IELTS7 Banner 01 8

مشهد گردی به آلمانی! تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چقدر عالی می شود که بتوانید شهرها و روستاهای کشور خود را برای پارتنر آلمانی تان، معرفی نمایید؟ این کار در واقع با یک تیر دو نشان زدن است. اگر علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی هستید و میخواهید کشور خود را معرفی نمایید، می توانید در این مقاله با ما همراه شوید.
در این مقاله بخش های جذاب و دیدنی ای از شهر مشهد را به معرفی می نشینیم و در نتیجه به ترجمه این معرفی نامه به زبان آلمانی می پردازیم تا هم شما بتوانید با یک مطالعه کوتاه، به آلمانی با بخش های مختلف مشهد آشنا شوید و در نتیجه دایره لغات آلمانی خود را افزایش دهید و هم آلمانی زبان ها بتوانند در سفر به ایران و شهر مذهبی مشهد، اطلاعات مفید و کافی بدست بیاورند. با ما همراه باشید…

 

حرم امام رضا (ع)

وقتی از مشهد سخن به میان می آید، همه ما بلافاصله به حرم مطهر امام هشتم فکر می کنیم. امام رضا از هشتمین امامان شیعیان محسوب می شود و حرم این امام بزرگوار، در بخش مرکزی شهر بنا شده است و سالیانه خیل عظیمی از عاشقان این اما به این شهر زیارتی سفر کرده و لحظات معنوی بی نظیری را در این مکان، تجربه می کنند.
امام رضا (ع) در سال ۲۰۳ هجری در مشهد مقدس به شهادت رسیدند و از آن سال تا کنون، مرقد این امام رئوف بسیاری را به این کلان شهر زیبا کشانده است تا کمی در سایه امن ایشان، با خدای خود به خلوت بنشینند. البته که مسلمانان و محققان بسیاری نیز به این مکان سفر کرده و در نهایت به زیارت و تحلیل و بررسی با کارشناسان مذهبی می پردازند.
این مکان روز به روز گسترده تر می شود و در عین حال علاوه بر اینکه یک مکان زیارتی محسوب می شود، یک مکان فرهنگی نیز برای زائران به حساب می آید.

 

Wenn es um Mashhad geht, denken wir alle sofort an den heiligen Schrein des achten Imams. Imam Reza ist einer der achten schiitischen Imame und der Schrein dieses großen Imams wurde im zentralen Teil der Stadt erbaut. Jedes Jahr reisen viele Liebende in diese Pilgerstadt und erleben an diesem Ort einzigartige spirituelle Momente. Imam Reza (AS) wurde ۲۰۳ n. Chr. In der heiligen Stadt Mashhad gemartert, und seit diesem Jahr zieht der Schrein dieses Imam Raouf viele Menschen in diese wunderschöne Metropole, damit sie allein mit ihrem Gott in ihrem sicheren Schatten sitzen können. Natürlich reisen auch viele Muslime und Forscher an diesen Ort und besuchen und analysieren schließlich religiöse Experten. Dieser Ort wächst von Tag zu Tag und ist nicht nur ein Wallfahrtsort, sondern auch ein kultureller Ort für Pilger.

 

مسجد گوهر شاد

مسجد گوهر شاد مشهد، به دستور یکی از زنان شاهان تاریخ ایران به نام گوهر شاد بیگم در نزدیکی حرم مطهر ساخته شد و اما امروز با گستردگی حرم، این مسجد در ظلع غربی بنا شده است و شما می توانید با بازدید آن به بخشی از تاریخ اسلامی و هنر ایرانی در کنار هم دست یابید.
این مسجد حدود ۲۸۰۰ متر مربع وسعت دارد و با گنبدها و طاق های بلند و آمیخته شده با معماری بی نظیرش، امروز به یکی از پربازدیدترین اماکن مشهد مقدس تبدیل شده است.

 

Die Gohar Shad Moschee in Mashhad wurde im Auftrag einer der Königinnen der iranischen Geschichte namens Gohar Shad Begum in der Nähe des heiligen Schreins erbaut. Heute, mit der Erweiterung des Schreins, wurde diese Moschee auf der Westseite erbaut und Sie können einen Teil der Geschichte besuchen, indem Sie sie besuchen. Erreiche gemeinsam islamische und iranische Kunst. Diese Moschee hat eine Fläche von etwa ۲۸۰۰ Quadratmetern und ist mit ihren Kuppeln und hohen Bögen und ihrer einzigartigen Architektur heute einer der meistbesuchten Orte in der heiligen Stadt Mashhad.

