IELTS7 Banner 01 8

برای اقامت اسپانیا چه باید کرد؟ این سوال را بسیاری از علاقه مندان در آستانه تغییراتی که در زندگی خود می خواهند بدهند به کرات از اساتید خود و یا افرادی که به این کشور سفر کرده اند، می پرسند و ما نیز برای اینکه کار شما عزیزان را راحت تر کرده و در نهایت بتوانیم علاوه بر آموزش، مشاوره های لازم اقامتی را به شما بدهیم، تهیه دیده ایم.ماسعی داریم با پیشنهاد سریعترین روش یعنی آموزش آنلاین زبان اسپانیایی اقامت شما را در کشور اسپانیا راحتتر کنیم. چنانچه دارای محدودیت زمانی برای یادگیری این زبان هستید میتوانید از آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز بهره ببرید. برای ورود به کشور اسپانیا اولین نکته این که به آن باید بپردازید، ایجاد امنیت شغلی است که در دراز مدت کیفیت زندگی شما را در این کشور بهبود خواهد بخشید. البته برای این منظور می توانید از چند طریق عمل کنید که در زیر به بخش هایی از آن اشاره خواهیم کرد:

 


– بستن قرارداد با شرکت های اسپانیایی

البته که باید قبل از اقدام به سفر و مهاجرت به کشور اسپانیا، در مورد شغل و کسب و کار خود در این کشور فکر شده عمل نمایید. با هر درآمدی که به اسپانیا سفر کنید، پس از مدتی به شغل و ایجاد یک درآمد مستقل نیاز خواهید داشت و به همین منظور بهتر است که بی گدار به آن نزده و سعی کنید برای تک تک قدم هایی که بر میدارید، به خوبی برنامه ریزی کنید.
اگر از تحصیلات برخوردارید و یا یک مهارت خاص را برای خود برگزیده اید، می توانید این اجازه ورود را با بستن قرارداد با یک شرکت اسپانیایی برای خود رقم بزنید و در نتیجه امنیت شغلی خود را تامین نمایید. البته که برای بستن قرار داد باید به خوبی عمل کرده و در نهایت بتوانید به زبان اسپانیایی به خوبی مسلط باشید و برگه قرارداد را با دقت بخوانید. در برخی موارد به دلیل اینکه فراد به مهارت خواندن و نوشتن مسلط نیستند و یا مطالب را سرسری رد می کنند، بدون اینکه خود متوجه دلیل رد شدنشان شوند، در مصاحبه استخدامی رد می شوند. برای همین منظور سعی کنید از تجربیات افراد با تجربه استفاده کرده و در نهایت مهارت های اصلی خود را در زبان اسپانیایی تقویت نمایید.


– تحصیل در کشور اسپانیا

اما راه دومی که می توانید به راحتی اقامت این کشور را به دست بیاورید این است که به عنوان یک محصل وارد اسپانیا شده و در دانشگاه های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهید. البته که برای این منظور شما به ویزای تحصیلی نیاز دارید که برای گرفتن این ویزا قطعا نیاز به یک کارت دانش آموزی است تا بتوانید با ارائه این کارت به راحتی اجازه ورود به این کشور را شامل حال خود نمایید.
برای هر دانش آموزی که قرار است در دانشگاه های اسپانیایی به ادامه تحصیل بپردازد ۴ ساعت کار روزانه در نظر گرفته شده است که به این کار روزانه Training یا همان آموزش زبان اسپانیایی گفته می شود. البته که بعد از گذراندن این ۴ ساعت است که شما می توانید در این دانشگاه ها به کار روزانه بپردازید.
از رشته هایی که در گرفتن اقامت اسپانیا بی تاثیر نمی باشند می تواند به مدریت بازاریابی، مارکتینگ، رشته اقتصاد و همچنین مدیریت کسب و کار اشاره نمود. برای گرفتن اقامت و البته تحصیلات در دانشگاه های این کشور سعی کنید به زبان اسپانیایی مسلط بوده تا اقامت راحت تری را نصیب خود نمایید.

