IELTS7 Banner 01 8

دانشگاه های مطرح فرانسه نه تنها در فرانسه بلکه در رده جهانی نیز از مطرح ترین دانشگاه های حال حاضر هستند. زبان فرانسوی به عنوان زبان دانشگاهیون و زبان آکادمیک در رده اول جهانی شناخته شده است و قطعا تاثیر این زبان در روش تدریس و اصولی که در این راستا بکار برده می شود پررنگ خواهد بود.
فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که قدمت و شهرت آن را نمی توان در حوزه های مختلف ادبی، هنری و فرهنگی نادیده گرفت. در این کشور زیبا با زمینه های آموزشی معتبر، بیش از ۴۰ دانشگاه معتبر وجود دارد که هر یک در حوزه خود به خوبی عمل نموده اند و البته که دانشجویان بسیاری را از جای جای جهان به سمت خود جلب نموده است.
در این مقاله سعی داریم به معرفی ۵ دانشگاه برتر فرانسوی بپردازیم و شما علاقه مندان را با این مراکز معتبر آشنا نماییم.

 

دانشگاه های معتبر فرانسوی

۱- دانشگاه پیر و ماری کوری
این دانشگاه در سال ۱۱۰۹ میلادی تاسیس و در واقع یکی از شعب دانشگاه پاریس محسوب می شود. دانشگاه پاریس با سیزده شعبه معتبر از دانشگاه های سرشناس جهانی محسوب می شود که افراد سرشناسی در این دانشگاه به تحصیل مشغول و در واقع به دریافت جایزه نوبل دست یافته اند.
شاید بد نباشد از تعدادی از این افراد نام برده تا دلیل اعتبار این دانشگاه را بیش از پیش نمایان نماییم. ماری کوری و پیر کوری از دانش آموختگان این دانشگاه هستند که هر یک در سال ۱۹۰۳ موفق به دریافت جایزه نوبل فیزیک گردیدند. البته که در همان سال ماری جایزه نوبل شیمی را نیز ازآن خود نمود. از دیگر افراد سرشناس می توان به آندره میشل لوف دارنده نوبل پزشکی و همچنین موریس آلیاس دارنده نوبل اقتصاد اشاره نمود.
البته که ایرانیان بسیاری نیز در این دانشگاه به عنوان دانشجو گذران تحصیل نموده اند که از معروف ترین آنها می توان به امین کیوان، ترانه جوانبخت و محمدتقی روحانی رانکوهی اشاره نمود.

 

۲- دانشگاه پلی تکنیک پاریس
این دانشگاه در سال ۱۹۷۶ تاسیس و تا به امروز با وجود آموزش های ارزنده و نوینی که داشته است توانسته است علاوه بر جذب زبان آموزان بسیاری از کشورهای مختلف، رده خود را در میان ۲۰ دانشگاه برتر جهانی حفظ نماید. این دانشگاه محل تحصیل دانشمندان بزرگی از جمله هانری بکرل است که کمتر کسی است که نام و آوازه این دانشمند را نشنیده باشد.
این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه های فنی مهندسی فرانسه است و در شهر زیبای پاریس واقع شده است و دارای شعاری زیبا با جمله For Nation, Science and Glory است. احمد زیرک زاده و تقی ریاحی از جمله ایرانیان سرشناسی هستند که در این دانشگاه تحصیل نموده اند.

 

۳- مدرسه هنرهای زیبا
این دانشگاه همانگونه که از اسمش پیدا است از جمله دانشگاه های هنر معتبر فرانسه است که در سال ۱۶۴۸ توسط شارل لبورن از جمله نقاشان معروف فرانسوی تاسیس شد. هنرهای زیبای پاریس در زمینه رشته های جواهر سازی، نقاشی، مجسمه سازی و همچنین طراحی و معماری از جمله دانشگاه های سرشناس محسوب می شود و از افراد سرشناس ایرانی که در این دانشگاه تحصیل نموده اند می توان به مسعود فراستی و شکوه ریاضی اشاره نمود. معماران بزرگ جهان نیز از جمله شارل گارنیه و تورل گارنیه نیز از جمله دانش جویان این دانشگاه هستند.
البته که سیاوش تیموری نیز یکی از معماران بزرگ ایران و جهان در این دانشگاه تحصیل نموده است.

 

۴- دانشگاه لیل
Université de Lille نیز در سال ۱۵۶۲ در شهر لیل فرانسه تاسیس و تا به امروز بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموخته در این مکان زیبا تحصیل نموده اند. محمدعلی مجتهدی گیلانی و همچنین جناب یدالله سبحانی از جمله دانش آموختگان این دانشگاه هستند. یدالله سبحانی دکترای علوم زمین شناسی را دارند که دانشجویان و اساتید این حوزه به خوبی با نام و آوازه این استاد گرانقدر آشنا هستند.

