اعضای بدن انسان به روسی از مجموعه موضوعاتی است که در آموزش های مربوط به زبان روسی در همان دوره های مقدماتی به زبان آموزان آموزش داده می شود. شناخت اعضای بدن انسان به زبان روسی یکی از مهم ترین موضوعات و البته دشوارترین آنها در یادگیری روسی است.
اما سخت بودن همیشه دلیل فرار کردن از موضوع نیست و تفاوت افراد هوشمند با افرادی که به سادگی از موضوعات مهم می گذرند در همین شجاعت و جسارت یادگیری است. یادگیری نیاز به تمرین و تکرار دارد و این تمرین و تکرار اگر به همراه یکی برنامه ریزی درست به جلو پیش برود، می تواند زمینه ساز اتفاقات خوب برای زبان آموزان باشد.
این مقاله اعضای داخلی و خارجی بدن انسان را به شما معرفی می کند و شما می توایند از این کلمات در جملات گوناگون و به روش های متفاوتی که در ادامه این مقاله یاد خواهیم داد، بهره ببرید. با ما همراه باشید…

 

 


– Устройство скелетных мышц
دستگاه عضلانی اسکلتی

Детальнее
مفصل

Артерии
سرخرگ/ شریان

Жилы
سیاهرگ

сухожилие
تاندون

мускул
ماهیچه

– Мочеиспускательный канал
دستگاه ادراری

почка کلیه
мочевой пузырь مثانه

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

– Дыхательная система
دستگاه تنفس

Носовая полость
حفره بینی

Горло
حلق

гортань
حنجره

Воздушная трубка
لوله هوا/ نای

диафрагма
دیافراگم

Легкие
ریه

 

– генитальный
دستگاه تناسلی

Яичники
تخمدان

матка
رحم

яйца
بیضه

предстательная железа
پروستات

Надпочечники
غدد فوق کلیه

Гипофиз
هیپوفیز

поджелудочная железа
پانکراس

Щитовидная железа
غدد تیروئید

Печень
کبد

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

– Система кровообращения
دستگاه گردش خون

Сердце
قلب

Артерии
شریان

вена
ورید

Мозг и кость
مغز و استخوان

селезенка
طحال

 

– нервная система
دستگاه عصبی

мозг
مغز

Продолговатый мозг
بصل النخاع

Черепные нервы
اعصاب جمجمه ای

глаз
چشم

линзы
عدسی

колос
گوش

توضیحات برای عکس ثبت نشده

пищеварительная система
دستگاه گوارشی

Желудок
معده

Кишечник
روده

Рот
دهان

желчный пузырь
کیسه صفرا

Язык
زبان

желудочный сок
اسید معده

 

