1 کلیک روی عکس پایین دنیای یادگیریت را متحول میکنه!

IELTS7 Banner 01 8 نحوه نوشتن آدرس به زبان عربی,آدرس به زبان عربی

نحوه نوشتن آدرس به زبان عربی در گذشته نقشی کلیدی در مکاتبات را ایفا می‌کرد. نوشتن آدرس در هر نوع مکاتبات اعم از رسمی یا دوستانه امری ضروری یا به عبارت بهتر قانون به شمار می‌رفت. اما امروزه کاربرد آگاهی از نحوه نوشتن می‌تواند ما را به شکلی دیگر یاری کند. برای انجام امور خرد و کلان اداری یا تجاری در یک کشور عربی زبان نیاز است نحوه نوشتن آدرس به زبان عربی را بدانیم. شاید در هنگام عقد قرار داد لازم باشد که آدرس شرکت یا موسسه خود را در ایران و در قسمتی از توافق نامه بنویسید یا حتی لازم باشد آدرسی از منزل یا سایر نقاط را ارائه دهید.
تصور کنید در ظهر یک روز تابستانی در دوبی مشغول استراحت هستید، ناگهان احساس می‌کنید زمان مناسبی است تا کتابی تهیه و مطالعه کنید. قطعا هوای فوق شرجی منطقه شما را از بیرون رفتن از هتل منصرف می‌کند، اما با تسلط بر زبان عربی می توانید راه آسان را در پیش گرفته و با ارائه آدرس هتلی که در آن ساکن هستید این خرید را به صورت اینترنتی به انجام برسانید.

نحوه نوشتن آدرس به زبان عربی:

لازمه نوشتن آدرس به زبان عربی آن است که چند پارامتر مهم و اساسی در رابطه با مکان‌ها در زبان عربی را بدانید. پس از آن آگاهی از چند نکته گرامری می‌تواند شما را به هدفتان برساند. تا کنون به کلماتی که برای ارائه آدرس به زبان مادری استفاد می‌کنید توجه کرده‌اید؟ این کلمات معمولا دو بخش هستند. بخشی متشکل از اسامی مکان‌ها و بخش دیگر جهت‌ها. در ابتدا به اسامی مکان‌ها در این زبان می‌پردازیم.

مکان ها در زبان عربی:

آژانس مسافرتی => وکالة سفر
فرودگاه  => مطارات
آتش نشانی => مطافئ
داروخانه => صیدلیة
هتل => فندق
مسافرخانه => بنسیون
ورزشگاه => إستاد
زمین فوتبال => ملعب کرة قدم
بیمارستان => مشفى
نانوایی => مخبز
قصابی => محل جزارة
ایستگاه اتوبوس => موقف باص
ایستگاه مترو => محطة مترو
پمپ بنزین => محطة وقود
کلانتری => مخفر شرطة
شهرداری => بلدیة
سرویس بهداشتی => حمامات

کلمات پرکاربرد برای ارائه آدرس در زبان عربی:

خروج => مخرج
ورود => مدخل
خیابان => شارع/جاده
بلوار => بولیفار
میدان => ساحة
چهار راه => تداخل
کوچه => زقاق
خیابان فرعی => طریق مساعد
تقاطع => تداخل
پلاک => الترسبات
ساختمان => بناء
واحد => الوحدة
طبقه => أرضیة
شعبه => فرع شجرة

جهت ها در زبان عربی:

سمت راست => الجانب الأیمن
سمت چپ => الجهه الیسرى
۴۰۰ متر بعد از .. => بعد ۴۰۰ متر ..
قبل از داروخانه => قبل الصیدلیة
رو به روبه ی فروشگاه => تواجه المخزن
کنار نانوایی => بجانب المخبز
ابتدای خیابان => رأس الشارع
انتهای خیابان => نهایة الشارع
شمال => شمال
جنوب => جنوب
شرق => الشرق
غرب => الغرب
طبقه بالاتر => الطابق العلوی
طبقه پایین تر => الطابق السفلی

آموزش زبان عربی با دوره جامع مکالمه عربی

در دوره جامع مکالمه عربی تمام موضوعات مکالمه عربی را به روش زبان مادری می آموزید.  پرسیدن آدرس به عربی و پرسیدن قیمت به عربی و دیگر موضوع های رایج مکالمه ای بخش هایی از زندگی عرب زبان ها هستند که در پکیج آموزش زبان عربی مورد استفاده برای دوره جامع مکالمه عربی به شیوه یادگیری زبان مادری تمرین می شود.

 دوره جامع مکالمه عربی

به کار‌گیری این عبارات و کلمات زبان عربی می‌تواند در هنگام ارائه آدرس به یک عرب زبان و یا به کارگیری آن در هنگام مکاتبات و مکالمه زبان عربی تا حدودی شما را یاری کند. لیکن استفاده از آنها در یک جمله نیاز دانش گرامری زبان عربی را در شما بر جسته می‌کند. یادگیری این نکته و همچنین آگاهی از دانش اعداد در زبان عربی می‌تواند برای اشاره به مکان خاصی کاربردی باشد مثلا زمانی که می‌خواهیم بگوییم: ۴۰۰ متر بعد از داروخانه لازم است معادل ۴۰۰ را در زبان عربی (أربعمائة) را بشناسید. حال این جمله به این شکل بیان می‌شود: “أربعمائة متر بعد الصیدلیة”
آموزش زبان عربی به عنوان زبانی فصیح اما با دستور زبانی پیچیده علاقه‌مندان را دچار تردید در شروع یادگیری می‌کند. موجب این تردید معمولا ترس است و این ترس را می‌توان با اراده و یافت راه حلی آسان به پشتکار و عزمی راسخ بدل کرد. خوشبختانه در سیستم آموزشی رامیت تحت عنوان راکت این امکان فراهم است که هر آنچه از زبان هدف می‌خواهید را گلچین کنید و تنها از لذت یادگیری بهره مند شوید و خود را با قوائد پیچیده درگیر نکنید. این نکات شاید شما را دچار هیجان کند که به چه شکل این واقعیت ها به مرحله عمل می‌رسند. اما شرح آن مثنوی هفتاد من کاغذ است و تنها از عهده کارشناسان این امر بر می‌آید. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با روش منحصر به فرد راکت و از طریق اساتید حرفه‌ای و چند زبانه خود غیر ممکن‌ها را برای شما به ممکن تبدیل کرده است. حتی تصور لذت تسلط بر زبان موردعلاقه تان غیر قابل وصف می‌باشد اما استاد احمدرضا ابراهیمی نه تنها تصور بلکه لمس چنین لذتی ر ا برای شما میسر کرده است. دوره‌های راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان عربی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان عربی در 50 روز) به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می‌شوند. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان ما می‌توانید از طریق راه‌های زیر با ما ارتباط برقرار کنید:

  • پشتیبانی سایت
  • تماس از طریق شماره تلفن 09333558002