آموزش مکالمه عربی به روش زبان مادری به زبان بدن و تاثیر آن بر درک آنچه گفته می شود بسیار وابسته است. زبان بدن در مکالمه های روزمره ما نقش بسیار مهمی ایفا می کند. در یادگیری زبان مادری نیز زبان بدن بسیار نقش آفرین است. در این مقاله تاثیر زبان بدن بر درک مکالمه های روزمره عرب زبان ها را در یادگیری مکالمه عربی بررسی می کنیم. ابتدا بریده ای از سریال مجرد لحظات را مشاهده کنید.

کلیپ کوتاهی که مشاهده کردید از یک سریال عمانی به نام مجرد لحظات است که در پکیج آموزش مکالمه عربی در دوره جامع مکالمه عربی استفاده شده است. جزئیات تاثیر زبان بدن و دیگر آیتم های غیر زبانی  بر درک مکالمه های عربی را با استناد به این بریده کوتاه بررسی می کنیم.

ملودی و آهنگ

آموزش مکالمه عربی به روش زبان مادری توسط سریال های عربی صورت می گیرد. در سریال ها ملودی  و آهنگ به بیننده حس و درک عمیقی نسبت به آنچه واقع شده یا در شرف وقوع است می دهد. یک مرتبه دیگر ویدئوی بالا را تماشا کنید و با دقت به آهنگ آن گوش کنید و حدس بزنید موسیقی از چه خبر می دهد. به راحتی می توان تمایل آهنگساز برای القاء یک مشکل در این خانه و خانواده را توسط موسیقی درک کرد. فیلم ها و سریال ها بدون آهنگ نیمی از ارتباط خود را از دست می دهند.

صورت و قیافه

نگرانی، اضطراب، شادی، … همه احساس هایی هستند که بیشتر بدون کلام انتقال داده می شوند. در ثانیه های اول این ویدئو به راحتی دلهره و نگرانی را درچهره نادیا می توانید ببینید. زمانی که صدای درب حیاط را می شنود رفع نگرانی را در صورتش می بینید. زمانی که با نگاهش تلاش می کند به پدرش دلشوره و اضطراب را بفهماند چهره بسیار کمک کننده است. چهره پدر خستگی و مشکلات را به خوبی نشان می دهد. در مواقعی وقتی رفع نگرانی می شود لبخند رضایت را مجدد در چهره می توان جستجو کرد.

صداهای جانبی

آموزش مکالمه عربی با سریال شبیه ترین حالت به یادگیری زبان مادری است. در سریال ها صداهای جانبی به ما کمک می کند موضوع ها را بهتر درک کنیم. سریال های درام خانوادگی  به دلیل ارتباط با آنچه در واقعیت رخ می دهد بسیار قابل پیش بینی و ملموس هستند. در این ویدئو صدای بازشدن درب ورودی خانه، صدای کیسه های پلاستیکی و صدای قدم زدن ها هر کدام به ما در ارتباط با موضوع کمک بسیاری می کنند.

حرکات بدن

تکان خوردن نادیا در چند ثانیه اول، حرکات دستهای نادیا و پدرش، و حرکات سر آنها هر کدام در موقعیت خودش پیامی را به ما انتقال می دهد. در ارتباط های غیر کلامی مجموعه ای از رفتار با یکدیگر ترکیب شده و در نهایت با چند کلمه کوتاه همراه می شوند و پیام های بسیار زیادی را انتقال می دهند. حرکات بدن در موقعیت های متفاوت منظورهای متفاوتی دارند. آنچه مسلم است موقعیت هر حرکت و جزئیات آن در عین ترکیب شدن با دیگر عوامل کلامی و غیر کلامی است که تاثیر دوچندان بر مکالمه می گذارد.

لحن و آهنگ صدای گویندگان

به راحتی می توان احساس نادیا را وقتی پدرش با تاخیر به خانه باز می گردد در لحن صحبت کردنش و نحوه ادا کردن اولین کلماتش با پدر درک کرد. ترکیب لحن و آهنگ نادیا با حرکات بدن، موسیقی، چهره و دیگر ویژگی های غیر کلامی به ما می گوید که اولین عبارت های نادیا با پدرش چه منظوری دارند. شکایت کردن از دیر آمدن و اینکه نگران او شده با لحن نادیا به ما حتی می گوید کمی هم از پدرش عصبانی است. با اندکی کمک از کلمات و شناخت ابزارهای ارتباطی غیر کلامی ممکن است بتوانید متوجه بشوید که پدر نادیا در جواب به ابراز نگرانی اش می گوید: همه چیز الان اوکییه دخترم.

تمرکز دوربین

یکی دیگر از ابزارهای غیر کلامی که مختص فیلم و سریال است تمرکز دوربین است. دوربین با نشان دادن یا زوم کردن روی بعضی از سوژه ها به ما کمک می کند داستان را بهتر درک کنیم و رابطه بین ابزار ارتباط کلامی و غیر کلامی را بهتر حدس بزنیم. برای اینکه در کمک گرفتن از دوربین ماهر شوید باید چرائی حرکات دوربین را همیشه از خودتان بپرسید. به مرور زمان قدرت حدس زنی شما قوی تر شده و این مهارت به ارتباط شما با ابزار های کلامی نیز کمک بسیاری میکند.

آموزش مکالمه عربی به روش زبان مادری با دوره جامع مکالمه عربی 

آموزش مکالمه عربی به روش زبان مادری  با کمک زبان بدن و شناخت ابزار غیر زبانی در دوره جامع مکالمه عربی با استفاده از پکیج آموزش مکالمه عربی در دوره های آموزشی متفاوت ارائه می شود. برای یادگیری مکالمه عربی در گویش دلخواهتان کافیست قبل از تهیه دوره جامع مکالمه عربی با شماره پشتیبانی سایت تماس بگیرید و از مشاوره اختصاصی و رایگان ما بهره مند شوید. آموزش مکالمه عربی در دوره جامع با استفاده از روش یادگیری زبان مادری مسیری لذت بخش در دوزبانه شدن است.

 دوره جامع مکالمه عربی