برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

  صفحه معرفی دوره جامع انگلیسی

IELTS7 Banner 01 8 آموزش الفبای انگلیسی برای بزرگسالان,آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی برای بزگسالان

آموزش الفبای انگلیسی یا بهتر بگوییم نوشتن و خواندن حروف الفبای انگلیسی برای خیلی ها اولین مرحله یادگیری زبان انگلیسی است. نحوه نوشتن یا دستخط زبان انگلیسی برای همه یکی از جذابیت های یادگیری زبان انگلیسی است. آموزش زبان انگلیسی به شیوه زبان مادری به شما کمک می کند انتخاب کنید دستخط ساده نویسی یا شکسته نویسی انگلیسی را بیاموزید. علیرغم باور رایج نوشتن و خواندن حروف انگلیسی به هیچ عنوان از مراحل اولیه یادگیری زبان انگلیسی نیست.

ما در روند یادگیری زبان مادری ابتدا صحبت کردن را می آموزیم و پس از آن شروع به خواندن و نوشتن آنچه صحبت می کنیم می نماییم. در اینصورت هر فراگیر با تسلط و به راحتی می تواند شکسته نویسی الفبای انگلیسی را آغاز کند و از پیشرفت خود لذت ببرد. در دوره جامع مکالمه انگلیسی شما ابتدا آموزش زبان انگلیسی را تجربه می کنید و زمانی که مثل کودکان به انگلیسی مسلط شدید شروع به خواندن و نوشتن می کنید. در مرحله خواندن و نوشتن انتخاب می کنید ساده نویسی یا شکسته نویسی حروف انگلیسی را تمرین کنید. برای آشنایی کامل با دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی به صفحه معرفی دوره جامع رجوع کنید.

  صفحه معرفی دوره جامع انگلیسی

برای هر سنی باید از آموزشی متناسب با همان سن استفاده کرد. شیوه آموزش الفبای انگلیسی برای بزرگسالانو متفاوت است با آموزش الفبای انگلیسی برای کودکان. در این مقاله قصد داریم که به بررسی و معرفی و آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی برای بزرگسالان اقدام کنیم. هم زمان با معرفی حروف برای شما نکات و مثال‌ هایی را بیان خواهیم کرد تا بهتر بتوانید بر حروف الفبای زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید. یادگیری حروف الفبای انگلیسی کار دشواری نیست فقط با کمی تمرکز و تمرین به راحتی می‌ توانید بر حروف تسلط پیدا کنید. با ما همراه باشید…

آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی برای بزرگسالان

در ابتدا بهتر است با حروف الفبای انگلیسی آشنا شوید.
حروف الفبای زبان انگلیسی دارای 26 حرف می‌ باشد. در زبان انگلیسی به الفبا Alphabet می‌‌ گویند. هر کدام از حروف الفبای زبان انگلیسی دارای حروف بزرگ (Capital Letter) و کوچک (Small Latter) هستند. با کنار هم قرار گرفتن حروف، کلمات معنی داری ساخته می‌ شوند و با استفاده از این کلمات می‌ توانید به جمله سازی مشغول شوید. به حروف زیر دقت کنید:

حروف بزرگ الفبای زبان انگلیسی، شامل:

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z

حروف کوچک الفبای زبان انگلیسی، شامل:

a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, q, r, s, t, u, v, w, x, y, z

نکته:
برخی از حروف، داخل الفبای زبان فارسی وجود دارد که در زبان انگلیسی نیست. در این هنگام باید به سراغ حروف ترکیبی برویم. برای مثال حرف “ق” در زبان انگلیسی وجود ندارد به همین علت از ترکیب حرف G و H حرف “ق” ساخته می شود (gh).
این حروف شامل: (zh, ch, sh, gh, ph, kh, th)

تلفظ حروف الفبای زبان انگلیسی

تلفظ حروف الفبای زبان انگلیسی چه در American English و British English شبیه به هم ادا می‌ شوند. تنها تفاوتی که در تلفظ حروف وجود دارد این است که حرف z در American English به صورت zee و در British English به صورت zed تلفظ می‌ شوند.

نکته:
نکته‌ ای که باید بدان دقت داشت این است که همه حروف در هر کلمه‌ ای ممکن است متفاوت تلفظ شوند.

اِی، بی، سی، دی، ای، اِف، جی، اِچ، آی، جِی، کِی، اِل، اِم، اِن، اُ، پی، کیو، آر، اِس، تی، یو، وی، دابل یو، اِکس، وای، زد

جایگزاری حروف الفبای زبان انگلیسی

معمولا هنگام نوشتن اسامی خاص مثل: شهر، نام و نام خانوادگی، کشور، اولین حرف در ابتدای جمله و… به صورت بزرگ نوشته می‌ شوند. اما اسامی عام با حروف کوچک نوشته می‌ شوند.

حروف صدادار در زبان انگلیسی

حروف صدادار در زبان انگلیسی به حروفی گفته می‌ شود که برای تلفظ هر یک از آن‌ ها لب، حلق و حنجره باز می‌ مانند. این چند حرف شامل:

A, E, I, O, U

برای مثال به حرف A توجه کنید. کلمه apple صدای أ می‌ دهد و در کلمه دیگری مثل arm صدای آ می‌ دهد.

