IELTS7 Banner 01 8

برای یادگیری زبان آلمانی چه کتابی بخوانیم

می توان به جرئت کتاب را یکی از اصلی ترین مواد آموزشی در جهت یادگیری زبان دانست. برای یادگیری هر زبان کتاب هایی متعددی وجود دارد که هر کدام از یک روش آموزشی پیروی می کنند. انتخاب اینکه استفاد از کدام روش، و کدام کتاب به ما بهترین نتیجه را به ما می دهد کار دشواری است. ممکن است مدت ها با یک کتاب به تمرین بپردازیم و با وجود اینکه زمان زیادی را از دست داده ایم، نتیجه مورد نظر را دریافت نکنیم. آگاهی از روش کار و سبک تمرین این کتاب ها می تواند ما را به انتخاب هوشمندانه تری راهنمایی کند. ئر ادامه می خواهیم ویژگی های مثبت، منفی و شیوه کار هر کدام را به شما معرفی کنیم.

کتاب های مهارت های عمومی
برخی از کتاب های آموزش زبان فارغ از تاکید بر یک مهارت خاص، کلیه مهارت های زبانی از جمله مهارت های چهارگانه اصلی، و مهارت های  دیگر همچون Accent  و نکات گرامری را آموزش می دهند. در موسسات زبان نیز غالبا از این نوع کتاب ها در جهت آموزش زبان آلمانی در دوره های ترمیک استفاده می کنند. این کتاب ها در سطوح مختلف و برای رده های سنی متفاوت به شکل مجزا طراحی شده و ارائه می شود.

 

Touch Stone
Touch Stone یک مجموعه چهار جلدی از کتاب های آموزشی تحت عناوین Touch Stone ۱ تا ۴ است. اولین جلد این کتاب در سطح A۱ تدریس می شود. در رده آموزشی A در زبان آلمانی این کتاب با داشتن قسمت های مختلف، متن های جذاب، لغات کاربردی و مفیدی که طی چند ویرایش با تحقیقات فراوان گردآوری و عرضه شده است.  همچنین لوح فشرده حاوی فایل صوتی که تلفظ صحیح متن کتاب است. در این کتاب ها نکات گرامری در سطح گسترده از انواع فعل ها تا جنسیت کلمات آموزش داده شده است.

 

Menschen
منشن یک مجموعه کتاب در رابطه با آموزش زبان آلمانی است که دارای انواع مختلفی از مجوعه های کوچک تر که هر کدام با سبک آموزشی خاص به آموزش می پردازند ارائه می شود. گستردگی و فراوانی این کتاب به اندازه ای است که زبان آموزان آلمانی از سطح A۱ تا  می توانند با استفاده از آن به پیش بروند. با استفاده از این کتاب می توانید بر مهارت های مختلفی همچون دایره لغات یا لحجه با استفاده از فایل صوتی متون که به صورت اشانتیون ارائه داده می شود تمرین کرد.

Schritte International
این مجموعه کتاب که کاربردی جهانی در امر آموزش زبان آلمانی دارد. با دارا بودن تمرین های متعدد که با استفاده از قوانین روانشناسی و زبان شناسی تعریف شده اند، می تواند مهارت های چهار گانه زبان خود را چون Speaking, Listening, Reading, Writing و همچنین مهارت های جانبی دیگر را ارتقاء دهید. ویژگی منحصر به فرد این کتاب کاربری ساده آن است. بنابر این با این که در سطوح  تا  تدریس می شود، برخی کاربران آن را به صورت خودآموز به کار می گیرند.

 

کتاب های تخصصی
در زمینه موضوعات تخصصی متناسب با تجارت، سفر، رشته های دانشگاهی که معمولا مناسب افرادیست که برای مقصد کاری یا تحصیلی به کشور های آلمانی زبان سفر می کنند. 

مجوعه داستانی Menschen
همانطور که قبلا معرفی کردیم Menschen یکی از مشهور ترین کتاب ها است که در سری داستانی آن، با ارائه داستان ها و متون قابل درک برای سطوح مختلف به تقویت مهارت Reading  می پرداد. همچنین می توان جملات یاد شده در متون آن را با تمرین هایی همچون شخصی سازی که در روره راکت زبان آلمانی به کار می رود، به گسترش دایره لغات یا سایر مهارت ها نیز کمکی شایان ذکر نمود.

 

CHECKLISTE CHIRURGIE
این کتاب مناسب افرادی است که قصد دارند با آموزش زبان آلمانی برای تحصیل یا فعالیت در زمینه های پزشکی و پیراپزشکی به این کشور سفر کنند. این کتاب با ارائه جملات و اصطلاحات تخصصی در این زمینه و سبک آموزشی ویژه این کار علاقه مندان را برای این هدف فراهم می کند. کتاب های مشابهی در این زمینه همچون DEUTSCH FUR MEDIZINER و ALLGEMEINMEDIZIN medizinisch وجود دارند که با سطوح بالا تر در همین زمینه به آموزش می پردازند.

 

برای رسیدن به سطحی که بتوان ارتباط معنایی در خوری از کتاب های ذکر شده به عنوان کتب تخصصی یافت، لازم است علاوه بر تسلط نسبی بر زبان آلمانی، با مهارت هایی آشنا بود که ما را در جهت فراگرفتن این زبان جدید یاری می کنند. با علم بر مسیری که باید برای یادگیری یک زبان، یا مهارت جدید به دست آورده اید به مقصد درست دست یابید. با شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی به صورت خصوصی و فشرده این امکان برای شما فراهم است که از این تکنیک های یادگیری که بر خواسته از علم روانشناسی اعصاب و زبان شناسی است، بهره مند شده و در جهت یادگیری دیگر زبان ها به کار بگیرید.