IELTS7 Banner 01 8

بهترین انیمیشن ها جهت یادگیری زبان کدام هستند؟ آیا دیدن و تماشای این انیمیشن ها در یادگیری زبان تاثیرگزار اند؟ در واقع ما در این مقاله تلاش نموده ایم تا با معرفی چند یک از این انیمیشن ها و ویژگی هایی که در آموزش و یادگیری زبان ایجاد نموده اند کمی مسیر آموزش های رسمی را به سمت آموزش های سرگرم کننده و تاثیرگزارتر سوق دهیم و یک روش مهیج را جهت آموزش به شما عزیزان معرفی نماییم.
در حقیقت بسیاری از کارشناسان زبان بر این عقیده اند که آموزش زبان بدون روش های سرگرم کننده و متنوع در دنیای امروزی کاری بس مشکل است و امروز علاقه مندان نیاز دارند تا با ادغام بازی و آموزش زبان، مسیری هدفمندتر را طی نمایند.
کارتون ها و انیمیشن ها تنها علایق یک سن خاص نیستند و بسیاری از کودک تا  نوجوان از جوان تا بزرگسال به این نوع از سرگرمی علاقه مند هستند. این موضوع خود کمک می کند تا زبان آموزان در سطوح مختلف و در سنین متفاوت بتوانند از این روش یادگیری بهره برده و علاوه بر اینکه با لغات متفات و تلفظ های بسیاری آشنا می شوند، داستانی متحرک را دنبال و در نهایت به بهترین شکل ممکن زبان را تمرین نمایند.
ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا تعدادی از این انیمیشن را معرفی و در نهایت با شناخت و آگاهی بیشتر شما را در انتخاب بهتر یاری نماییم. با ما در ادامه این مقاله و بهترین انیمیشن های یادگیری زبان همراه باشید…

 

The Lion King
این انیمیشن ساخت شرکت والت دیزنی در سال ۱۹۹۴ است که مجموعه ای فوق العاده از تصویر، مکالمه و شخصیت های کارتونی بامزه است. دیدن این انیمیشن اگرچه با زبان اصلی موجود است اما شما می توانید در صورت علاقه مندی به سایر زبان ها این انیمیشن را با سایر زبان ها از جمله زبان عربی، ترکی استانبولی و … بیاموزید.

– باب اسفنجی
باب اسفنجی از سال ۱۹۹۹ تا کنون یکی از انیمیشن های ادامه دار در دنیای انیمشن بوده است که داستان تعدادی از موجودات بامزه دریایی را بیان می کند که می توانند شما را ساعت ها خیره به تلویزیون نگه دارند. دیدن این انمیشن در تقویت مهارت مکالمه، شناخت لغات متعدد و آشنایی با تلفظ صحیح آنها موثر خواهد بود.

– پرنده های عصبانی
Angry Birds یکی از دوره‌ها سال های اخیر است که در سال ۲۰۱۶ به اکران در آمد و هر سال به تعداد علاقه مندان آن افزوده می شود. پرنده های عصبانی با زبان اصلی موجود است و اما به دلیل توجه بسیاری که در دنیای انیمیشن جلب نمود می توانید نسخه های دوبله شده آن را نیز به زبان های دیگر تهیه و در نتیجه به زبان کشور هدفتان به تمرین و مکالمه بپردازید.

– پاندای کنگ فو کار
این انیمیشن فوق العاده نیز با اینکه روایتی با افسانه های چینی را به همراه دارد اما یک محصول فوق العاده آمریکایی است که در سال ۲۰۱۱ به بازار وارد شد و در نتیجه با ساخت بخش های دیگر خود، تاکنون نیز جز بهترین انیمیشن های جهان تصویر محسوب می شود. در این انیمیشن شما با انواع لغات که البته بیشتر آن نیز به لغات انگیزشی انگلیسی مربوط است مواجه می شوید که می توانید به خوبی به تقویت زبان انگلیسی خود بپردازید.

