IELTS7 Banner 01 8

روانشناسی دست خط انگلیسی از جمله مباحثی است که امروزه در میان زبان آموزان و کارشناسان زبان به یک عمل سرگرم کننده تبدیل شده است. بسیاری از اساتید از این موضوع در تدریس خود بهره برده و دقایقی سرگرم کننده را برای زبان آموزانشان رقم می زنند.
علم خط شناسی یک علم مهم است که در این علم شما می توانید به شناخت بیش از ۵۰۰۰ شخصیت بپردازید و در واقع یک سرگرمی برای شما است تا از روی دست خط انگلیسی  دوستان، آشنایان و یا حتی اساتید خود فه بخشی از شخصیت آنها پی ببرید.
بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که خط شکسته می تواند به شکل بهتری شخصیت افراد را مشخص کند و شاید بد نباشد که به گذشته برگردیم و آزمایشی را که خانم «مک نایت» انجام داده اند را بررسی نماییم. خانم «مک نایت» یک جمله را به افراد مختلف در نظر گرفت و از آنها خواست که این جمله را بنویسند تا بتواند از روی دست خط آنها به شخصیتشان پی ببرد. البته که در این آزمون به همه آنها تاکید شده بود که با خط شکسته جمله را بنویسند. نتیجه این آزمایش را می تواند در ادامه این مقاله بدست آورد…

 

 

افرادی که دست خط اریب یا کج دارند را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

۱- اگر شما کلمات را نه به سمت راست و نه به سمت چپ می کشید باید بدانید که شما افرادی منطقی هستید که شاید بتوان به این شخصیت عملگرا را نیز اضافه نمود. این افراد به خوبی می توانند احساساتشان را کنترل نمایند و این خود ویژگی مثبتی است که بسیاری از ما در صدد آن هستیم.
۲- اگر خطوط را به سمت راست می کشانید شما فردی اجتماعی هستید که دارای دیدی باز و خلاق هستید. افراد اجتماعی براحتی می توانند در جمع های متفاوت منعطف عمل نموده و موقعیتی راحت تر را برای خودشان رقم بزنند.
۳- اگر خطوط را به سمت چپ می کشانید شما فردی منزوی یا انزواطلب هستید. در واقع افرادی که از این شخصیت برخوردارند تنهایی را ترجیح می دهند و از جمع های شلوغ و ارتباطات روزانه بیزار هستند.

 

اگر شما از جمله افرادی هستید که حرف L انگلیسی را به شکل متصل می نویسید و این حرف را دقیق و با ظرافت استاندارد بر روی کاغذ می آورید، فردی برون گرا و راحت هستید که براحتی می توانید خودتان را بیرون ریخته و شخصیت واقعی تان را نشان دهید.

البته روانشناسی دست خط تنها به حرف L ختم نمی شود و این موضوع را می توان با حرف S انگلیسی نیز بررسی نمود. افراد مختلف این حرف را به شکل های متفاوتی می نویسند که هر شکل در واقع مفهوم خاصی را به همراه دارد. اگر شما جز افرادی هستید که این حرف را به صورت گرد می نویسید شما در گروه افرادی هستید که خودتان را از کشمکش های ارتباطی به دور و در نتیجه تلاش دارید تا اطرافیانتان را خوشحال نمایید.

 

و برای خوشحال کردن آنها گاهی دست به هر کاری نیز خواهید زد. اما اگر جز افرادی هستید که این حرف را به صورت کشیده می نویسید شما در گروه افرادی قرار دارید که عقل را بر احساس ترجیح و در نتیجه به صدای قلبتان گوش نمی دهید. نوشتن حرف S به شکل گوشه دار شما را یک فرد عقلانی نشان می دهد که تصمیم های کاملا منطقی و فکر شده می گیرید. اما در این بحث شاید بد نباشد که به سایز نوشته ها نیز دقت کرد. سایز کلمات در بحث شخصیت شناسی دست خط نیز حائز اهمیت است.

