IELTS7 Banner 01 8

نویسندگان مشهور اسپانیایی با اثار ارزشمند خود، تحول چشمگیری را در دنیای نویسندگی بوجود آوردند و امروزه کمتر کسی است که اهل مطالعه و خواندن کتاب های ارزشمند باشد و اما با نویسندگان اسپانیایی، آشنا نباشد. بسیاری از کتاب هایی که به تیراژ بالا رسیده اند و در دنیای امروزی در تمامی کشورهای جهان، به شهرت رسیده اند، نویسندگان خلاق اسپانیایی را پشت خود داشته اند.
نویسندگان اسپانیایی نقش پر رنگی در ادبیات جهان داشته و البته که سهم بسزایی را در علاقه مند سازی افراد به کتاب و کتاب خوانی ایجاد نموده اند. ما در این مقاله به معرفی تعدادی از نویسندگان سرشناس می پردازیم تا شما عزیزانی که علاقه مند به زبان و فرهنگ کشور اسپانیا هستید، با این نویسندگان و آثار ارزشمندشان آشنا شده و در نهایت بتوانید با آموزش زبان اسپانیایی برای تقویت مهارت های اصلی از جمله، مهارت خواندن و نوشتن در زبان اسپانیایی، از این آثار بهره ببرید.
در این کتاب ها شما علاوه بر این که می توانید از کتاب خواندن به زبان کشور هدف، لذت فراوان ببرید، در واقع می توانید با تعداد زیادی کلمات و عبارات روزمره اسپانیایی آشنا شده و همچنین املای صحیح این کلمات را فرا بگیرید. با خواندن این کتاب ها، شما همچنین می توانید با کمی دقت و تامل، نکات گرامری زبان اسپانیایی را به شکل ناخودآگاه فرا گرفته و در یادگیری خود تحولی چشمگیر را بوجود بیاورید. با ما همراه شوید…

 

Ana María Matute Ausejo
آنا ماریا ماتوته در سال ۱۹۲۶ در شهر زیبای بارسلونا، یکی از شهرهای قدیمی و البته مهم کشور اسپانیا دیده به جهان گشود. این نویسنده بزرگ اگرچه که امروز در جمع ما نیست اما با کتاب ها و خلق شخصیت هایی کاملا زنده، خود را برای نسل های بسیاری زنده نگه داشت. او در ۴ سالگی به دلیل بیماری، به نزد پدر بزرگ و مادر بزرگ خود در کوهپایه فرستاده شد و شاید همین موضوع باعث ایجاد روحیه ای خلاق برای نوشتن در او گردید. آنا از خود یک پسر به جای نهاد و کتاب «ونیز برای ما» را برای او نوشت. از کتاب های معروف او که در ایران با مترجمی «محمد قاضی» ارائه شدند، می توان به موارد زیر اشاره نمود
مسافر قاچاق کشتی اولیس/ پولینا چشم و چراغ کوهپایه/ پایان واقعی زیبای خفته/ هابیل/ ملخ سخنگو و صدای گمشده/ صدای گمشده بونگو پولینا چشم و چراغ کوهپایه از اولین کتاب های آنا محسوب می شود که بارها و بارها در ایران به چاپ جدید رسید و در نهایت از کتاب های سرشناس این نویسنده اسپانیایی محسوب می شود. اما او در نهایت در سال ۲۰۱۰ به بزرگ ترین جایزه ادبی اسپانیا دست یافت و جایزه سروانتس را ازآن خود نمود.

 

Gabriel José García Márquez
گابریل در کلمبیا و در یکی از شهر های فقیر نشین چشم به جهان گشود و کودکی خود را نیز در همان شهر و محله گذراند. پس از مدتی علاقه مند به روزنامه نگاری و نویسندگی شد و در این زمینه بسیار خوش درخشید. این نویسنده بزرگ در ایران با کتاب های بی نظیری از جمله «صد سال تنهایی» و « عشق سال های وبا» به شهرت بسیاری رسید. او با کتاب صد سال تنهایی، برنده جایزه نوبل ادبیات گردید و با کتاب « داستان های باور نکردنی و غم‌انگیز ارندیرای ساده‌دل و مادربزرگ سنگدل‌اش» جایزه رومولوگایه گوس را بدست آورد. او در نهایت در سن ۸۷ سالگی چشم بر جهان بست و این در حالی بود که او کتاب های بی نظیری را به تاریخ ادبیات از جمله: از عشق و شیاطین دیگر، زائران غریب، ساعت شوم، تشییع جنازه مادر بزرگ، کسی که به سرهنگ نامه می نویسد و… را افزود. تعداد بی شماری کتاب، که هر یک خواندنشان در جای خود برای ما به مثال یک معجزه خواهد بود.

