IELTS7 Banner 01 8

غذاهای معروف چینی، در ایران نیز، مانند بسیاری از کشورها، طرفدارن خاص خود را دارد. برخی از افراد، به دلیل علاقه به غذاهای دریایی و بعضی دیگر، به دلیل کم کالری بودن این نوع خوراک ها و همچنین عده ای برای ادویه هایی که در این غذاها استفاده می شود، از خوردن غذاهای چینی، لذت می برند.
چین، پر جمعیت ترین کشور جهان، از تنوع غذایی بسیار بالایی برخوردار است چرا که هر چه تعداد افراد بیشتر باشد، سلیقه های متفاوت تری وجود دارد. از طرفی، مردم هر کشوری، باید از جوانب مختلف، از جمله، تغذیه و خوراک، تأمین شوند. به همین دلیل، چینی ها، برای رفع نیاز غذایی خود، مواد غذایی متنوع تری را در برنامه های تغذیه ای خود، قرار داده اند و طیف وسیع تری از مواد اولیه را در برنامه ی غذایی خود، گنجانده اند.

 

کشور چین، تمدنی قدیمیست که در کرانه های رود زرد، شکل گرفته و گسترش یافته است، همچنین به دلیل هم مرز بودن آن با اقیانوس کبیر شمالی، از سمت شرق و جنوب شرقی اش، انتظار می رود، موجودات دریایی، مواد اولیه ی غذاهای چینی را تشکیل دهد. ولی با توجه به مطالب گفته شده، این حقیقت، انکار ناپذیر است که چینی ها، از هر موجودی برای تهیه ی غذا، استفاده می کنند. پس از پرداختن به مقدمه ی بالا، اکنون می خواهیم به معرفی چند غذای معروف چینی، بپردازیم.

 

معرفی غذاهای معروف چینی

 

مرغ کونگ پائو (Kung Pao Chicken)

اگر از جمله افرادی هستید که از خوردن غذاهای تند و تیز، لذت می برید، به شما پیشنهاد می کنیم حتماً این غذای لذیذ را در سفر خود به چین، امتحان کنید. همانطور که از نام این غذای خوشمزه، برمی آید، مرغ، ماده ی اصلی برای تهیه ی این خوراک است. مواد دیگری مانند فلفل چیلی و بادام زمینی، با مرغ و سبزیجات مختلف، تفت داده شده و مرغ کونگ پائو، تهیه می شود. متناسب با ذائقه های متفاوت، می توان از سس شیرین یا ترش برای سرو این غذا، استفاده کرد.

 

دامپلینگ ها (ِDumplings)

این نوع غذا، در دسته ی غذاهای لقمه ای قرار می گیرد، به دلیل اینکه یک تکه خمیر پهن شده را با گوشت چرخ کرده یا میگو و یا مرغ، بسته به ذائقه ی فرد، به همراه سبزیجات، پر کرده و سپس، لبه های خمیر را به هم می چسبانند و به این صورت یک عدد دامپلینگ، تهیه می شود که به صورت بخارپز یا آب پز و یا سرخ کرده، سرو شده و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از قدیمی ترین غذاهای چینی، دامپلینگ ها با قدمت ۱۸۰۰ سال، می باشند.

 

ما پو توفو (Ma Po Tofu)

ما پو توفو، این غذای تند و تیز نیز، در بین گردشگران از شهرت زیادی برخوردار است. در بین مواد اولیه ی لازم برای تهیه ی این غذا، از توفو نرم، گوشت گاو و انواع ادویه ها مانند فلفل قرمز، سیر، زنجبیل و پیازچه، می توان نام برد. توفو، ماده ای غذاییست که از شیر سویا تهیه می شود، بدین صورت که شیر سویا را تحت فشار قرار می دهند و آن را به قطعاتی شبیه به پنیر سفید، تبدیل می کنند.

 

ژاجیانگ می یِن (Zhajiang Mian)

اگر از خوردن غذاهای رشته ای شکل، مانند ماکارونی و نودل لذت می برید، مطمئناً این غذا، باب میل شما خواهد بود. نودل به همراه سس سویا، گوشت و سبزیجات، مواد اصلی تشکیل دهنده ی ژاجیانگ می یِن است. بسته به فصلی که در آن، غذا سرو می شود، سبزیجات مورد استفاده نیز، متفاوت است. یکی از دلایل محبوبیت این غذا، پخت سریع و آسان آن است.

 

با توجه به قدمت تمدن چین و همچنین شرایط اقتصادی و فرهنگی آن، می توان به تأثیرگذاری این کشور، در جهان امروز، اذعان داشت. به همین دلیل، ایران نیز، مانند بسیاری از کشورها به تجارت با این سرزمین پهناور، پرداخته است، همچنین علاقه ی بسیاری از مردم به فرهنگ شرق آسیا، سببب شده است، رستوران های چینی، در کشورها دایر شده و به سرو غذاهای چینی مورد علاقه ی مردم، پرداخته اند. ولی همه ی ما می دانیم خوردن غذای منحصر به یک کشور در همان سرزمین، با میل آن غذا در رستوران های اقلیم دیگر، اصلاً قابل قیاس نیست. به همین دلیل، مطمئناً، خوردن غذاهای چینی در کشور چین، بیشتر باب میل اشخاص است.
آکادمی زبان بهین دانش، در راستای هدف آموزشی خود، آموزش آنلاین زبان را مد نظر قرار داده و در صدد است، با برگزاری کلاس های آنلاین فشرده زبان چینی و فوق فشرده که آموزش زبان چینی در ۵۰ روز نیز نامیده می شوند، این لذت را با استفاده از سیستم آموزشی رامیت، به مشتاقان یادگیری زبان چینی، بچشاند. کادر زیر برای وارد کردن مشخصات و شماره ی تماس شما عزیزان، در نظر گرفته شده است و از این طریق می توانید منتظر تماس ما باشید، همچنان که، ما منتظر تماس شما می مانیم. همه روزه به جز روزهای تعطیل و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب، پاسخ گوی شما هستیم.