 

بازار رضا

بازار رضا یکی از بازارهای قدیمی واقع در شهر مشهد است که مکان اصلی زائران، جهت خرید سوغات و هدیه محسوب می شود. این بازار قدیمی از مجموعه بازارهای حومه حرم محسوب می شود که جایگاه ویژه ای برای مردم مشهد و زائران این شهر زیبا دارد. سوغات های ویژه این بازار، شامل زعفران، زرشک، نقل و نبات مشهدی و انواع زیور آلات و خشکبار است.

 

Der Reza-Basar ist einer der alten Basare in Mashhad, dem Hauptort für Pilger, um Souvenirs und Geschenke zu kaufen. Dieser alte Basar ist einer der Märkte in den Vororten des Schreins, der einen besonderen Platz für die Menschen in Mashhad und die Pilger dieser schönen Stadt hat. Zu den besonderen Souvenirs des Marktes gehören Safran, Berberitze, Mashhadi-Süßigkeiten sowie eine Vielzahl von Ornamenten und Nüssen.

 

حمام مهدی قلی بیگ

حمام مهدی قلی بیگ یکی از قدیمی ترین حمام های ایرانی محسوب می شود که در سال ۱۰۲۷ در شهر زیبای مشهد و به دستور یکی از شاهان تیموری بنا شد. اگر مایل به بازدید از این حمام قدیمی هستید، باید بدانید که در نزدیکی میدان ۷۲ تن مشهد واقع شده است و البته که جای بسیار جالبی برای توریست ها و گردشگران علاقه مند به تاریخ محسوب می شود.

 

Das Mehdi Gholi Bey Bad ist eines der ältesten iranischen Bäder, das ۱۰۲۷ im Auftrag eines der timuridischen Könige in der schönen Stadt Mashhad erbaut wurde. Wenn Sie dieses alte Bad besuchen möchten, sollten Sie wissen, dass es sich in der Nähe des ۷۲-Tonnen-Platzes in Mashhad befindet und natürlich ein sehr interessanter Ort für Touristen und Touristen, die sich für Geschichte interessieren.

 

مقبره پیر پالاندوز

این مقبره بی نظیر در قرن دهم هجری در دوران صفویه، توسط محمد عارف عباسی ساخته شد. مقبره پیر پالاندوز، مقبره یکی از عرفای آن دوران به نام محمد عارف عباسی است که در آن زمان به شدت محبوب و شناخته شده بود. این مقبره به دلیل معماری بی نظیر و کاشی کاری های ایرانی، علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده و در مشهد به عنوان یکی از مجموعه های دیدنی و توریستی شناخته می شود.

 

Dieses einzigartige Grab wurde im ۱۰. Jahrhundert nach Christus während der Safavidenzeit von Mohammad Aref Abbasi erbaut. Das Grab von Pir Palanduz ist das Grab eines der Mystiker dieser Zeit, Mohammad Aref Abbasi, der zu dieser Zeit sehr beliebt war. Aufgrund seiner einzigartigen Architektur und iranischen Fliesen hat dieses Mausoleum viele Enthusiasten angezogen und ist in Mashhad als einer der spektakulärsten und touristischsten Komplexe bekannt

 

کلیسای مسروپ قدس

این کلیسای بی نظیر جز قدیمی ترین کلیساهای ایران محسوب می شود و قدمت آن به سال ۱۹۴۱ می رسد. کلیسای مسروپ قدس توسط ارامنه ساخته و هم اکنون در خیابان ۱۰ دی واقع شده است. ناقوس ها و معماری های زیبایی که در این کلیسا بکار برده شده است، همه ساله، چشم های بسیاری را به خود جلب می نماید.
مدرسه ارامنه نیز در کنار این کلیسای زیبا قرار داده شده است و خود در کنار این کلیسا، از مناطق جذاب و دیدنی مشهد شناخته می شود. قدمت و اصالت کلیسای مسروپ نشانی از همبستگی مسلمانان با سایر ادیان است و این خود باعث افتخار ما ایرانیان است.

 

Diese einzigartige Kirche ist eine der ältesten Kirchen im Iran und stammt aus dem Jahr ۱۹۴۱. Die Mesrop-Kirche von Jerusalem wurde von Armeniern erbaut und befindet sich jetzt in der ۱۰ Dey Street. Die schönen Glocken und die Architektur dieser Kirche ziehen jedes Jahr viele Blicke auf sich. Die armenische Schule befindet sich neben dieser schönen Kirche und ist als eine der attraktiven und spektakulären Gegenden von Mashhad neben dieser Kirche bekannt. Die Antike und Originalität der Mesrop-Kirche ist ein Zeichen der Solidarität der Muslime mit anderen Religionen, und das macht uns Iraner stolz.

