اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید، بهتر است که تا پایان مقاله با ما همراه باشید. مقاله امروز را با موضوع، چگونه زبان آلمانی یاد بگیریم؟ شروع خواهیم کرد. افراد زیادی با وجود علاقه بسیار ترس از شروع آموزش و یادگیری زبان آلمانی را دارند. حتی برخی از افراد بارها به یادگیری زبان آلمانی پرداخته اند اما به دلایل و بهانه های مختلفی آن را رها کرده اند. این را قبول داریم که یادگیری هر مهارتی من جمله یادگیری زبان آلمانی با چالش و فراز و نشیب هایی همراه است اما این نکته را فراموش نکنید که با وجود بهترین روش های یادگیری زبان آلمانی نباید یادگیری زبان را به تعویق انداخت.

چگونه زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

اینکه چگونه زبان آلمانی یاد بگیریم؟ یا چگونه زبان آلمانی را شروع کنیم؟ به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد اما یک سری اصول کلی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد که ما در این مقاله به معرفی آن ها می پردازیم. اولین مبحثی که چه برای ما و چه برای خودتان باید مشخص شود این است که:
قصد یادگیری زبان آلمانی به صورت خودآموز را دارید و یا اینکه خواهان شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی را در سر دارید؟ در این میان کلاس های حضوری زبان آلمانی نیز وجود دارد که معمولا افرادی که از مزایای یادگیری زبان آلمانی به صورت آنلاین اطلاع داشته باشند به سراغ کلاس های حضوری نمی روند.
زمانی که پاسخ این دو سوال را مشخص کردید به خواندن ادامه مقاله بپردازید. در ادامه به بررسی پاسخ سوال چگونه آلمانی بیاموزیم، می پردازیم…

 • یادگیری خودآموز زبان آلمانی

در صورتی که قصد دارید، یادگیری زبان آلمانی را به صورت خودآموز آغاز کنید باید بدانید که نسبت به افرادی که در کلاس ها و دوره های آموزش زبان آلمانی شرکت می کنند، مسیر سخت تری را در پیش دارید. آموزش زبان آلمانی به صورت خودآموز به برنامه ریزی و تعهد بسیار بالایی نیاز دارد.

 • آموزش آنلاین زبان آلمانی

آموزش آنلاین زبان آلمانی دارای مزایای بسیاری از جمله یادگیری نامحدود می باشد. معمولا افرادی که از این مزایا آگاهی دارند به سراغ آموزش حضوری و حتی خود آموز نمی روند. آموزش آنلاین آلمانی دسترسی و امکانات نامحدودی را در اختیار همه علاقه مندان به زبان آلمانی قرار می دهد.

 • برنامه ریزی

حال که روش یادگیری زبان انگلیسی را انتخاب کردید، زمان آن رسیده است که برنامه ریزی را آغاز کنید. چه به صورت خودآموز و چه به صورت شرکت در کلاس های آموزش زبان آلمانی، باید برنامه ریزی را در دستور کار خود قرار دهید. همانطور که قبلا اشاره کردیم افرادی که به صورت خودآموز به یادگیری زبان آلمانی می پردازند نیاز به برنامه ریزی جامع تر و کامل تری دارند اما این بدان معنا نیست که افراد دیگری که قصد شرکت در کلاس ها را دارند، به آموزش نیازی ندارند، بلکه در کنار اساتید آموزش زبان آلمانی نیاز به برنامه ریزی سبک تری دارند.

 • در زبان آلمانی غرق شوید

هنگامی که یادگیری زبان آلمانی را آغاز کردید سعی کنید به کمک مدرس زبان آلمانی در مسیر یادگیری غرق شوید و حداکثر لذت و یادگیری را از این مسیر داشته باشید. مدرسین زبان آلمانی باید از مهارت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند ارتباط نزدیکی با زبان آموزان خود برقرار کنند.

 • یادگیری لغات زبان آلمانی

سعی کنید یادگیری کلمات زبان آلمانی در برنامه هر روزه خود قرار دهید. بعد از یادگیری هر یک از کلمات سعی کنید آن ها را در جملات و اصطلاحات زبان آلمانی قرار دهید.

