باید بدانید که درحال حاضر زبان آلمانی در رتبه ششم جدول زبان های زنده جهان اختصاص دارد. و زبان آلمانی هم اکنون زبان رسمی و بومی بیش از ۹۰ میلیون نفر است. برای کسانی که قصد زندگی یا ادامه تحصیل در کشورهای آلمانی زبان را دارند ، یادگیری و آموزش زبان آلمانی یک ضرورت است. زبان آلمانی در دو نوع High German و Low German صحبت می شوند. آلمانی بالا از گویش های آلمانی در جنوب و مرکز آلمان و آلمانی پایین ، زبانی است که در زبان انگلیسی، زبان هلندی و زبان های دیگر ازآن مشتق شده است. تنها تفاوت این دو زبان در سیستم آوایی، مخصوصا تلفظ مصوت هاست. زبان رسمی و نوشتاری آلمانی، زبان آلمانی بالاست.

 

چرا آموزش زبان آلمانی؟

آلمانی پس از انگلیسی، دومین زبانی است که مردم جهان به سراغ یادگیری آن می روند. شاید دلیل اصلی این موضوع این باشد که نزدیک به ۶ درصد محتوای موجود در اینترنت فقط به زبان آلمانی نوشته شده است. از دلایل مهم دیگر یادگیری زبان آلمانی می توان به این نکته توجه داشت که آلمان قطب مهم در صنعت و تجارت است. و بسیاری از شرکت های بین المللی در آلمان یا کشورهای آلمانی زبان همچون اتریش و سوئیس دایر هستند. در کل باید به این موضوع اشاره داشت که در ایران و سایر کشورهای غیرآلمانی، زبان آلمانی در دانشگاه ها و موسسات زبان های خارجی به متقاضیان این رشته آموزش داده می شود. شاید در نگاه اول آموزش زبان آلمانی برای علاقه مندان به این زبان یا کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان را دارند سخت به نظر بیاید، اما باید بدانید که قبلا از شروع به یادگیری و آموزش زبان آلمانی باید یک ” چرا ” یا هدف مهم برای خودتان داشته باشید که این اهدف می تواند، ادامه تحصیل در کشورهای آلمانی زبان یا کار کردن در شرکت های آلمانی یا علاقه به آشنایی با فرهنگ و هنر آلمانی باشد. در مرحله بعد به شما پیشنهاد می کنم که گام های کوچک بردارید. شما می توانید این گام کوچک را با تغییر زبان لب تاپ یا تلفن همراهتان به زبان آلمانی شروع کنید. دیدن فیلم یا سریال های آلمانی زبان یا حتی گوش دادن به موسیقی به تقویت زبان آلمانی شما کمک فراوانی می کند. در آموزشگاهی که مشغول به یادگیری زبان آلمانی هستید دوستانی بیابید و با تشکیل گروه هایی مبنی بر یادگیری، خود را مجبور به صحبت کردن با آنها به زبان آلمانی بکنید.

 

ما در آکادمی بهین دانش با بیش از یک دهه تلاش فراوان در زمینه آموزش زبان، آموزش زبان آلمانی را به دو صورت فشرده و ترمیک، در ۱۸ جلسه ۱ ساعت و نیم برگزار کرده و امید به آن داریم تا بتوانیم درکنار هم به اهداف خود رسیده و آینده ای درخشان را برای ایران رقم بزنیم.