چطور انگیزه ی خودمون را در یادگیری عربی بالا ببریم؟

یکی از مسائلی که هر زبان آموز برای یادگیری با آن روبرو می شود کم شدن انگیزه در طی انجام فرایند یادگیری و یا گاهی اوقات کلا ناامید شده و یادگیری خود را متوقف کند.

برای اینکه کار ما به پایین آمدن انگیزه و بی اشتیاقی نرسد و یا اگر در این موقعیت قرار گرفتیم بدانیم چطور خود را از این وضعیت و از این حس و حال بد دربیاوریم و بتوانیم پرقدرت به مسیر یادگیری بازگردیم و آن را ادامه بدهیم می بایست چهار مورد زیر را حتما انجام بدهید.


به خودت باور داشته باش!

مشکل اغلب زبان آموزانی که بی انگیزه می شوند و یا احساس ضعف می کنند حتی افرادی که گاها سطح فعلی خود را پایین می دانند باور نداشتن به خود و توانایی های خودشان است. همه ی انسان های روی کره زمین از صفر شروع کرده اند و اگر اکنون شخصی می تواند به راحتی زبان عربی را صحبت کند یا احساس خوبی نسبت به زبان ها دارد، از صفر شروع کرده و از همه ی این موارد مهم تر این است که شما از همین الان به فکر خودتان هستید و برای خودتان و زندگیتان ارزش قائلید و اینکه تلاش می کنید باعث میشود شما از خیلی های دیگر جلو تر باشید مطمئن باشید اگر در همین مسیر قدم بردارید و روز به روز قدم هایتان را محکم تر کنید و به سمت جلو حرکت کنید نتیجه ی بسیار عالی هم خواهید گرفت. این که اکنون در سایت ما هستید و این مقاله را میخوانید نشان دهنده این است که میخواهید تغییری ایجاد کنید و این خود ارزشمند و تحسین برانگیز است.

مقایسه نکن!

هرگز خودتان را با کسی مقایسه نکنید. چون اگر احساس کنید که نسبت به شخصی بالاتر هستید، احساس برتری و غرور می کنید، به خودتان مغرور می شوید و قطعا بخاطر غرور و احساس برتری تلاشتان، کمتر می شود. اما اگر احساس کنید که از شخصی پایین تر هستید و تلاش فایده ای ندارد، ناامید می شوید، سرد می شوید و انگیزه تان کمتر می شود انگیزه کمتر نیز موجب تلاش کمتر می شود. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که خودتان را ببینید و تلاش خودتان را. فقط باید مسیر رو به روی خود را ببینید و در مسیر پیش رو حرکت کنید و اگر این کار را انجام دهید، هیچوقت دچار قضاوت کردن چه برای خود و چه برای دیگران نمی شوید. از قضاوت کردن جلو گیری کن تا یک گام دیگر به اهدافت نزدیک شوی و البته پس از قضاوت نکردن فقط و فقط تلاش کردن مهم است.

فقط انجام بده!

زمانی که احساس ناامیدی و کمبود انگیزه می کنید تنها کافیست یک قدم در مسیر خود بردارید یک قدم حتی خیلی کوچک. این قدم کوچک باعث می شود حال شما بهتر شود، حس خوبی پیدا کنید و ناامیدی پیش آمده را خنثی کنید و قوی تر از قبل به راه خودتان ادامه دهید. یادتان باشد که هرکاری شروع کردنش مهم ترین گام بوده اما ماندن در مسیر، تلاش کردن و ادامه دادن، سخت ترین کار ممکن برای هدف شماست. برای اینکه بتوانید در مسیر بمانید باید قدم بردارید و تلاش کنید تا بتوانید در مسیر یادگیری جلوتر و جلوتر بروید و به اهدافتان برسید.

مسیر مشخص کن، هدف های کوچک بزار!

برای یادگیری زبان مسیر تعیین کنید و خود را در آن تصور کنید! بین اکنون خودتان و هدف نهایی که دارید هدف های کوچکتری بگذارید. این کار به شما کمک می کند با رسیدن به هر هدف کوچک انرژی و انگیزه تان چند برابر شود و همیشه در مسیر یادگیری و در راستای هدفتان بمانید.

در آخر این را بدانید برای یادگیری زبان عربی و یا هر زبان دیگری در ابتدا باید مسیر درست را مشخص کرده، شروع به حرکت کنید و در حالی که در مسیر می مانید، تلاش کنید.

اگه نمیدونی چه دوره ای رو باید ثبت نام کنی، اگه نمیدونی چه گویشی کمکت می کنه، و هر سوال دیگه ای که داشته باشی میتونی با یک جلسه مشاوره با استاد ابراهیمی به پاسخ تمامی سوالاتت برسی، فقط کافیه با شماره زیر تماس بگیرید.

 

شماره تماس: 09333558002