– سرمایه گزاری در اسپانیا
در راه حل سوم شما می توانید با سرمایه گزاری در کشور هدف به اخذ ویزای این کشور بپردازید و در نهایت اقامت اسپانیا را در برنامه خود قرار دهید. این سرمایه گزاری می تواند با خرید ملک در کشور اسپانیا همراه باشد که البته قوانین مختص به خود را دارد. برای این منظور شما با خرید ملک در اسپانیا یک اقامت یک ساله را بدست بیاورید که پس از یک سال می توانید اقامت خود را تمدید نموده و در نهایت بعد از ۵ سال زندگی در این کشور، اقامت دائم این کشور را ازآن خود نمایید. البته که باید در خرید ملک به این موضوع توجه نمایید که ملک خریداری شده نباید کمتر ۱۰۰ هزار یورو باشد.
اما اگر سرمایه گزاری با گلدن ویزا یا ویزای طلایی را در دست برنامه ریزی دارید، بهتر است بدانید که در همان ابتدا می توانید اقامت ۵ ساله را شامل حال خود نمایید. این سرمایه گزاری با خرید ویلا و یا آپارتمان با ارزشی حداقل معادل ۵۰۰ هزار یورو باشد. این روش قطعا روش مطمئن تری است که البته که به سرمایه بیشتری نیاز خواهد داشت.
از دیگر سرمایه گزاری ای که شما می توانید به انجام برسانید ثبت شرکت در کشور اسپانیا است که البته که شرایط بسزای خود را دارد. در این روش سرمایه گزاری شما باید حتما به یک سری قوانین بپردازید که از جمله این قوانین می توان به این موارد اشاره داشت که در این روش شما باید شرکتی را ثبت نموده که برای کشور اسپانیا نیز دارای منفعت مالی بوده و یا یک اسپانیایی را در این شرکت به استخدام خود در آورید، همچنین باید کار شما شکل کارآفرینی و اشتغال زایی داشته باشد.

– ازدواج در کشور اسپانیا
در این روش شما باید با یک فرد که تبعه اسپانیایی دارد، ازدواج کرده و در نهایت ثابت کنید که می توانید از لحاظ مالی زندگی خود و همسرتان را تامین نمایید و استقلال مالی داشته باشید. مدارکی که برای ازدواج نیاز است عبارتند از: پاسپورت، داشتن نامه سوپیشینه، ارائه ویزا و داشتن کارت اقامت در کشور اسپانیا و همچنین گواهی سلات پزشکی و یا گواهی طلاق ترجمه شده به زبان اسپانیایی.

– تولد فرزند در کشور اسپانیا
کشور اسپانیا نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته این مزیت را برای افراد بوجود آورده است که اگر یکی از والدین اسپانیایی بوده و در نهایت فرزندی از این دو متولد شود به فرزند تابعیت اسپانیایی می دهند. همچنین مورد دیگری که در این خصوص می شود به آن اشاره کرد این است که اگر پدر و مادر کودک متولد شده ناشناخته باشند در نهایت به کودک تابعیت اسپانیایی خواهند داد. اما نکته مهمی که باید به آن در اقامت خود توجه نمایید این است که اگر شما یک زوج هستید که در اسپانیا قصد تولد فرزندتان را دارید باید این مورد را بدانید که بعد از یک سال می توانید برای داشتن پاسپورت اقدام نمایید. از مدارک مهمی که برای این منظور باید به همراه خود داشته باشید& قطعا سند ازدواج و گواهی بیمارستانی که فرزندتان را در آنجا متولد نموده اید و همچنین پاسپورت، مدراکی که سو پیشینه والدین را مشخص می کند، خواهد بود.

 

البته که افراد می توانند از طریق پناهندگی نیز اقدام به اخذ اقامت اسپانیا کنند که این خود پروسه مختص به خود را دارد. در این روش فرد درخواست کننده باید مدارکی مبنی بر اینکه کشورش برای زندگی او نا امن بوده و در نهایت بتواند کشور هدف را قانع به اخذ اقامت او کند.
چیزی که در این مسیر حائز اهمیت است، قطعا این است که زبان خود را تقویت نموده و سعی کنید کاملا مسلط به کشور اسپانیا قدم بگذارید. یادگیری زبان هدف می تواند شما را در تمامی بخش های زندگیتان در کشور جدید یاری کرده و از شما یک فرد کاملا مستقل بسازد.
اگر زمان اندکی برای این موضوع در اختیار دارید می توانید با شرکت در دوره های فوق فشرده زبان اسپانیایی از جمله دوره محبوب راکت اسپانیایی زبان خود را در مدت زمان بسیار اندکی تقویت نموده و در این مسیر از خودتان یک فرد تمام و کمال بسازید.
برای افرادی که فرصت نشستن بر سر کلاس های حضوری را نیز ندارند و البته که شاغل هستند، دوره های اسپانیایی ویژه شاغلین  نیز با سیستم آموزشی رامیت ارائه گردیده است که البته اساتید دوره های راکت نیز تدریس این دوره ها را بر عهده دارند که این خود از مزیت های این دوره است.
برای انتخاب دوره متناسب با شرایط خود، می توانید با ثبت مشخصاتتان در بخش زیر منتظر تماس کارشناسان ما بوده و در نهایت از مشاوره رایگان آکادمی زبان بهین دانش، برخوردار شوید.