IELTS7 Banner 01 8

چه موقع به ترکیه سفر کنیم؟ اکثریت افرادی که با هدف توریستی می خواهند به این کشور، سفر کنند، در جست و جوی پاسخ این پرسشند. ترکیه، به دلیل جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی که دارد و همچنین، موقعیت جغرافیایی آن که همان اوراسیایی بودن آن است، هر ساله، گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می خواند که تعداد آن ها، روز به روز، رو به افزایش است و این نکته، نشان دهنده ی موفقیت سیاستگذاری های صنعت توریست، در این کشور می باشد.
دانستن این نکته که چه موقع به ترکیه، سفر کنیم، به هدف ما از مسافرت به آن، و منطقه ی مقصد در این کشور، بستگی دارد. برخی از افراد فقط برای تفریح و در واقع با هدف گردشگری، به ترکیه سفر می کنند، بعضی دیگر برای خرید کردن وسایل و موارد مورد نیازشان و تعدادی نیز به منظور شرکت در فستیوال های مختلفی که در این کشور، برگزار می شود. از اینرو باید بگوییم که، هر کدام از این اهداف، زمان و موقعی برای عملی شدن دارند که همگی از کیفیت اجرای مناسبی برخوردار باشند.

 

اکنون، می خواهیم به بررسی زمان سفر به ترکیه با در نظر گرفتن هر کدام از اهداف بیان شده در بالا، پرداخته و اطلاعاتی را در این زمینه، کسب کنیم.

* تفریح
معمولاً مناطقی از ترکیه که گردشگران برای تفریح و استفاده از امکانات تفریحی و رفاهی آن ها به این کشور سفر میکنند، استانبول، آنتالیا، ازمیر و… می باشند. در ادامه، به بررسی آب و هوای مطلوب هر کدام برای مسافرت، می پردازیم.
استانبول
به دلیل پوشش گیاهی و همچنین موقعیت جغرافیایی استانبول، دل انگیز ترین زمان برای سفر به این منطقه از ترکیه، فصل بهار است چرا که در این فصل، گردشگران می توانند از حال و هوای بهار بسیار دلچسب استانبول، بدون هیچ گونه احساس گرما و یا سرمای شدید، لذت ببرند. بهترین ماه ها برای سفر به این شهر بزرگ و زیبا، فروردین و اردیبهشت است که می توان از دیدن لاله ها با رنگ های مختلف و همچنین درخت یهودا، در این ماه ها، لذت وافری را از سفر تجربه کرد. علاوه بر این، علاقه مندان به فصل پاییز نیز، می توانند، در فصل هزاران رنگ، به استانبول، سفر کرده و تجربه ی کم نظیری را برای خود رقم بزنند.

 

آنتالیا
این شهر ساحلی، همواره در اکثر روزهای سال، پذیرای گردشگران زیادی است که برای استفاده از سواحل زیبا و همچنین، تفریحات و ورزش های آبی، به این منطقه، سفر می کنند. این خطه ی توریستی، تقریباً در تمام طول سال هوای مطلوبی دارد و در واقع این ویژگی را مدیون، تفاوت دمایی خیلی کم در فصل های سرد و گرمش، می باشد. بهترین زمان ها برای شنا در آبهای سواحل آنتالیا، ماه های فروردین تا اواسط پاییز است.
ازمیر
شهری که در کرانه ی دریای اژه، واقع شده است و دمای آن، وابسته به وزش بادهای سرد و همچنین درجه ی رطوبت هوا می باشد. بهترین زمان ها برای لمس آب و هوای مطلوب و دل انگیز ازمیر، اواخر اسفند ماه تا اواسط خرداد و همچنین اواخر شهریور تا اواسط آذر ماه است. ساکنان این بندر مهم دریای اژه، زمستان های سردی را تجربه می کنند به همین دلیل، گردشگران بسیار کمتری در فصل زمستان، به ازمیر، سفر می کنند.

 

* خرید
بدون شک، اگر می خواهید برای خرید لوازم و اجناس مورد نیازتان به ترکیه سفر کنید، بهتر است بدانید، تقریباً در تمام طول سال، تخفیفات شامل حال اجناس و لوازم مختلف می شود اما برای استفاده از تخفیف بیشتر و صرف هزینه ی کمتر، بهتر است در فصول خلوت ترکیه مانند تابستان و زمستان، برای سفر اقدام کنید چرا که اگر با دیدی کلی به  بررسی آب و هوای ترکیه، به منظور سفر بپردازیم به این نکته می رسیم که در کل، ترکیه کشوریست با تابستان گرم و زمستان های سرد.

* شرکت در فستیوال های مختلف
همانطور که می دانیم، فستیوال های مختلف در تاریخ های متفاوتی، برگزار می شوند. جشنواره ی ورزش و جوانان، فستیوال موسیقی راک اند کوک، جشنوار ه ی بین المللی آشپزی و فستیوال های خرید استانبول و … تنها نمونه هایی از جشنواره و فستیوال هایی هستند که در فصول و تاریخ های متفاوت، در ترکیه برگزار می شوند. به طور مثال جشنوراه تابستانه ی خرید استانبول ممکن است در  تاریخ هایی با حدود اواسط خرداد تا اوایل تیر، برقرار گردد که پر از تخفیف با درصد های مختلف، می باشد. جالب است بدانیم فستیوالی به نام مولانا، هر ساله در تاریخی میان ۱۹ تا ۲۷ آذر ماه، در ترکیه برگزار می شود.

 

با توجه به مطالب عنوان شده، می توان به طور خلاصه به بیان این نکات پرداخت که، قبل از سفر به هر کشوری ابتدا با در نظر گرفتن هدف مسافرتمان، به کسب اطلاعات در مورد آن کشور از سایت ها و منابع معتبر اطلاعاتی، بپردازیم و سپس موقع مناسب برای سفر را تعیین کرده و در نهایت، تجربه ای ایمن و با اطمینان را برای خود، رقم بزنیم.

آکادمی بهین دانش، در راستای ایجاد تجربه ای ایمن و مطمئن از یادگیری زبان ترکی استانبولی، برای شما، علاقه مندان به فراگیری، آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی را، با شیوه ای متفاوت و بهره مند از سیستم آموزشی رامیت، در رأس اهداف خود قرار داده است. اگر شما نیز، می خواهید در این تجربه ی دلچسب و مطمئن سهمی ببرید، می توانید، همه روزه به جز روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب، با ما تماس گرفته و سهم خود را که بهره مندی از آموزشی متفاوت و مؤثر در زمینه ی یادگیری زبان های خارجه است، از ما طلب کنید. در صورت تمایل، می توانید، مشخصات  و شماره ی تماس خود را در کادر زیر وارد کرده تا همکاران ما، شما را برای یافتن پاسخ پرسش هایتان در این زمینه، یاری رسانند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از لینک های آموزش زبان ترکی استانبولی و آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز نیز بهره ببرید.