نکته:
در برخی از موارد حرف Y را به عنوان حروف صدادار و در برخی موارد حروف بی‌ صدا در نظر می‌ گیرند. به همین علت این حروف را به عنوان حروف نیمه صدادار در نظر می‌ گیرند.

نکته:
حروف صدادار در زبان انگلیسی به صورت بلند و کوتاه تلفظ می‌ شوند.

حروف بی صدا در زبان انگلیسی

هنگام تلفظ حروف بی صدا در انگلیسی، دهان با موانعی مثل دندان، لب‌ ها، زبان و… برخورد می‌ کند. در زبان انگلیسی 21 حرف بی‌ صدا وجود دارد. این حروف شامل:

B, C, D, F, G, H, J, K, L, M, N, P, Q, R, S, T, V, W, X, Y, Z

دلایل یادگیری حروف الفبای زبان انگلیسی

 1. برای خواندن کلمات یادگیری حروف الزامی است.
 2. برای هجی (spell) و بخش کردن کلمات یادگیری حروف نیاز است.
 3. برای تلفظ حروف آشنایی با حروف الفبای زبان انگلیسی الزامی است.
 4. باعث افزایش دانش زبانی در زبان آموزان می‌ شود.

اولین قدم برای یادگیری زبان انگلیسی، یادگیری حروف الفبای زبان انگلیسی می‌ باشد. یادگیری و آموزش حروف الفبای انگلیسی کار چندان سختی نمی‌ باشد. همانطور که گفتیم یادگیری حروف اهمیت بالایی دارد. یادگیری حروف الفبای انگلیسی به کودکان معمولا از طریق روش‌ های مختلف مثل شعر، موسیقی و انیمیشن‌ ها و کارتون‌ های جذاب صورت می‌ گیرد. اما آموزش حروف انگلیسی به بزرگسالان با یک سری تفاوت‌ ها همراه است.
بعد از یادگیری حروف الفبا چه بزرگسالان و چه کودکان نیاز به آموزش‌ های بعدی و حرفه‌ ای‌ تر دارند. این آموزش‌ ها گاهی به صورت خودخوان و گاهی در آموزشگاه‌ ها و سایت‌ های زبان انگلیسی صورت می‌ گیرد.
در این میان افرادی هستند که قصد شرکت در دوره‌ های ترمیک را دارند و برخی دیگر به دنبال دوره‌ های آموزش زبان انگلیسی هستند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین دوره ها خواهیم پرداخت.

بهترین دوره‌ های آموزش زبان انگلیسی مختص بزرگسالان

 • دوره راکت زبان انگلیسی

سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با ایجاد دوره‌ های آنلاین و خصوصی راکت به آموزش زبان انگلیسی به کودکان و بزرگسالان می‌ پردازند. این دوره به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌ شوند و شما بسته به نیاز و با کمک کارشناسان ما می‌ توانید به انتخاب بپردازید. دوره راکت برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد. این دوره آموزشی به گونه ای طراحی شده است که شما زبان آموزان این امکان را دارید که، اساتید، زمان، تعداد برگزاری جلسات در طول هفته را خودتان انتخاب کنید. در این دوره هدف نیتیو لایک شدن شما زبان آموزان و تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی می باشد. این دوره به دو صورت قابل برگزاری است که هر یک از شما با توجه به نیازهای زبانی که دارید، می توانید به انتخاب هر کدام از آن ها بپردازید. این دوره با وجود اینکه برای همه افراد مناسب است، بیشتر مورد استقبال افرادی قرار گرفته است که در مدت زمان کوتاهی قصد دارند بر مکالمه زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند. دوره راکت بزرگسالان برای زبان‌ های دیگری از جمله: آلمانی، فرانسوی، ژاپنی، کره ای، عربی، ترکی، چینی، اسپانیایی و… برگزار می‌ شود. دوره راکت چه برای کودکان و چه بزرگسالان با هدف نیتیو لایک شدن در حال برگزاری می‌ باشد

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

از دیگر دوره های مهم که برای بزرگسالان در حال برگزاری و اجرا می باشد، دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی نام دارد. دوره جامع مکالمه انگلیسی نیز به گونه ای طراحی شده است که برای همه بزرگسالان در هر سن و سطحی مناسب می باشد اما بیشتر به افرادی که قصد دارند بر مکالمه زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند و یا نمرات بالایی در آزمون های مختلف کسب نمایند، توصیه می شود. ویژگی های این دوره آموزشی شامل:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