–  Inside out
نمی شود به یادگیری زبان با فیلم و انیمیشن اشاره داشت و اما اسمی از این انیمیشن فوق العاده به میان نیاورد.  Inside out یا پشت و رو یک داستان فوق العاده دیگر از شرکت دیزنی است که داستان یک دختر احساساتی را بیان می دارد که با مکالماتی که در طی نمایش داستان انجام می شود برای شما یک تمرین مهیج انگلیسی را فراهم می آورد.
این انیمیشن نیز مانند سایر انیمشن های معروف دیگر به سایر زبانها ترجمه و شما با دوبله های قدرتمندی مواجه خواهید شد.

– Shrek
شرک این شخصیت بامزه همراه با خری که در سراسر داستان به همراه او است توانسته است مخاطبان کودک تا بزرگسال بسیاری را در پای شبکه های خانگی بنشاند. این انیمیشن دارای لهجه های متفاوت انگلیسی از جمله اسکاتلندی است که می تواند در یادگیری زبان انگلیسی یک تنوع بی نظیر و آگاهی جدید را برایتان رقم بزند. با گوش دادن به این انیمیشن با لهجه های متفاوت، تلفظ های گوناگون و همچنین انواع جملات آشنا خواهید شد که این خود بخش جذاب یادگیری زبان با انیمیشن ها خواهد بود.

 

انیمیشن ها دنیایی متفاوت از آموزش را برای همه ما رقم زده اند و این مدیون تلاشی است که این سالها در جذاب سازی آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان ها کرده اند. کارشناسان آموزش زبان بر این عقیده اند که زبان اگرچه یک مهارت محسوب می شود و برای ایجاد اتفاق های مثبت نیاز به یادگیری آن است اما بهتر است که سرگرمی های ویژه این در این راستا برای تمامی سنین اتفاق بیفتد تا علاقه مندان و افرادی که به این مهارت نیاز دارند، بتوانند در بستری مناسب به شکلی ویژه زبان را فرا گرفته و یادگیری زبان به یک سرگرمی برای همگان تبدیل شود.
ما در موسسه بهین دانش نیز برای این موضوعات علاوه بر سرگرمی های ویژه ای که در دوره های آموزش آنلاین زبان تهیه دیده ایم در واقع محیطی را خارج از کلاس ایجاد نموده ایم تا زبان آموزان بتوانند در خارج از زمان کلاس های غیرحضوری خود، با دوستان و همکلاسی های خود با توجه به سبک یادگیری شان به مکالمه و گفتگوی انگلیسی بپردازند. این محیط با بوجود آمدن اپلیکیشن ARE امروزه به یکی از بخش های جذاب آموزشی تبدیل شده است که علاوه بر آموزش های معمول، با پشتیبانی و حمایت های تمام وقت اساتید، زبان آموزان می توانند به رفع اشکال و مشاوره با اساتیدشان بپردازند.
این اپ با پرداختن به تمامی مهارت های یادگیری زبان، شما را علاوه بر مهارت های اصلی با تلفظ صحیح کلمات و شکل درست ادای عبارات آشنا نموده و در نتیجه می توانید پس از مدتی به هدف خود در یادگیری زبان دست یابید. این اپ به سرعت شما در یادگیری کمک های شایان به ذکری خواهد که از مزیت های آن رایگان بودن، قابل نصب بودن بر روی سایر گوشی های همراه و همچنین پشتیبانی آنلاین است.

 

آموزش زبان در ۵۰ روز یکی از دوره های ویژه آموزش زبان در موسسه ما است که در مدت زمانی کمتر از ۲ ماه و با جدیت و تلاش خودتان می توانید به یک زبان زنده بین المللی آشنا شده و در نهایت خودتان را برای موقعیت های مثبت زندگی آماده سازید. همچنین در صورت تمایل می توانید در دوره های همیاد نیز ثبت نام و با سیستم نوین آموزشی رامیت، مسیری درست را طی نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از مشاوران آموزشی ما می توانید با ثبت شماره تماس خود در بخش زیر ارتباط را حاصل نموده و در نهایت مشاوره های لازم در جهت انتخاب زبان، انتخاب دوره، آشنایی با سبک های یادگیری و همچنین کسب مهارت های یادگیری را شامل حال خود نمایید. این مشاوره رایگان است و برای تمامی افراد از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه تهیه شده است. ما تا انتهای این مسیر در کنار شما هستیم.