برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8

آهنگ انگلیسی درباره مادر، یا به هر زبان دیگری گویا و جبران محبت ها و عشق او به فرزندش، خواهد بود؟ عشقی بی دریغ و بدون چشم داشت ذره ای بازگشت.
مادر، بدون شک در تمام کشورها و سرزمین ها از مشرق زمین تا مغرب زمین، چه آهنگ ها و شعرهایی که در وصفش ساخته و سروده نشده اند. چه رنج ها و دردها که او برای به ثمر رسیدن فرزندانش، نچشیده و تحمل نکرده است. مطمئناً در هر کشوری روزی برای بزرگداشت مقام مادر، در نظر گرفته شده تا به او بگوییم یادمان نمی رود، لحظه هایی که می توانست از آن خودت و تنها خودت باشد و تو برای ما گذراندی… مگر با ارزش تر از عمر و جوانی فردی می توان یافت؟ مگر می توان آب گذران این رود را، باز به چشمه برگرداند؟ می توان محبت هایی که بی دریغ، از سوی مادری به فرزندی هدیه شد، جبران کرد؟

 

روز مادر در کشور های مختلف
تولد بزرگوار ترین بانوی خلقت، حضرت فاطمه(س)، در ایران عزیزمان به عنوان روز بزرگداشت مقام والای مادر، جشن گرفته شده و در این اتفاق فرخنده، زحمات مادران سرزمینمان را ارج می نهیم. در برخی کشورها روز جهانی مادر و برخی تولد حضرت مریم و بعضی دیگر به طور مستقل، روز دیگری را برای بزرگداشت مقام مادران سرزمینشان، در نظر گرفته اند. به طور مثال، آمریکا، کانادا، استرالیا و … دومین یکشنبه ی ماه می (۱۴ ماه می)، کشوری مانند انگلستان و ایرلند چهارمین یکشنبه از ایام روزه داری و کشورهای اروپای شرقی، ۸ مارچ یعنی روز جهانی زن را به گرامیداشت جایگاه مادر، می پردازند.

مادر به چه معناست؟
مادر در زبان فارسی به معنای فردیست که بدون هیچ بهانه ای نگهداری می کند. در زبان انگلیسی نیز مادر، هم به معنای اشاره شده و هم به معنای اصل و سرچشمه می باشد.

 

اکنون به معرفی چند آهنگ برتر انگلیسی درباره ی مادر، می پردازیم.

آهنگ (Mom)
مگان ترینر، خواننده و ترانه سرا، در سال ۱۹۹۳ در ماساچوست، متولد شد. وی آهنگ نام برده را همراه مادرش کلی ترینر، خوانده و اجرا کرده است. در این آهنگ، وی یادآور می شود که هیچ کس مادری مانند مادر او ندارد! مادری که به وی یاد داده خودش را دوست داشته باشد.

آهنگ (Ring off)
آهنگ “زنگ خاموش” به خوانندگی بیانسه، خواننده ی آمریکایی متولد سال ۱۹۸۱، و با ترانه سرایی خودش، ساخته و اجرا شده است.

آهنگ (Turn to you)
جاستین بیبر، خواننده ی کانادایی، متولد سال ۱۹۹۴، آهنگ “برگشتن به سمت تو” را خوانده است.

 

آهنگ (What Mama say)
آهنگ “آنچه مادر می گوید”، توسط جیسون توماس مراز، خواننده ی آمریکایی، خوانده شده است.

آهنگ (The Perfect Fan)
آهنگ”فن کامل” توسط گروه “Backstreet boys” ، اجرا شده است. این گروه، در سال ۱۹۹۳ در اورلاندو، تشکیل شد.

آهنگ (Mother)
این آهنگ، به خوانندگی کیسی ماسگریوز آمریکایی، متولد سال ۱۹۸۸، اجرا شده است.

 

هر کدام از آهنگ های معرفی شده در بخش قبلی، وجهی از رنج های مادر را به وسیله ی موسیقی به تصویر کشیده اند. تحمل و صبر و در نهایت، عشق مادر نسبت به فرزندانش، قطره ایست در مقابل وسعت این واژه ها در رابطه ی خداوند نسبت به بندگانش.

آکادمی زبان بهین دانش، در مقابل بردباری و عشق مادران این سرزمین، سر تعظیم فرود آورده و در صدد است در ادامه ی مسیر آن ها که چه زحمت ها و مشقت ها برای آموزش فرزندانشان کشیده اند، آموزش آنلاین زبان را برای بالندگی فرزندان این مرز و بوم، با بهترین زیر ساخت و استاندارد ها، تدارک دیده است. کافیست، مشخصات و شماره تماس خود را در کادر زیر وارد کرده و منتظر تماس همکاران ما جهت ارائه ی مشاوره ی رایگان به شما عزیزان، باشید.