این روزها یادگیری زبان ترکی به دلایل متعددی برای ما ایرانیان به یک امر ضروری تبدیل شده است. و دانستن این امر که میانگین سواد زبان انگلیسی در کشور ترکیه به شدت پایین است خود گواهی این است که دانستن این زبان برای مهاجرت یا درس خواندن و حتی یک مسافرت کوتاه مدت امری مهم است. ترکیه با بیش از ۱۴۰ میلیون جمعیت این روزها بیشترین آمارمهاجرت و مسافرت ما ایرانیان را به خود اختصاص داده است. در حالی که بخشی از ترکیه در اروپا واقع شده است اما جمهوری ترکیه در خاورمیانه واقع است و زبان اصلی مردم آن ترکی استانبولی است.شاید این زبان تنها در کشور ترکیه به عنوان زبان رسمی شناخته شود اما با نگاهی به جمعیت این کشور می توان به تعداد گویندگان این زبان و اهمیت یادگیری آن پی برد. الفبای ترکی استانبولی از ۲۹ حرف که شامل ۲۱ حرفت صامت و ۸ حرف مصوت است ، تشکیل شده است. و ضمایر دستوری آن برای مونث و مذکر با زبان فارسی ما یکسان است. و به طور کلی بخاطر شباهت های زیادی که این زبان به زبان فارسی دارد ، یادگیری زبان ترکی استانبولی نباید برای ما امر سختی باشد. در پایان ما شما را با چند ترفند ساده در یادگیری زبان ترکی استانبولی اشنا می کنیم:

 

• هدفتان را از یادگیری زبان ترکی استانبولی مشخص کنید
• به دنبال یک همراه یا یک هم صحبت باشید
• معجزه سخن گفتن با خود در آینه را فراموش نکنید
• گوش هایتان را به شنیدن رادیو ترکی استانبولی عادت دهید
• فیلم های ترکی زبان ببینید و نوع ادای کلمات را تقلید کنید

شاید بهتر باشد برای رسیدن به هدفمان سحرخیزی و یادگیری در ساعات اولیه روز را هم فراموش نکنیم و برای شروع از گام های ساده و راحت آغاز کنیم. آکادمی بهین دانش استاد ابراهیمی ارائه دهنده دوره های ترمیک و فشرده آموزش ترکی استانبولی زیر نظر اساتید مجرب ، آموزش زبان ترکی را تحت عنوان دوره ای به نام PED برگزار کرده است. که هم اکنون در آکادمی خود پذیرای آموزش به شما دوستان و علاقه مندان به این زبان زنده دنیا هستیم.

 

شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آموزش زبان استاد احمدرضا ابراهیمی و دوره ROCKET می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. نیروهای ما در هر سه شعبه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان خواهند بود.