 • استفاده از وسایل کمک آموزشی

استفاده از کتاب ها، دیکشنری ها، اپلیکیشن های آموزش زبان آلمانی، فیلم و سریال های آلمانی زبان و… از جمله وسایلی هستند که زبان آموزان می توانند خارج از کلاس های آموزشی از طریق این وسایل به یادگیری بپردازند. نرم افزارهای آموزش زبان آلمانی به گونه ای طراحی شده اند که افراد در هر کجا به راحتی می توانند به یادگیری زبان آلمانی مشغول شوند.

 • مکالمه زبان آلمانی

افراد بعد از کمی تسلط باید سعی داشته باشند که به مکالمه زبان آلمانی حتی در سطح اندک بپردازند. افرادی که قصد نیتیو لایک شدن دارن باید در کشور هدف قرار داشته باشند و به مکالمه با مردم آن کشور بپردازند حال افرادی که چنین شرایطی را ندارند باید از چه روشی استفاده نمایند؟

نکاتی درباره یادگیری زبان آلمانی

 1. برخلاف زبان انگلیسی که لهجه دارای اهمیت بسیاری می باشد در زبان آلمانی شکل رسمی و غیر رسمی یکسان است و افراد از بابت لهجه مشکلی ندارند.
 2. مکالمه به زبان آلمانی آسان تر از نوشتن و خواندن می باشد.
 3. اسامی در زبان آلمانی دارای جنسیت می باشند.
 4. جالب است بدانید که صفات در زبان آلمانی قابل صرف هستند.
 5. مفعول در جملات زبان آلمانی جایگاه مشخصی ندارد.

چرا زبان آلمانی یاد بگیریم؟

 1. افزایش دانش.
 2. درآمد.
 3. برقراری ارتباط با دیگران در موقعیت ها و کشورهای مختلف.
 4. مسافرت.
 5. ایجاد فرصت های شغلی متفاوت.
 6. دسترسی به منابع و اطلاعات علمی و متنوع.
 7. و….

بهترین روش برای یادگیری زبان آلمانی در منزل

تا به اینجای مقاله به پاسخ سوال چگونه آلمانی را بیاموزیم؟ پاسخ داده ایم اما از الان به بعد به معرفی یکی از بهترین راه های یادگیری زبان آلمانی که همه ویژگی های گفته شده را به صورت یکجا دارد، خواهیم کرد. چگونگی یادگیری زبان آلمانی از طریق روش ها و شیوه های مختلفی صورت می گیرد.
قبل تر اشاره کردیم که برای نیتیو لایک شدن نیاز است که در کشور هدف به زندگی و مکالمه بپردازید و افرادی که امکان زندگی در چنین محیطی برای آن ها فراهم نیست، باید از چه روشی استفاده کنند؟ روش پیشنهادی شما چیست؟
سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به طراحی دوره ای اقدام کرده است که برای همگان در هر سن و شرایطی مناسب می باشد. دوره ای که در حال حاضر در سایت احمدرضا ابراهیمی به تدریس زبان آلمانی می پردازد، دوره راکت نام دارد. این دوره آموزشی از طریق بهترین روش آموزشی به همراه اساتید حرفه ای و چند زبانه به تدریس می پردازد. دوره راکت با توجه به نیاز افراد جامعه، صلاح دید احمدرضا ابراهیمی بر اساس بیش از دو دهه تجربه، در خواست زبان آموزان و… به دو صورت 50 روزه (VIP Rocket) و 50 جلسه (Tailored Rocket) برگزار می شود. هر یک از این دوره ها دارای یکی سری ویژگی های متفاوت هستند که شما با کمک مشاوران و کارشناسان ما به برنامه ریزی می پردازید.
اساتید دوره راکت بر اساس نیازهای زبانی فراگیران به برنامه ریزی می پردازند و از آغاز تا پایان دوره از فراگیران خود حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.

سبک آموزشی دوره راکت زبان آلمانی

دوره راکت آموزش زبان آلمانی به دلیل اینکه برای همگان قابل دسترسی باشد و باعث افزایش تمرکز فراگیران شود به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شود و اما زمان معرفی سبک و روش آموزشی دوره راکت رسیده است.
دوره راکت برای فراهم کردن شرایط نیتیو لایک شدن زبان آموزان، برای آموزش چهار مهارت اصلی زبان آلمانی و… از سیستم آموزشی متفاوتی استفاده می کند. آموزش زبان آلمانی با سریال، سبک و روش آموزشی دوره راکت می باشد. در واقع فراگیران در کنار سرگرمی به یادگیری زبان آلمانی نیز مشغول هستند.
برای دریافت مشاوره رایگان و شرکت در دوره راکت می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002