 

Don Ángel de Saavedra y Ramírez de Baquedano, ۳rd Duke of Rivas
اسم کامل این نویسنده به اسپانیایی به نوبه خود جز اسامی طولانی محسوب می شود. آنخل د ساودرا در مادرید اسپانیا به دنیا آمد و علاوه بر اینکه به عنوان یک نویسنده و شاعر شناخته شده است اما او به عنوان یک سیاست مدار سرشناس نیز در میان عموم شناخته می شود. او از شاعران موفق اسپانیایی محسوب می شود که آثار بسیار با شکوهی را به جامعه ادبی، وارد نموده است. از آثار معروف این نویسنده و شاعر بزرگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:
آتولفو
آلیاتار
دونابلانکا دوکاستیلا
دوک آکیتین
دون آلوارو
تسکین خاطر یک زندانی

 

Vicente Blasco Ibanez
وینسنت بلاسکو ایبانز از نویسندگان قرن ۲۰ اسپانیا محسوب می شود. وینست در شهر مادرید چشم به جهان گشود. رمان «خون و شن» از رمان های معروف این نویسنده بزرگ است که در میان کتابخوان ها از محبوبیت بسزایی برخوردار است. از رمان های معروف دیگر این نویسنده می توان به سونیکا هرجایی، چهار سوار سرنوشت، گل و نی، کلیسا و مشرق و زمین نام برد. Benito Pérez Galdós بنیتو پررزگالدوس از نویسندگان اسپانیایی است که در طی سال های ۱۸۴۳ تا سال ۱۹۲۰ که در این جهان زیسته است، رمان های بنیتو در جهان ادبیان به خوبی صدا داده است و علاقه مندان مختص به خود را در دنیا ازآن خود نموده است. از جمله آثار او می تواند به زن دیوانه خانه، پدربزرگ، الکترا، دوشیزه سان کوینتین، پدرو مینیو، سلیا در محلات فقیرنشین، سلیمان خسیس، نیروی اراده، ماریوشا، خواهر سیمونا، متهمین . روح و زندگی باربارا، اشاره داشت.

 

Alfons Maseras i Galtés
این نویسنده اسپانیا در سال ۱۸۸۴ در کاتالانیا بدنیا آمد و به سرعت روند پیشرفت خود را طی نمود. آلفونس در سنین نوجوانی توانست اشعار و داستان های کوتاه خود را در روزنامه های کاتالانیا به چاپ برساند و همان سنین کم و پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی راه و هدف خود را با سردبیری یک روزنامه معتبر، انتخاب نمود. اشعار او در مجموعه ای به نام دلیریوم به چاپ رسید که با موفقیت چشمگیری مواجه شد. از مجموعه کتاب های او می توان به موارد زیر اشاره داشت:
ادمون تازه
پسر پایان
یک ماجرای عشقی
گفتار و کردار استاد مارتی

 

در اسپانیا نویسندگان بزرگ زیادی وجود دارند که در ادامه می توانیم از این عزیزان به خوان رامون خیمنز و یا پیو باروخا نیز اشاره نمود. اسپانیا در زمینه نوشتن و ادبیات تاثیرات بسزایی را در ادبیات بین الملل ایجاد نموده است و شما می توانید با لذتی که از مطالعه آنها می برید، در عین حال با گرامر اسپانیایی، کلمات پرکاربرد اسپانیایی و همچنین موارد مهم دیگری نیز دست یابید.
با شناخت نویسندگان و آثار آنها، شما می توانید به یک منبع وسیع یادگیری، جهت تقویت مهارت های خود دست یابید و در این زمینه به شکل بهتری عمل نمایید. البته که ما نیز در مسیر در کنار شما هستیم و در زمینه انتخاب زبان و دوره های متناسب با موقعیت خود، مشاوره های لازم را به شما خواهیم داد.شما میتوانید با آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز شیرینی این زبان را بچشید. در دورهای آموزش انلاین زبان اسپانیایی شما فرصت یادگیری این زبان را در کنار زندگی و کار روزمره ی خود دارید.