت شود. در حین خواندن به مفهومی که خواننده و ترانه سرا می خواهند به شما منتقل نمایند فکر کنید و سعی کنید غم یا شادی موجود در صدا را احساس نمایید. در حقیقت این کار باعث ماندگاری بهتر و بیشتر لغات و عبارات استفاده شده در ذهن شما خواهد شد.

 

مزیت های یادگیری زبان با آهنگ انگلیسی

 

– دایره لغاتتان افزایش خواهد یافت
اولین نکته ای که شما با یادگیری زبان با موسیقی می توانید به آن دقت نمایید این است که شما با گوش دادن به ترانه های مختلف انگلیسی می توانید کم کم با دایره وسیعی از کلمات آشنا شده و در نهایت این کلمات را در جای مناسب بکار ببرید. برای این منظور کافی است که که وقت گوش دادن به آهنگ سعی کنید به کلمه کلمه آن دقت نموده و اگر متوجه مفهوم کلمه ای در متن ارائه شده ندارید معنی آن را در دیکشنری های آکسفورد بیابید.

– جملات را در ذهن شما نهادینه خواهد کرد
اگر علاقه مند به شنیدن آهنگ های انگلیسی هستید، بهتر است فراموش نکنید که این موضوع خود به خود باعث تقویت زبان شما شده و در نهایت این مسیر را برای شما فراهم خواهد کرد که جملات و کلمات و حتی اصطلاحات روزمره انگلیسی در ذهن شما نهادینه شود.

– آشنا کردن شما با فرهنگ کشور هدف
شما با گوش دادن به آهنگ های انگلیسی زبان می توانید پس از مدتی با احساسات و فرهنگ کشور مقصد نیز آشنا شده و با درک بهتر بتوانید به شکل اصولی تری زبان انگلیسی را فرا بگیرید. وقتی بتوانید موضوعی را به خوبی درک نمایید این به این معناس که شما می توانید بهتر متوجه موضوع شده و در نتیجه ارتباط بهتری بر قرار نمایید.

– ایجاد سرگرمی
این روش یادگیری علاوه بر این که شما را به موضوعی مسلط می نماید در واقع برای شما ایجاد سرگرمی نیز خواهد نمود. شما می توانید آهنگ و ترانه ها را در هر شرایطی گوش داده و در نهایت برای خود یک فضای آرام و مهیج تبدیل نمایید. علاقه مند بودن به شنیدن موسیقی و آهنگ شما را به دو علاقه مندی هایتان نزدیک تر خواهد نمود و در واقع ساعات دلپذیری را برایتان رقم خواهد زد.

 

یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ از جمله روش هایی است که امروزه در شکل هدفمند شده نسبت به سابق، در آموزشگاه های زبان انگلیسی ارائه می شود. این نوع روش آموزشی در واقع برای ایجاد سرگرمی و جذاب نمودن کلاس های زبان اجرا می شود تا زبان آموزان در ۹۰ دقیقه حضور در کلاس، بتوانند با تنوع از کلاس لذت برده و در نهایت از یادگیری خود در شکل واقعی لذت ببرند.
این روش برای کودکان به شکل تخصصی قابل اجرا است و کمتر آموزشگاهی است که از این روش ایده آل و سرگرم کننده بهره نبرد. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این روش برای نوجوانان نیز از اهمیت ویژه برخوردار است. چرا که آنها در این سنین بیشتر با موسیقی و ترانه های مختلف ارتباط بر قرار نموده و در نهایت می توانند از علاقه مندی های خود را یادگیری انگلیسی به شکل کاربردی ای بهره ببرند.

 

البته که خود این موضوع نیز برای آنها جذاب خواهد بود که بتوانند معنی ترانه های مورد علاقه شان را بدانند و در مورد آنها با دوستان و آشنایانشان صحبت کنند. اساتید باید از این خلاقیت برخوردار باشند که ترانه های با مفهوم را انتخاب نموده و نسبت به سطح زبان آموزان برای تمرین بیشتر به آنها معرفی نمایند.
مطمئنا همه ما علاقه مند به این موضوع نیز هستیم که بتوانیم با موسیقی متن ارتباط برقرار کرده و در نهایت از این سیستم لذت ببریم اما توجه به انتخاب آهنگ خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما باید بدانید که بهتر است از آهنگ هایی استفاده نمایید که متن طولانی ای نداشته و در نتیجه خواننده به خوبی کلمات و عبارات را تلفظ نمایند.
برای یادگیری بهتر است که در شرایط ایده آلی نیز قرار بگیرید و محیطی برای خودتان فراهم کنید که بتوانید با صدای بلند به خواندن و تمرین کردن پرداخته و در نتیجه همه شرایط را برای یادگیری عمیق تر آماده سازید. در حقیقت نکته مثبتی که این موضوع دارد این است که شما می توانید در هر حالت و موقعیتی که باشید از این روش استفاده نمایید. فرقی نمی کند در حال رانندگی باشید یا در حین تدارک یک سفر تفریحی؛ شما می توانید با آهنگ زبان را در تمامی موقعیت های ممکن فرا بگیرید.
برای این منظور می توانید از تجربه های کارشناسان نیز بهره برده و در نهایت خودتان را برای رسیدن به هدفتان مجهز نمایید. آموزشگاه بهین دانش در حال برگزاری دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای شما عزیزان است. یکی از این دوره های آنلاین، دوره راکت یا آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز است که با هدف رسیدن هرچه سریع تر شما به اهدافتان و یادگیری زبان انگلیسی برگزار می شود.
همکاران ما در کنار شما هستند تا با مشاوره و حمایت های خود شما را در رسیدن به رویاهایی که در سر دارید یاری کرده و با مشاوره رایگان خود بهترین انتخاب در انتخاب دوره، انتخاب روش یادگیری و … را برای شما عزیزان رقم بزنند. برای این منظور تنها کافی است که به ثبت مشخصات خود در بخش زیر اقدام نمایید و همه چیز را به ما بسپارید.