آموزش زبان انگلیسی مختص به کودکان

حال که در این مقاله با دوره های آموزش زبان انگلیسی مختص بزرگسالان آشنا شدید، بهتر است که با دوره آموزش زبان انگلیسی مختص به کودکان نیز آشنا شوید. دوره راکت جریان، دوره مختص به کودکان می‌ باشد که توسط اساتید مخصوص به کودکان در حال برگزاری می‌ باشد. این دوره آموزشی از طریق روش ها و متدهای آموزشی متفاوت به آموزش کودکان شما می پردازد. سبک و متد آموزشی دوره راکت جریان با استفاده از سریال های انگلیسی است. سریال هایی که برای کودکان تدریس می شود متناسب با سن آن ها می باشد. آموزش زبان انگلیسی به کودکان اهمیت و نگرانی های بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن همه نگرانی ها و حساسیت های که والدین نسبت به آموزش و تدریس کودکان خود دارند به طراحی دوره راکت جریان اقدام کرده است. دوره جریان به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شود به همین علت والدین عزیز می توانند در داخل خانه و در کنار کودکان و فرزندان خود از روند و مراحل آموزش و یادگیری اطلاع و آگاهی کاملی داشته باشند. شما می توانید کودکان خود را بدون هیچ ترس و نگرانی به متد و‌ سبک آموزشی سایت زبان احمدرضا ابراهیمی بسپارید.

تدریس اساتید وبسایت زبان احمدرضا ابراهیمی

اساتید هر سه دوره، آموزش‌ های لازمه را دیده‌ اند و با آگاهی و درک بالا تدریس را آغاز می‌ کنند. هر یک از اساتید دو الی چند زبان را به سبک راکت آموزش دیده‌ اند به همین علت به خوبی از شیوه و چگونگی تدریس اطلاع دارند. علاوه بر چند زبانه بودن اساتید، مدرسین دوره های تربیت مدرس را پشت سر گذاشته اند و به خوبی با صفر تا صد آموزش زبان های خارجه آشنایی کاملی دارند. مدرسین بر اساس شخصی سازی آموزش به برنامه ریزی برای زبان آموزان می پردازند و در نقش هدایت کننده مسیر، همراه و هم قدم با زبان آموزان خود به پیش می روند. در کنار اساتید و مدرسین سایت نه تنها به آموزش زبان انگلیسی می پردازید بلکه از آموزش های دیگری مثل: چگونگی برنامه ریزی و تعیین هدف، چگونگی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در زبان آموزان مطلع می شوید. راهبران همه تلاش خود را کرده اند که بهترین لحظات را برای زبان آموزان رقم بزنند. از آغاز ثبت نام تا پایان دوره اساتید از شما حمایت و پشتیبانی 24 ساعته خواهند داشت.

آموزش زبان انگلیسی با سریال

از آن جایی همه اهداف دوره های آموزش زبان انگلیسی موجود در سایت، تسلط زبان آموزان بر مکالمه و نیتیو لایک شدن آن ها می باشد، استفاده از روش و سبک سنتی در سیستم آموزشی شما را به این هدف نمی رساند به همین علت احمدرضا ابراهیمی به ابداع روش و متد آموزشی دیگری اقدام کرده است. این روش و متد آموزشی، آموزش زبان انگلیسی با سریال می باشد. آموزش زبان انگلیسی فواید بسیار زیادی را در اختیار زبان‌ آموزان قرار می دهد که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. برای نیتیو لایک شدن و تسلط بر مکالمه نیاز است که به کشورهای دیگری سفر کنید و با افراد بومی به مکالمه و صحبت بپردازید اما با وجود چنین متد آموزشی دیگر نیاز به مسافرت به کشورهای دیگر نیست، به عبارتی آموزش زبان انگلیسی با سریال حقیقی‌ ترین و نزدیک ترین راه برای آموزش و نیتیو لایک شدن، می‌ باشد. فواید استفاده از این روش آموزشی شامل:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. به روزترین روش
 4. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 5. جذاب ترین روش
 6. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 7. کامل ترین روش
 8. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 9. محتوای نامحدود
 10. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 11. ارزان ترین روش
 12. انعطاف پذیری در یادگیری زبان انگلیسی
 13. و…

نحوه برگزاری کلاس‌های سایت زبان احمدرضا ابراهیمی

کلاس ها و‌ دوره های موجود همگی به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شوند. خصوصی و آنلاین برگزار شدن کلاس ها دارای فواید بسیاری می باشد. آنلاین برگزار شدن کلاس ها موجب می شود که زبان آموزان اصل آموزش را دریافت کنند. همچنین این امکان را به فراگیری می دهد که در هر نقطه و شرایط زمانی و مکانی به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. محیط آنلاین به دلیل داشتن پلتفرم های مختلف این امکان را به زبان آموزان می دهد تا انتخاب های متعددی را پیش روی خود داشته باشند. در کمترین زمان ممکن می توانید بیشترین و جدیدترین محتواهای آموزشی را دریافت کنید.

ویژگی دیگری که باید بدان توجه داشته باشید، برگزاری کلاس ها به صورت خصوصی می باشد. خصوصی برگزار شدن کلاس ها باعث افزایش تمرکز و آرامش زبان آموزان می شود. همه تلاش تیم حرفه ای احمدرضا ابراهیمی این است که بیشترین مزایا را در اختیار زبان آموزان خود قرار دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌ توانید با شماره تلفن 09333558002 تماس حاصل فرمایید.