IELTS7 Banner 01 8

روش تست زنی عربی در کنکور را جدی بگیرید. اگر شما عزیزان از متقاضیان کنکور سراسری هستید و اتفاقا به خوبی مسلط به دروس عربی نیز هستید، این نکته را مد نظر بگیرید که یادگیری عربی به تنهایی کافی نیست و البته که آشنایی با روش های تست زنی عربی در کنکور نیز به اندازه آن مهم است.
ما نیز به همین دلیل این مقاله را با این موضوع تهیه دیدیم تا با یادگیری این روش ها در نهایت بتوانید در کنکور و درس عربی به خوبی عمل نموده و استرس های بیجا را از خودتان دور نمایید. اغلب افراد به دلیل اینکه آگاهی های لازم را ندارند، نمی توانند از مهارت های خود به خوبی بهره ببرند و البته که با کمی فراگیری، به موضوع مسلط شده و در نهایت می توانند به خوبی از مهارت های خود در این میدان بزرگ، استفاده کنند.
عربی از درس های عمومی در تمامی رشته های ادبیات محسوب می شود و البته که از دروس عمومی مدارس نیز هست و شناخت مفاهیم پایه ای آن می تواند به شما کمک کند تا به بهترین شکل عمل نمایید. در این راستا می توانید از کلاس های آموزش زبان عربی استفاده کرده و علاوه بر یادگیری آن جهت عملکرد بهتر در کنکور سراسری، جهت دو زبانه شدن خود نیز از آن بهره ببرید.

 

تکنیک های آماده سازی زبان عربی جهت کنکور سراسری !

– تکمیل دایره لغات عربی!
در کنکور سراسری، تسلط داشتن بر لغات عمومی و تخصصی نیز به شدت حائز اهمیت است. برای این کار بهتر است که از روش های یادگیری لغات بهره برده و در نهایت تلاش کنید که روزانه حداقل ۱۰ دقیقه از زمان مطالعه خود را به یادگیری و مرور این لغات اختصاص دهید.
در این راستا تنها حفظ کردن لغات به شکل معمول اکتفا نمی کند و سعی کنید با مطالعه کتاب های عربی خود، به لغات بکار برده شده در آنها نیز مسلط شوید. در ابتدا این کار کمی برای شما زمانبر خواهد بود ولی پس از مدتی دیگر نیاز شما از یادگیری به کلی رفع شده و در نهایت می توانید تنها به مرور آنها به روش کدینگ و یا روش جعبه لاینتر بپردازید.
برای توضیح روش کدینک بهتر است که یک توضیح مختصر داده شود و این است که با این روش می توانید لغاتی که معنی آنها را زود فراموش می کنید را با اولین اسمی که به ذهنتان می رسد حفظ نمایید و یا این لغات را در جملات فارسی خود روزانه تمرین نمایید. به این مثال توجه نمایید:

«صَمّون» در عربی به معنی نان ساندویچی است و اگر احتمال می دهید که این لغت جز لغاتی است که فراموشتان می شود می توانید به این طریق عمل نمایید: برای ساندویچ کالباس به صَمّون نیاز دارم. این کلمه را بارها و بارها در جملات گوناگون استفاده کنید تا به خوبی ملکه ذهنتان شود و به همین راحتی دایره لغات خود را افزایش دهید.

 

– تسلط به دستور زبان عربی
یک سری از موارد هستند که شما به خوبی می توانید تشخیص دهید که از اصول اصلی دستور زبانی عربی هستند و به همین جهت تمرکز بیشتری بر یادگیری آنها داشته باشید. این موارد می توانند شامل آشنایی شما با زمان ها (حال، آینده، گذشته) باشد. سعی کنید به خوبی مسلط به این موضوعات شوید و در نهایت با تمرین کتاب های درسی و حل تست کنکورهای سال های گذشته، به تمرین روزانه بپردازید و از ساعت مطالعه خود، یک زمان کوتاه را برای همین منظور استفاده کنید.

 

– تسلط به درک مطلب عربی
وقتی بتوانید لغات عربی بیشتری را حفظ نمایید و در نهایت به دستور زبان و قوائد عربی مسلط شوید، یعنی ۹۰ درصد راه را رفته اید و تنها به تمرین و تکرار درک مطلب کتابهای عربی خود و کتاب های کمک درسی عربی در این زمینه نیاز خواهید داشت. درک مطلب نیز از بخش های مهم در یادگیری زبان عربی است و به همین جهت تسلط شما می تواند رتبه شما در کنکور را به شدت افزایش دهد. اصولا عربی از درس های است که بسیاری از تست های آن طفره رفته و در نهایت اگر بتوانید در این بخش به خوبی عمل نمایید می توانید جایگاه خوبی را در نتایج کنکور سراسری ازآن خود نمایید.
سعی کنید در کنکور ابتدا به سوالات مربوط به قواعد عربی پرداخته و در نتیجه بعد از حل این مطالب به حل سوالات مرتبط با واژگان عربی بپردازید. در مرحله به بخش درک مطلب ورود کرده و سوالات این بخش را پاسخ دهید.

 

وقتی با چون و چرای تست زنی و مراحل آن آشنا شوید، می توانید با سرعت بیشتری عمل کرده و در نهایت با قدرت بیشتری در این میدان عمل کنید. اگر چه می توانید با آموزش زبان عربی، این مهارت را در خود تقویت کرده و در نهایت با زبان دوم، به آرزوهای شغلی و تحصیلی خود دست بیابید.
آموزش زبان عربی در ۵۰ روز، یکی از روش های فوق فشرده زبان عربی است که با روش سیستم آموزشی رامیت، می تواند در مدت زمان کوتاهی شما را مسلط به زبان عربی کرده و در نهایت از شما یک فرد کاربلد بسازد. در موسسه احمدرضا ابراهیمی این دوره تحت عنوان راکت عربی، برای زبان آموزانی که زمان محدود جهت یادگیری را دارند، تهیه دیده شده است و در نهایت شما می توانید در مدت زمان کوتاه ۲ ماهه علاوه بر آماده سازی در کنکور سراسری، از خودتان یک فرد دو زبانه بسازید.
اغلب علاقه مندان به دلیل دوری راه و یا نبود امکانات آموزش زبان، نمی توانند به آموزش زبان عربی و سایر زبان های دلخواهشان دست یابند. در این صورت شرک در دوره های آنلاین زبان عربی، می تواند کوتاهی مسیر را میسر نموده و در عین حال با روش راکت و سیستم رامیت، یک آموزش صفر تا صد را به صورت فشرده و ترمیک، برایتان رقم بزند. جهت مشاوره در انتخاب دوره متناسب خود، تنها کافی است به ثبت مشخصات خود در بخش زیر اقدام نمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.