 

۵- دانشگاه ساینس پو
دانشگاه ساینس پو در سال ۱۸۷۲ توسط امیلی بوتمی تاسیس و تا کنون با بیش از ۱۴۰۰۰ هزار دانشجو توانسته است جایگاه خوبی را در میان دانشگاه های معتبر جهانی بدست بیاورد. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی سیاسی تاسیس و با ۷ پردیس دانشگاهی از جمله دانشکده حقوق، تاریخ، بازرایابی، روزنامه نگاری، منابع انسانی و همچنین دانشکده های برنامه ریزی شهری و دانش مالی، در این سال ها تجربه مثبتی را برای دانشجویان خود رقم زده است.

 

برای یادگیری هر چه بهتر زبان فرانسه جهت دستیابی به تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور، شما قبل از هر چیزی نیاز به آموزش زبان فرانسه دارید چرا که یادگیری این زبان در واقع یعنی آشنایی بهتر با فرهنگ و آداب و روسوم فرانسه. فرانسه بدون شک علاوه بر اینکه یک کشور اروپایی است، یک کشور با آداب و رسوم مختلف و متفاوت با ایران است که برای جلوگیری از سوتفاهم ها در مکالمات روزمره فرانسوی، نیاز است که به این موضوعات نیز اشراف داشته باشیم. یادگیری ضرب المثل های فرانسوی، آشنایی با اصطلاحات مهم فرانسوی و… همه می توانند جهت ارتباطی بهتر به شما عزیزان کمک نمایند. اگر علاقه مند به کسب آمادگی قبل از مهاجرت تحصیلاتی هستید، بسته به زمان و شرایط خود می توانید در دو دوره مهم موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، فرانسه را فرا گرفته و در نتیجه با این دوره ها مهاجرتی آسان را به فرانسه برای خودتان رقم بزنید. این دوره ها شامل دوره راکت زبان فرانسوی و همچنین دوره های همیاد فرانسوی است که هر یک ویژگی ها و خصوصیات خاص خود را دارند.

 

دوره راکت در واقع یک دوره آموزش ۵۰ روزه زبان فرانسه است که این زبان را در زمانی اندک و با کیفتی چشمگیر به علاقه مندان یاد می دهد. در این دوره شما با تمامی مهارت های اصلی و لازم جهت یادگیری زبان فرانسه آشنا و علاوه بر این موضوع با مهارت های یادگیری و اصول برنامه ریزی شخصی نیز آشنا می شوید. هدف راکت ورای آموزش زبان فرانسه است و در واقع اهداف او ساختن افرادی خود باور و تکیه بر مهارت هایشان است که می توانند از مهارت های فرا گرفته در دوره های راکت جهت دستیابی به اهدف و برنامه های دیگر زندگی شان نیز بهره ببرند. راکت دارای پشتیبانی آنلاین و تمام وقت است که آموزش را به یک ساعت خاص بسنده نکرده است و در واقع شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز به صورت آنلاین و با استاد مربوطه به تمرین مهارت های خود بپردازید. البته که این دوره شامل بخش گروهی نیز می باشد که زبان آموزان این موقعیت را دارند تا با سایر هم دوره ای ها و دوستان خود در بستری شبیه سازی شده به مکالمه و گفتگو بپردازند و به صورت عملی به تقویت مهارت های اصلی در یادگیری زبان فرانسه اقدام نمایند.

 

دوره راکت فرانسه یک دوره فوق فشرده است که راهبرانی کاملا مسلط و آماده به خدمت دارد که این موقعیت را رقم می زنند تا با روش های نوین آموزش زبان، سیستمی نو را پیاده نمایند.
دوره های همیاد فرانسه
 اما یک دوره خصوصی آموزش زبان فرانسه است که با ایجاد بستری کاملا انتخاب شده، زبان آموزان را در نحوه اجرای آموزش ها، ساعت و زمان کلاس ها، انتخاب تعداد جلسات و… دخیل نموده و در واقع صفر تا صد انتخاب ها را به این عزیزان می دهد.
شما می توانید پس از  ۵ روز از گذشتن اولین جلسه، در صورت نا رضایتی اقدام به تغییر زمان کلاس و یا راهبران خود نموده و در نهایت ادامه مسیری کاملا نو را برای خودتان داشته باشید. این دوره دارای پشتیبانی آنلاین است و این پشتیبانی شامل تمامی بخش های آموزشی خواهد بود.
در صورت تمایل به شرکت در هر یک از این دوره ها می توانید از طریق اینستاگرام و یا سایت اقدام به دریافت مشاوره رایگان نموده و در نهایت مشاوره ها و اطلاعات لازم را برای مسیری آگاهانه تر کسب نمایید. مشاوران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از ابتدا تا انتهای مسیر مورد حمایت قرار خواهند داد.