 

موزه نان مشهد

موزه نان مشهد بعد از سه راه فردوسی و در کوچه شهید یزدی بنا شده است. این موزه اولین موزه نان در ایران است که تمامی مراحل کشت تا برداشت گندم و پخت و تحویل نان را با ابزار آلات مختص از قدیم تا کنون، به نمایش گذاشته است. این موزه به زیبایی فرهنگ اصیل ایرانی را به نمایش می  گذارد و البته که با طراحی زیبای خود و لباس های محلی مشهد، توانسته است به یکی از مکان های پر بازدید مشهد تبدیل شود.

 

Das Mashhad Bread Museum wurde nach Ferdowsi Three Ways und in der Shahid Yazdi Alley gebaut. Dieses Museum ist das erste Brotmuseum im Iran, das alle Stufen des Anbaus bis zur Weizenernte sowie das Backen und Ausliefern von Brot mit Werkzeugen zeigt, die von der Antike bis zur Gegenwart spezifisch waren. Dieses Museum zeigt auf wundervolle Weise die ursprüngliche iranische Kultur und konnte mit seinem wunderschönen Design und der lokalen Kleidung von Mashhad zu einem der meistbesuchten Orte in Mashhad werden.

 

باغ خونی

باغ خونی نیز از مراکز زیبا و دیدنی مشهد محسوب می شود که قدمت آن به دوران قاجاریه بر می گردد. این باغ زیبا در خیابان شهید عنصری بنا شده است و دارای سه عمارت با شکوه بوده است که تنها یکی از این سه عمارت بازسازی شده است و از تخریب در امان مانده است.
باغ خونی با دیوارهای کاملا سفید و محوطه زیبای دور تا دور آن، گواهی بر معماری اصیل ایرانی است و گردشگران بسیاری را از جای جای ایران و جهان به خود جذب نموده است.

 

Der Blutgarten ist auch eines der schönsten und spektakulärsten Zentren von Mashhad, das aus der Qajar-Zeit stammt. Dieser wunderschöne Garten wurde in der Shahid Ansari Straße angelegt und verfügt über drei prächtige Villen, von denen nur eine wieder aufgebaut wurde und die Zerstörung überlebt hat. Der Blutgarten mit seinen komplett weißen Wänden und seiner wunderschönen Umgebung ist ein Beweis für die ursprüngliche iranische Architektur und hat viele Touristen aus dem ganzen Iran und der ganzen Welt angezogen.

 

مجموعه موزه های آستان قدس رضوی

موزه آستان قدس رضوی در خود مجموعه ای از موزه ها را جای داده است. موزه ای از اسکاناس ها، فرش های قدیمی، انواع ظروف و گنجینه ای از قران، که برای علاقه مندان به آثار تاریخی مکان بسیار زیبایی خواهند بود.

 

Das Astan Quds Razavi Museum beherbergt eine Sammlung von Museen. Ein Museum mit Scans, alten Teppichen, verschiedenen Gerichten und einer Schatzkammer des Korans, die ein wunderschöner Ort für alle sein wird, die sich für historische Denkmäler interessieren.

 

باغ ملی

باغ ملی مشهد در سال ۱۳۴۵ شمسی وقف شهرداری مشهد گردید و اما قدمت این باغ به بیش از یک سده بر می گردد. این باغ از مجموعه جاهای دیدنی مشهد است که البته نسبت به سایر باغ ها، از وسعت چندانی برخوردار نیست اما زائران و گردشگران بسیاری برای استراحت و بازدید از این منطقه دیدن می کنند.

 

Der Mashhad National Garden wurde ۱۳۴۵ der Gemeinde Mashhad gewidmet, aber der Garten stammt aus mehr als einem Jahrhundert. Dieser Garten ist einer der spektakulärsten Orte in Mashhad, der nicht viel breiter ist als andere Gärten, aber viele Pilger und Touristen besuchen diese Gegend, um sich zu entspannen und zu besuchen.

 

پارک جنگلی وکیل آباد

این پارک زیبا به دلیل بودن در فضایی بکر و واقع شدن در دره، برای افرادی که دوست دارند به یک پیکنیک مهیج بروند، بسیار عالی است. این پارک قدمت بسیاری دارد و از گذشته تا الان به یک تفریح گاه ایده آل برای بومیان و زائرانی که به قصد زیارت حرم امام رضا (ع) به مشهد می آیند، تبدیل شده است.
پارک جنگلی وکیل آباد یک پارک تاریخی است که در گذشته با نام میرطراز نیز، شناخته می شده است. البته که در سال ۴۸ شمسی، مالک آن این پارک را به شهرداری مشهد تقدیم کرد و امروزه برای عموم بازدید و تفریح در آن آزاد است. این پارک در خیابان وکیل آباد مشهد و در جنوب غربی آن واقع شده است.

