برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 چه تعداد کلمه انگلیسی باید بلد باشیم

چه تعداد کلمه انگلیسی باید بلد باشیم؟ تا به حال چقدر به این موضوع فکر کرده‌اید؟ آیا تا به حال فکر کرده‌اید که برای مکالمه یا ایجاد ارتباط با افراد بومی و در شرایط پیشرفته به چه تعداد کلمه نیاز دارید؟ اغلب کارشناسان زبان معتقد هستند که اگر بخواهید که در موقعیت‌های گوناگون به خوبی وارد یک گفتگوی تمام عیار شوید و دچار استرس نیز نشوید، بهترین راه حل این است که دایره لغاتتان را افزایش دهید و در نهایت این لغات را روزانه در مکالمات انگلیسی گوناگون تمرین نمایید.
باور عمومی نیز بر این است که برای اینکه فردی بتواند به راحتی به یک زبان صحبت کند یا به زبان هدف مسلط گردد، نیاز به دایره وسیعی از کلمات دارد؛ که البته به این تعداد کلمات، کلمات رایج گفته می‌شود. به همین منظور در موسسات فرهنگی هر کشور برای این موضوع، حداقل کلماتی را در نظر گرفته‌اند تا افراد بتوانند با تسلط به این کلمات به خوبی از عهده شرایط مختلف در مکالمات متفاوت برآیند.
در دیکشنری‌ها برای دستیابی افراد به واژگان اصلی، روش‌های گوناگونی به کار برده می‌شود. به طور مثال دیکشنری‌های آکسفورد برای جدا نمودن این کلمات از سایر کلمات، از یک کلید در کنار آن‌ها استفاده می‌کند یا در دیکشنری‌های کالینز درجه اهمیت هر کلمه را با ستاره نمایش می‌دهند. به طور مثال کلمات مهم‌تر تعداد ستاره‌های بیشتری را در کنار خود دارند.
معمولا این تعداد کلمات، برای فهم بهتر دیکشنری‌ها به کار می‌برند. در واقع منظور از این جمله این است که این کلمات می‌توانند در فهم بهتر دیکشنری‌ها به شما کمک کرده و در نتیجه به شما در فهمیدن جملات بکار برده در آن‌ها یاری نمایند.
به طور معمول تعداد کلماتی که در دیکشنری‌های مهم بکار برده می‌شود ۳۰۰۰ کلمه هستند که شما می‌توانید با آشنایی با هر یک از آن‌ها با بسیاری از کلمات دیگر که مترادف یا متضاد آن‌ها هستند نیز آشنا شوید. این ۳۰۰۰ کلمه در واقع همان واژه‌های اصلی زبان انگلیسی هستند. قطعا فهمیدن دیکشنری‌ها نیاز به آشنایی شما با این کلمات دارد که شما می‌توانید سرعت یادگیری‌تان را به مراتب بهبود ببخشید.
در واقع اهمیت این کلمات به امروز بر نمی‌گردد و از گذشته نیز همه آن‌ها جایگاه ویژه‌ای را در میان بومیان انگلیسی و یا موسسات فرهنگی این کشور داشته‌اند. واقعیت این است که اگرچه یادگیری به دایره واژگان انگلیسی ما بستگی دارد اما به تنهایی نمی‌تواند تاثیر گزار باشد و البته که عوامل مهم دیگری نیز در این راستا وجود دارند که پرداختن به همه آن‌ها در جای خود مهم است.

چه تعداد کلمات انگلیسی باید بلد باشیم

همانطور که اشاره نمودیم، بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که برای تسلط یافتن به حجم بسیاری از کتاب‌های انگلیسی، زبان آموزان نیاز به یادگیری حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کلمه دارند. اما دلیل مهم بودن این تعداد کلمه چیست و از کجا به این نتیجه رسیده‌اند؟ بهتر است بدانید که در زبان انگلیسی چیزی حدود ۱,۰۱۹,۷۲۹ کلمه وجود دارد که البته تسلط یافتن بر همه آن‌ها لزومی ندارد و چه بسا افراد بومی که به همه این کلمات مسلط نبوده و نیستند. اما اگر شما اهل مطالعه متون انگلیسی باشید و یا فیلم و سریال های انگلیسی زبان را دیده باشید، خواهید دانست که تنها ۳۰۰۰ از این کلمات به صورت مکرر مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیاری معتقد هستند که شما می‌توانید با همین تعداد کلمه به خوبی صحبت کرده، بنویسید، بخوانید و همچنین به خوبی بتوانید از گفتگو در یک جمع انگلیسی زبان لذت ببرید.