اما در این بحث شاید بد نباشد که به سایز نوشته ها نیز دقت کرد. سایز کلمات در بحث شخصیت شناسی دست خط نیز حائز اهمیت است. اما اگر این حرف را شبیه به حرف E انگلیسی می نویسید، در این تست شما را فردی شکاک می دانند که نسبت به وقایع و اتفاقاتی که برایتان رقم می زند بدبین هستید. افرادی که این حرف را کاملا شبیه به حرف E می نویسند در واقع افرادی روشنفکر که علاقه مند به خلق و کشف مسائل و موارد جدید هستند.
سایز کلمات شما به شخصیت شما بستگی دارد و اگر بزرگ باشند نشان دهنده شخصیت بزرگ شما است. اصولا افرادی که از این نوع خط برخوردار هستند افرادی برونگرا هستند که مهرطلب بوده و نیاز دارند که به آنها توجه ویژه ای شود. اما اگر حروف و کلمات خود را کوچک می نویسید شما فردی درونگرا، منزوی و خجالتی هستید. البته می توان این موضوع را به تمرکز بالای شما نیز مرتبط ساخت. شاخصه این افراد دقت بالا، تمرکز و انزوایی خود خواسته است که از آن لذت می برند.

 

شاید تا به حال به این موضوع دقت نکرده باشید اما باید بدانید که تحت همین عنوان در هنر نیز تدریس هایی صورت می پذیرد و هنرمندان هم مانند زبان شناسان معتقد هستند که هر فرد با توجه به ظاهر خطوطی که می کشند شخصیت های متفاوتی دارند. این شناخت و تحلیل خود بخشی جذب در کلاس های آموزش آنلاین زبان است که تجربه ثابت کرده است که بحث های این چنینی می توانند موضوعات مناسب و سرگرم کننده ای برای ایجاد رغبت جهت مکالمه برقرار نمودن افراد باشند.
راکت زبان انگلیسی یک دوره فوق فشرده زبان انگلیسی است شما در یک دوره با هر دو روش آموزشی از جمله آموزش خصوصی زبان انگلیسی و همچنین آموزش گروهی انگلیسی آشنا و با مباحث گوناگون و علاقه مندی در پیدا کردن موضوعات مختلف در زبان آموزان، روشی جذاب و سرگرم کننده را در مسیر آموزشی زبان آموزان رقم زده است.
این دوره با روش سیستم آموزشی رامیت به جلو سوق داده شده است و بسیاری از زبان آموزان توانسته اند در این دوره علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی، با مهارت های یادگیری و همچنین مدیریت زمان های خود نیز آشنا شوند. مهارت های یادگیری بخش مهمی در یادگیری هستند که متاسفانه بسیاری از ما از آن برخوردار نبوده و گاهی با مسائل  دیگر اشتباه می گیریم.
راکت یعنی راهبر زندگی و همه ما به این راهبر برای رسیدن به سایر بخش های زندگی مان نیازمندیم. شرکت در این دوره شما را با یادگیری نامحدود روزانه مواجه می کند که در صورت دلخواه می توانید زمان تمرین پیشنهادی خود را اعلام و سپس به یادگیری انگلیسی بپردازید.

 

این دوره با پشتیبانی آنلاین و تمام وقت همراه است و اساتید آن از جمله اساتید راکت زبان های خارجه هستد. دوره راکت در کنار اپ ARE می توانند همدیگر را تکمیل نموده و باعث ایجاد بستری مناسب جهت تمرین و تکرار روزانه زبان انگلیسی باشند. این نرم افزار نیز از جمله بخش های کاربردی آموزش زبان انگلیسی است که به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان تخصصی زبان بهین دانش قرار گرفته است. ARE مخفف عبارت Ahmadr Reza Ebrahimi است که شما را به دو صورت عمومی و خصوصی پشتیبانی می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به تکمیل بخش زیر اقدام نموده و یا از اینستاگرام ما با ما ارتباط حاصل نمایید. ما در این مسیر راهنمایی ها و راهبری مهم را به شما خواهیم نمود و امید که از دقایق خالی زندگی تان در دو زبانه شدنتان بهره ببرید.