 

Dieser wunderschöne Park ist aufgrund seiner unberührten Atmosphäre und Lage im Tal ideal für Leute, die gerne ein aufregendes Picknick machen. Dieser Park ist sehr alt und ein idealer Zeitvertreib für die Eingeborenen und Pilger, die nach Mashhad kommen, um den Schrein von Imam Reza (AS) zu besuchen. Der Vakilabad Forest Park ist ein historischer Park, der in der Vergangenheit auch als Mir Ertaz bekannt war. Natürlich präsentierte der Besitzer dieses Parks diesen Park ۱۹۴۸ der Gemeinde Mashhad. Heute ist er für die Öffentlichkeit zugänglich und die Unterhaltung ist kostenlos. Dieser Park befindet sich in der Vakilabad Street in Mashhad und im Südwesten

 

منطقه گردشگری شاندیز

اگر عاشق مشهد و سفر به این کلان شهر زیبا هستید، قطعا نام شاندیز را به کرات شنیده اید. این منطقه دیدنی از دیر باز به دلیل موقعیت بکر و زیبایی که داشت، به یک جایگاه ویژه برای مسافران و بومیان مشهد، تبدیل شده بود و امروز نیز با تاسیس رستوران ها، پارک طبیعی پردیس، مجموعه های ورزشی، تفریحگاه چهل بازه و … بیش از پیش محبوبیت پیدا کرده است.
اگر علاقه مند به تست غذاهای اصیل ایرانی نیز هستید، می توانید به این منطقه سفری کوتاه داشته و در کنار غذاهای فوق العاده آن، شیشلیک را نیز امتحان کنید. این منطقه در جنوب غرب مشهد قرار دارد و شما می توانید پس از تفریح یک روزه در پارک جنگلی دولت آباد به این منطقه رفته و دومین روز خود را نیز به بهترین حالت ممکن بگذرانید.

 

Wenn Sie Mashhad lieben und in diese wunderschöne Metropole reisen, haben Sie den Namen Shandiz definitiv schon oft gehört. Aufgrund seiner unberührten und wunderschönen Lage war dieses spektakuläre Gebiet lange Zeit ein besonderer Ort für Reisende und Eingeborene von Mashhad. Heute wurden Restaurants, der Naturpark Pardis, Sportanlagen, das Erholungszentrum Chehel Bazeh usw. eingerichtet. Es ist immer beliebter geworden. Wenn Sie auch daran interessiert sind, authentisches iranisches Essen zu testen, können Sie einen kurzen Ausflug in diese Gegend machen und Shishlik zusammen mit seinem wunderbaren Essen probieren. Dieses Gebiet befindet sich im Südwesten von Mashhad und Sie können dieses Gebiet nach einem Tag voller Spaß im Dolatabad Forest Park besuchen und Ihren zweiten Tag bestmöglich verbringen.

 

آلمانی از جمله زبان هایی است که سالانه تعداد بیشماری علاقه مند به یادگیری زبان را به سمت خود سوق می دهد و ما شاهد این هستیم که زبان آموزان بیشتری نسبت به سال های پیش، در دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی، اقدام به ثبت نام می کنند.
اصفهان به دلیل اینکه یکی از شهرهای توریستی ایران است، بسیاری از همشهریان ما را برآن داشته تا به مرور به زبان های مختلفی مسلط و در نهایت در شغل های متعددی از جمله، تور لیدر، متصدی هتل، صاحبان مشاغل در بخش های تاریخی اصفهان و… اقدام به فعالیت نمایند.
تنها در میدان نقش جهان ما شاهد تعداد بسیاری از آلمانی زبان ها هستیم که این موضوع خود نیاز ایجاد کرده است که کاسبان آن محل تلاش کرده و به این زبان در حد حتی مکالمه آلمانی در بازار نیز، مسلط شوند. البته که ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، با آگاهی از نیاز هموطنان و سایر فارسی زبانان در جای جای جهان، با ایجاد دوره های آنلاین زبان آلمانی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد زبان آلمانی، به نیاز آنها پاسخ داده و به آموزش زبان آلمانی در سطح استاندارهای بین المللی پرداخته ایم.

 

این دوره ها هر یک با روش سیستم آموزشی رامیت و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی، اداره می شوند و اساتید تمامی دوره های موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، از سطح بالای دانش زبانی برخودار هستند. شما در این دوره ها علاوه بر اینکه به زبان آلمانی مسلط می شوید، در واقع با روش های یادگیری زبان در منزل نیز آشنا شده و با برخورداری اپلیکیشن ARE  به صورت رایگان، می توانید به تمرین و تکرار روزانه پرداخته و در نیتجه با پشتیبانی تمام وقت اساتید و کارشناسان ما، این مسیر را با سرعت بسیاری بپیمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه انتخاب دوره ها و کسب مشاوره رایگان آموزشی، لطفا بخش زیر را تکمیل و منتظر کارشناسان اجرایی ما در این بخش باشید.