بخاطر داشته باشید که حتی اگر به این تعداد کلمه مسلط باشید اما نتوانید بر ترس‌های ایجاد شده در حین مکالمه غلبه نمایید، در واقع هیچ مزیتی یادگیری این کلمات برای شما نخواهند داشت. سعی کنید کلمات را در مکالمات روزانه انگلیسی به کار برده و با ترس‌های چهارگانه در مکالمه، از جمله ترس از تپق زدن، ترس از فراموش کردن کلمه مورد نظر و… غلبه نمایید.
احمدرضا ابراهیمی معتقد است که برای ارتباط برقرار کردن با زبان هدف، قلق‌ها و مهارت‌هایی که امروزه مخصوصا در روش‌های آموزشی جدید بکار برده می‌شوند بسیار کارامدتر هستند و شما را حرفه‌ای‌تر نشان خواهد داد.
ایشان به این موضوع معتقد هستند که یادگیری زبان یک بازی است و بجای این که به یادگیری به چشم یک سری ظرف نگاه کنید که باید همه آنها را پر کرده، مواد داخل آن‌ها را شناخته و همه این موارد را در قفسه‌های ذهنتان بایگانی کنید تا در صورت لزوم بر اساس این نشانه‌ها بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید، بهتر است بازی با زبان را فرا گرفته و در نهایت حرفه‌ای‌تر به نظر بیایید.
از مسائل مهم دیگر در یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها، خوب دیدن است. اگر فردی بتواند خوب دیدن و دقت کردن را در راستای مسیر یادگیری خود قرار دهد، در واقع به خوبی توانسته است سیاق حرفه‌ای خود را بدست آورده و در نتیجه خود به خود و با تحلیل داده‌های ورودی از جمله دیدن فیلم، شنیدن یک مکالمه و… به راحتی به مغز خود این دستور را بدهد که از کدام واژگان و کدام ساختارها در صحبت کردن و مکالمه ایجاد نمودن استفاده نماید. در ادامه این حرف مغز به صورت خودکار فعال شده و به صورت ناخودآگاه و براحتی می‌توانید با زبان مقصد ارتباط حاصل نمایید.
در حقیقت با این روش یادگیری و ارتباط بر قرار نمودن با زبان هدف، شما می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به دایره واژگان وسیع، در محیط واقعی وارد شده و با بومیان ارتباط برقرار نمایید. پس ما برای اینکه بتوانیم به یک زبان مسلط شویم بهتر است بجای پرداختن به حفظ کردن کلمات، با مهارت‌های یادگیری و در ادامه آن خوب دیدن و شنیدن آشنا شوید.
به طور مثال در دوره های راکت زبان انگلیسی زبان آموز با روش‌های ارائه شده کم کم می‌آموزد که حفظ کردن کلمات تاثیر چندانی نخواهد داشت و برای یادگیری بهتر است خود با استفاده از محتواهای آموزشی ای که در تماس‌ها و ارتباطات به زبان آموز داده می‌شود، بازی کند و در نهایت سعی کند که از آنها در محتواهای خود بهره ببرد. این موضوع باعث می‌شود که زبان آموز پس از مدتی به یک بازیکن قدر در زمین یادگیری زبان تبدیل شود و مهارت‌های خود را موقعیت‌های پیش بینی نشده نیز مورد استفاده قرار دهد.
در یادگیری زبان، تکنیک‌های کپی کردن، تحلیل کردن و انتخاب کردن می‌توانند افراد متفاوت را با سیاق داده یا ورودی زبانی هماهنگ کرده و در نتیجه از آن‌ها به خوبی در مکالمات و گفتگوهای خود بهره ببرند. روش‌های جدید همگی در این راستا گام بر می‌دارند تا روش‌های سنتی آموزش زبان انگلیسی را کنار گذاشته و زبان آموزان را با بازی با داده های زبانی، با سرعت و کیفیت بهتر در مسیر درست یادگیری قرار دهند.
موسسه احمدرضا ابراهیمی مسیری را تعریف نموده است تا زبان آموزان بتوانند علاوه بر آموزش آنلاین زبان انگلیسی، انگلیسی را در چهارچوبی مدیریت و برنامه ریزی شده تمرین و در نهایت با افراد هم سطح خود به مکالمه و چت انگلیسی بپردازند. البته یادگیری لغات، تسلط بر تلفظ صحیح کلمات انگلیسی، آشنایی با کلمات مترادف و متضاد، زبان بدن و… همه و همه مواردی هستند که شما می‌توانید به آن‌ها با کمک اساتید دوره های راکت مسلط گردید. آموزش زبان انگلیسی نیاز به جدیت و برنامه ریزی دارد که بخش بسیاری از این برنامه ریزی به خود فرد بستگی و بخش دیگرش به کمک راهبران، پشتیبانان و موسساتی که در آنها ثبت نام می‌نمایید خواهد داشت.
ما بخش مرتبط با موسسه آموزش زبان را با ایجاد دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز و یا 50 جلسه، دوره‌های تک جلسه و پنج جلسه خصوصی به شما ارائه کرده و جدا از دوره‌های آموزشی، با پیشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته و همچنین مشاوره و راهنمایی‌های مورد نیاز از شما در این مسیر حمایت می‌نماییم.
راه‌های ارتباطی موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی:
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی سایت
_ تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