اگر می خواهید روسی را یاد بگیرید بهتر است که سعی نمایید گام به گام با ریز و درشت موضوعاتی که در این زبان مهم هستند آشنا شوید. معرفی اعضای بدن به روسی می تواند در مکالمات شما در مورد دردها و مشکلاتی که برای خود و یا خانواده تان پیش می آید، مناسب باشد.
این موضوعات در مکالماتی از جمله مکالمه روسی در بیمارستان، مکالمه روسی با فرد بیمار و یا مکالمه روسی در زمینه های تخصصی و مرتبط با پزشکی و… کارساز باشند و شما در گفتگو فردی توانمند نشان بدهند. زبان روسی اگرچه الفبای خاصی دارد و از حروفی تشکیل می شود که برای ما فارسی زبان ها گاها نا آشنا است، اما زبانی نو، کارآمد و شیرین است که زمینه ساز موقعیت های شغلی و تحصیلی مثبتی برای شما خواهد بود.
شما می توانید این کلمات را با روش های متعددی فرا بگیرید که از جمله این روش ها، روش یادگیری لغات روسی با استفاده از جعبه لاینتر است. این جعبه که به جعبه یادگیری لغات نیز معروف است در واقع به شما در مرور روزانه لغات کمک خواهد کرد. برای بکارگیری آن، نیاز به فلش کارت هایی دارید که بهتر است که با توجه به نیازتان آنها را خودتان طراحی کنید. در بخشی از این کارت ها کلمه روسی مورد نظرتان را بنویسید و در بخش دیگر بنا به نیازتان، معنی آن، تلفظ صحیح همراه با فونتیک و یا یک جمله مرتبط با آن کلمه را یادداشت نمایید.
در واقع روش کار به این شکل است که اگر بتوانید پاسخ صحیح بدهید و معنی درست را بگویید، می توانید فلش کارت مربوطه را یک خانه به جلو حرکت دهید اما اگر معنی را اشتباه گفتید و یا معنی کلمه ای را فراموش کردید، فرقی نمی کند که در خانه اول باشید یا پنجم، باید کارت مربوطه را به خانه اول آورده و در نتیجه در روزهای آتی مجدد به تمرین این کلمه بپردازید.
این روش روش ایده آلی است که نیازی به وسیله خاص و یا صرف هزینه زیادی ندارد و شما می توانید از صفر تا صد آن را خودتان تهیه نمایید.
اما روش دومی که می توانید بکار ببرید روش کدینگ زبان روسی است در تسریع یادگیری لغات روسی به شما عزیزان کمک خواهد کرد. در واقع شما در این روش برای کلمه مورد نظر یک کد یا نشانه در نظر می گیرید که می توانند این نشانه ها استفاده از یک کلمه هم صدا در زبان مادری و یا یک کلمه هم معنا با آن کلمه باشند.
به این روش، روش کلید واژه نیز گفته می شود و امروزه با توجه به محبوبیتی که در میان فارسی زبانان و زبان آموزان ایجاد نموده است، علاوه بر کاربرد آن در حفظ لغات، از آن در حفظ اشعار، زندگی نامه ها و… نیز استفاده می شود. این روش یک نوع روش تصویر سازی ذهنی است که شما با خلاقیت خودتان می توانید در مدت زمان کمی، دایره لغات گسترده ای را شامل حال خود نمایید.

 

اما اگر بخواهیم منطقی عمل کنیم هیچ روشی عاقلانه تر از خواندن و صحبت کردن در زبان روسی نیست. خواندن کتاب های مرتبط در مورد اعضای بدن انسان به زبان روسی یا کتاب هایی که دارای تصویرهای جذاب با همین موضوع هستند و گفتگو و تمرین مکالمه در این حوزه، می تواند تسریع در یادگیری را به شکل ویژه ای افزایش بدهد.
به همین منظور موسسه بهین دانش نیز، تمحیداتی اندیشیده است و برای سرعت بخشیدن به یادگیری زبان آموزان و آشنایی آنها با لغات پرکاربرد و تخصصی روسی، اپ ARE را برای زبان آموزان خود طراحی نموده است تا بتوانند در محیطی کاملا مطمئن و به دور از نشان دادن مشخصات شخصی شان برای سایر کاربران این نرم افزار، با سایر هم سطحان خود به مکالمه و گفتگو در حوزه های مختلف روسی پرداخته و در نتیجه علاوه بر یادگیری لغات وعبارات متنوع روسی، از کلماتی که به تازه گی نیز یاد گرفته اند نیز در این مکالمات استفاده نمایند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

این گروه ها با پشتیبانی اساتید راکت همراه هستند و شما می توانید علاوه بر رفع اشکال به صورت گروهی به رفع اشکال خصوصی نیز پرداخته و از پشتیبان های منتخب خود به عنوان یک راهبر در کل ساعات روز کمک بگیرید. البته که این اپ با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی همراه است و این خود می تواند صحه ای بر کیفیت کار نیز باشد.
آموزش زبان روسی در آموزشگاه زبان بهین دانش به عنوان آموزش آنلاین روسی در حال برگزاری است که از دوره های ویژه آن می توان به دوره راکت روسی و دوره های همیاد روسی برای تمامی سطوح اشاره نمود که همگی دارای پشتیبانی تمام وقت هستند و با روش سیستم آموزشی رامیت، روسی را به شکل ویژه ای به علاقه مندان یاد می دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل تر، می توانید با تکمیل باکس های زیر، درخواست ارتباط با مشاوران ما را پر کرده و در نهایت منتظر تماس کارشناسان ما بوده و سوالات خود در بخش های مختلف را از این عزیزان پرسیده و شناختی دقیق تر در بخش یادگیری و شناخت مهارت های یادگیری نیز کسب نمایید. مشاوران ما همراه همیشگی شما در این مسیر هستند.