IELTS7 Banner 01 8
آهنگ انگلیسی غمگین به دلیل فضای احساسی تری که برای مخاطب ایجاد می کند، محبوبیت بیشتری داشته و در عین حال به دلیل ریتم آهسته و فضای آرامی که دارد می تواند برای زبان آموزان سطوح مقدماتی زبان انگلیسی نیز مثمر ثمر باشد. این ترانه ها اصولا با مفهوم عشق، فضای اعتراضی و… همراه هستند و مخاطب را با کلام خود دقایقی را غرق در فضای ایجاد شده می کنند.
برای یادگیری زبان انگلیسی می توانید از این ترانه ها استفاده کرده و در نهایت علاوه بر آشنایی با کلمات پرکاربرد انگلیسی، با اصطلاحات عاشقانه و … نیز آشنا شوید و در نهایت این کلمات و اصطلاحات را در جملات متفاوت و یا مکالمه های انگلیسی خود، مورد استفاده قرار دهید.

 

۱- Six feet under
این ترانه یکی از غم انگیز ترین آهنگ های «بیلی ایلیش» است که با فضای غمگین خود مخاطب را به عمق ماجرا برده و در نهایت رابطه ای احساسی را شکل می دهد. این ترانه در مورد یک رابطه عاشقانه است که در حال فروپاشی است و شاید هیچ کسی جز بیلی نمی توانست به این خوبی این موضوع را به اجرا در بیاورد.

۲- Someone like you
ترانه «کسی مثل تو» یکی از چندین ترانه معروف خواننده آمریکایی «ادل» است که به شکل بی نظیری توسط این خواننده فوق العاده به اجرا در آمده است. با گوش دادن یکباره این آهنگ شما بدون شک می توانید در بازخوانی های بعدی خود به خوبی آن را زمزمه کرده و در نهایت در حافظه تان تا مدت ها ثبت خواهد شد.

۳- Perfect
از ترانه های فوق العاده سلنا گومز است که به علت اینکه خود یک رابطه عشقی ناموفق را پشت سر گذاشته به خوبی توانسته است به مخاطب احساسات خود را منتقل نماید و شما می توانید با گوش دادن به این آهنگ علاوه بر یادگیری لغات، عبارات را نیز به خوبی در ذهنتان ثبت نمایید.

۴- Ronan
رونان از ترانه های غمگین تیلور به حساب می آید که از عشقی بی نظیر سخن می گوید که برای همه ما چه در نقش کودک و چه در نقش مادر قطعا پیش آمده است. این آهنگ زیبان درباره نامه های یک مادر به کودکش سخن می گوید که اگر بتوانید با معنی و مفهوم آن ارتباط برقرار نمایید، قطعا اشکتان در خواهد آمد. مادر رونان بر اثر بیماری ای که بر بدن او غلبه می کند، ناچار به جدا شدن از کودکش می شود و این غم انگیزترین بخش این ترانه است.

۵- In Love Forever
این آهنگ فوق العاده از Chris De Burgh است که در رابطه با موضوعی سخن می گوید که شاید برای بسیاری از ما در رابطه های عاشقانه مان پیش می آید؛ تکرار حرف هایی که نمی تواند منظور ما را به مخاطبمان برساند!
به شما قول می دهیم که تنها با شنیدن یک باره این ترانه، جذب ملودی، ترانه و اجرای فوق العاده آن خواهید شد.

۶- Ain’t No Reason
این آهنگ بسیار زیبا را Brett Dennen به زیبایی هر چه تمام تر اجرا کرده است که درباره بی رحمی های دنیا سخن می گوید و در نهایت به شما درباره مزایای عشق و مرحمی که بر تمامی زخم های بشر می گذارد، سخن می گوید.

۷- Happier
Ed Sheeran این ترانه را به خوبی اجرا کرده است و در مورد یک رابطه عاشقانه صحبت می کند که حال تمام شده است و در نهایت به خوبی احساس یک عاشق دلشکسته را به اجرا در می آورد.

 

مغز همه ما در هنگام شنیدن آهنگ های آرام به شکل بسیار خارق اده ای، تاثیرگزار و بی اراده خواهد شد؛ که از این موضوع می توانید در یادگیری زبان انگلیسی، بهره ببرید. وقتی شما در حالت آرامش و سکون هستید، آمادگی لازم را جهت یادگیری داشته و در نهایت می توانید به شکل کاربردی با لغات و عبارات ارتباط برقرار نمایید.
بهتر است که در انتخاب ترانه کمی هوشمندانه عمل نمایید و سعی کنید که اگر در سطح مقدماتی زبان انگلیسی هستید از آهنگ ها و ترانه های آرام بهره برده و در نهایت به دنبال ترانه هایی باشید که از متن ساده ای برخوردار باشند. برای این منظور می توانید از ترانه هایی با سبک پاپ استفاده نمایید.
در سطوح پیشرفته اما شما می توانید از تمامی سبک ها اعم از سبک جاز، راک و حتی رپ بهره برده و در نهایت قدرت شنیداری انگلیسی خود را تقویت نمایید. این سبک ها علاوه بر اینکه از گرامر سخت تری برخوردار هستند، در نتیجه با سرعت بیشتری نیز ادا می شوند و به همین دلیل برای سطوح مقدماتی شاید چندان خوشایند نباشد.
برای گوش دادن به آهنگ های انگلیسی جهت تمرین، به زمان مشخصی برای تمامی افراد نمی توانیم دست یابیم؛ چرا که همه ما با توجه به نیاز و البته موقعیت های مختلفی که داریم، در این مورد می توانیم ویژه برخورد کرده و در نهایت این خودمان باشیم که زمان مشخصی را تعیین نماییم. شما می توانید قبل از خواب و در ساعتی که ذهن شما به ریلکس شدن نیاز دارد، با شنیدن یک آهنگ آرام انگلیسی، ذهن خود را آماده یادگیری کنید و در نهایت به تک تک کلماتی که در این ترانه استفاده می شود، دقت ویژه ای نمایید. اما گاهی ما در ساعات اولیه روز، راندمان مطالعه مان بیشتر شده و در نتیجه می توانیم به بهترین شکل در این ساعت به موضوع آهنگ و یا اصطلاحات و عبارات انگلیسی پی ببریم و در نتیجه یادگیری ایده آل تری را داشته باشیم.

 

سعی کنید در یادگیری زبان انگلیسی و انتخاب آهنگ ها، به شکلی عمل کنید که هر دو لهجه ( آمریکایی و بریتیش) را مورد مقایسه قرار دهید و تفاوت های این دو را بیابید. اگرچه لهجه آمریکن بیشتر از لهجه بریتیش، از محبوبیت برخوردار است اما بهتر است که به هر دوی آنها پرداخته شود که در این مورد می توانید از دیکشنری های آکسفورد نیز بهره ببرید.
در نهایت بهتر است که برای یادگیری زبان انگلیسی سعی کنید که با توجه به شرایط و موقعیت های خود، بهترین دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی را انتخاب نموده و در این مسیر نیز از مشاوره های اساتید و مشاوران خود بهره ببرید. دوره های ویژه زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش، هر یک بنا به نیازی که در جامعه احساس می شود، تعیین شده و شما می توانید با مشاوره ای که در این خصوص از کارشناسان مشاور ما می گیرید، در دوره های مختص به خود شرکت نموده و در نهایت با سرعت بیشتر و انگیزه بالاتری به یادگیری بپردازید. دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز یکی از بهترین دوره هایی است که برای رسیدن هرچه سریع تر شما به اهدافتان، پیشنهاد می شود.