آموزش مکالمه زبان عربی بدون قواعد خواسته هر علاقه مند به زبان عربی است که در گذشته با حفظ کردن قواعد عربی مشکل داشته است. آموزش مکالمه زبان عربی با کتاب های آموزشی منتشر شده توسط کشورهای عرب زبان نیز اتفاق می افتد. علیرغم اینکه در این کتاب ها ادعا می شود تمرکز آموزش مکالمه عربی است قواعد و دستور زبان عربی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بلافاصله بعد از هر مکالمه تحلیل ساختار های موجود در آن انجام می شود  و از زبان آموز خواسته می شود قواعد مربوط به هر جمله را درک کند. در نتیجه باز هم تجربه دوران مدرسه تکرار می شود. وقتی شما عادت می کنید به تحلیل ساختارهای جمله ها و  توضیح دادن قواعد از اصل ارتباط ایجاد شده توسط هر جمله یا گفته غافل می شوید و  به صورت ناخودآگاه به یک زبانشناس تبدیل می شوید. برای ماهر شدن در مکالمه عربی نیازی به زبانشناس شدن نیست.

آموزش مکالمه زبان عربی بدون قواعد با کتاب های مدرسه اتفاق نیافتاد و با کتاب های آموزشگاهی نیز رخ نمی دهد. برای یادگیری مکالمه عربی بدون درگیر شدن در قواعد عربی باید همانند کودکان زبان عربی را از ابتدا بدون خواندن و نوشتن بیاموزید. در این یادگیری شما نقش یک کودک را اجرا می کنید و محتوای سریال ها و فیلم های عربی نقش والدین و اطرافیان کودک را اجرا می کنند. یادگیری مکالمه زبان عربی بدون قواعد یعنی صحبت کردن به زبان عربی مثل زبان مادری و فهمیدن و درک تمام آنچه عرب زبان ها می گویند. در نتیجه برای یادگیری مکالمه زبان عربی بدون قواعد باید زبان عربی را به روش زبان مادری بیاموزید. در ادامه تعدادی از تکنیک های مربوط به آموزش مکالمه زبان عربی به روش زبان مادری را مطالعه کنید.

آموزش مکالمه زبان عربی بدون قواعد، یادگیری عربی با فیلم و سریال

فیلم و سریال های عربی در صورتی که به درستی انتخاب شوند موقعیتی شبیه به موقعیت یادگیری زبان مادری برای زبان آموز ایجاد می کنند. در این موقعیت شما قادرید گفته های عربی را با تلفظ صحیح بشنوید و با دیدن اتفاقات سریال یا فیلم منظور و کاربرد آنچه گفته شده یا شنیده اید را حدس بزنید. با تکرار این روند و با تمرکز روی عبارت ها وگفته های صحیح به مرور زمان جملات و عبارت های بسیار را می شنوید که منظورشان را درک می کنید. سریال های درام خانوادگی بهترین موقعیت برای یادگیری زبان عربی به روش زبان مادری هستند.

آموزش مکالمه زبان عربی بدون قواعد، بدون خواندن و نوشتن

در قسمت قبل متوجه شدید چگونه سریال ها به شما کمک می کنند بدون تحلیل کردن و معنی کردن عبارت های عربی منظورشان را با توجه به موقعیت های موجود در سریال درک کنید. کودکان زبان مادری خود را به همین شیوه می آموزند و نکته بسیار مهمی که در یادگیری کودکان وجود دارد نبود خواندن و نوشتن در یادگیری مکالمه است. زمانیکه یادگیری با خواندن و نوشتن همراه می شود ما بدون اینکه اراده کنیم درگیر تحلیل کلمات و ساختار جملات می شویم. این یعنی اینکه از کل غافل می شویم و درگیر جزئیات می شویم. خواندن و نوشتن هر دو آپشن های زبان عربی هستند و در یادگیری مکالمه زبان عربی نقشی ندارند. همانگونه که در یادگیری زبان عربی کودکان عرب زبان بدون خواندن و نوشتن مکالمه عربی را می آموزند ما نیز می توانیم بدون خواندن و نوشتن عربی مکالمه زبان عربی را بیاموزیم.

در صورتیکه آموزش مکالمه زبان عربی بدون خواندن و نوشتن و با فیلم و سریال های عربی اتفاق بیافتد آموزش مکالمه زبان عربی بدون قواعد شدنی و امکانپذیر است. آموزش مکالمه عربی در دوره جامع مکالمه عربی به روش زبان مادری صورت می گیرد. با تهیه دوره جامع مکالمه عربی می توانید آموزش مکالمه زبان عربی بدون قواعد را تجربه کنید.

 دوره جامع مکالمه عربی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش آموزش زبان عربی به شیوه زبان مادری و انتخاب گویش مورد علاقه خود و دوره مناسب برای شما با شما تلفن انتهای این مقاله تماس بگیرید و از مشاوره اختصاصی و رایگان سایت احمدرضا ابراهیمی بهره مند شوید.