IELTS7 Banner 01 8

آلمانی ها دارای برنامه غذایی بسیار جالبی هستند. مردمان آلمان اغلب گوشت خوار بوده و در این کشور کم پیش می اید که فردی کاملا گیاه خوار را پیدا کنید. در این مقاله می خواهیم به آلمان سفر کوتاهی داشته باشیم و غذاهای معروف آلمان را بشناسیم. ماده غذایی که آلمانی ها علاقه بسیار زیادی به آن دارند، گوشت قرمز و سوسیس می باشد. آلمانی ها علاوه بر گوشت و سوسیس از ماهی ها و گیاه ها هم در برنامه های غذایی خود استفاده می کنند.البته که آنهابسیاری از غذاهایی که در رسپی اولیه احتیاجی به سوسیس ندارند را به سلیقه و بنا به علاقه خود، سوسیس اضافه می کنند، به طور مثال سوسیس سرخ شده با باربیکیو سرو میکنند اما خب از پاستا و گیاه های بومی موجود که مخصوص مناطق مختلف کشور است در پخت غذاهای خود نیز بهره می برند.

 

اسپاتزل (Spatzel)

معروف ترین غذای کشور آلمان اسپاتزل می باشد. اسپاتزل نوعی پاستای آلمانی ست که پاستای آن برای خود آلمان است به عبارتی این پاستا مخصوص آلمان و محصول این کشور است. اسپاتزل یکی از غذاهای سنتی آلمان محسوب می شود. خمیر این پاستا را با استفاده از تخم مرغ وآرددرست می کنند. طرز تهیه این غذا به این صورت است که پاستا با پنیر پیتزا و گوشت سرو می شود.

 

کوری وورست (Curry wurzt)

کوری وورست سوسیسی هست که با سس کاری سرو میشود. به همین دلیل به این غذا سوسیس کاریهم گفته می شود. برای آماده کردن این غذای خوشمزه فقط کافیست سوسیس را به تکه های نازک خرد کنید و با سس میل کنید، البته سیب زمینی سرخ کرده غالبا همراه با آن می باشد. برلین شهری است که کوری وورست های معروفی دارد.

 

مالت آشن (Maultaschen)

مالت آشن ها یکی دیگر از غذاهای خوشمزه آلمان هستند.مواد اولیه این غذا خمیر پاستا، مقداری سبزی های گیاهی و گوشت گاو یا گوسفند است. در پخت این غذا، گوشت را وسط خمیر پاستا قرار می دهند و داخل فر قرارمی گذارند سپس آن را سرو می کنند. البته این غذا را می توان به صورت سرخ کرده یا آب پز استفاده کرد.

 

رولادن (Rouladen)

غذای خوشمزه آلمانی دیگری به اسم رولادن در کشور آلمان وجود دارد که به اعتقاد مردمان این کشور پخت این غذا وقت گیر است و اکثرا ترجیح می دهند که آن را در رستوران ها سفارش دهند. البته به نظر من که درست کردن آن زیاد هم سخت و مشکل نیست و به راحتی میتوان رولادن را طبخ کرد. برای تهیه رولادن ابتدا باید گوشت مخصوص به آن را از قصابی ها تهیه کرد، سپس مقداری پیاز، خردل و ترشی مخصوص را با هم مخلوط کرده و به عنوان مواد میانی آن در نظر گرفت.

 

اشنیتسل(Schnitzel)

اشنیتسل ورقه های نازک گوشت گوسفند، گاویا خوک است که آن را داخل آرد سوخاری و تخم مرغ قرار می دهند و تا زمانی که طلایی رنگ بشود داخل کره سرخ می کنند.

 

گولاش (Gulasch)

گولاش در واقع همان آبگوشت ایرانی هاست. همانطور که ما ایرانی ها عاشق آبگوشت هستیم، مردم المان هم گولاش را خیلی دوست دارند. طرز تهیه آن به این صورت است که گوشت را داخل روغن تفت داده و داخل یک سس غلیظ با سیب زمینی و سبزیجات و نخود، مخلوط می کنند و آن را گولاش می نامند.

 

گولاش در واقع همان آبگوشت ایرانی هاست. همانطور که ما ایرانی ها عاشق آبگوشت هستیم، مردم آلمان هم گولاش را خیلی دوست دارند. طرز تهیه آن به این صورت است که گوشت را داخل روغن تفت داده و داخل یک سس غلیظ با سیب زمینی و سبزیجات و نخود، مخلوط می کنند و آن را گولاش می نامند.
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر در آینده نزدیک به آلمان سفر کردید و تمایل داشتید به یکی از رستوران های معروف برلین سری بزنید، چگونه می خواهید سفارش غذا بدهید؟ در صورتی که اطلاعی راجب زبان آلمانی ندارید و تمایل به یادگیری این زبان دارید، می توانید با ثبت نام در دوره های آنلاین استاد ابراهیمی از برنامه ریزی اختصاصی برای یادگیری خود بهره مند شده و به صورت خصوصی آلمانی یاد بگیرید و در مدت زمان کوتاهی به زبان آلمانی مسلط شوید.