امروز، یکشنه دهم آذر ماه، برای تهیه گزارشی کوتاه از روند برگزاری اولین جلسه از دوره آموزش زبان انگلیسی نوجوانان در محل آکادمی زبان بهین دانش حاضر شدیم. این دوره آموزش زبان انگلیسی که ویژه نوجوانان عزیزمان است به صورت دوره های ترمیک زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان در حال برگزاری است و ما قطعا خوشبخت هستیم که می توانیم با استقبال شما عزیزان برای تهیه این گزارش در کنار زبان آموزان نوجوان زبان انگلیسی آکادمی زبان باشیم.
با ما در ادامه این گزارش همراه باشید…

گزارش های مرتبط

جلسه اول از دوره ترمیک نوجوانان

کلاس با ورود استاد زبان و احوالپرسی وی با دانش آموزان جدیدش، از همان ابتدا به زبان انگلیسی آغاز شد. پس از حضور و غیاب، معلم جهت برقراری ارتباط بیشتر سوال‌هایی درباره ی موضوعات مورد علاقه ی دانش آموزان، اهداف آنها برای آینده و موارد استفاده زبان انگلیسی در زندگی‌شان پرسید که با پاسخ های متنوع دانش آموزان همراه شد. سپس خرده قوانینی از کلاس مطرح شد و از بچه ها خواسته شد تا پیشنهاد هایی برای قانون گذاری بیشتر بدهندو یا ابهاماتشان را درباره ی قوانین کلاس رفع کنند.

IELTS7 Banner 01 8

در همان ابتدا استاد توضیحات جامعی درباره نحوه طرح درس، قوانین کلاس و مهم بودن حضور زبان آموزان و چگونگی بخش بندی نمرات به زبان آموزان خود دادند و البته آنها نیز یک سری از نیازهای خود در زمینه یادگیری زبان انگلیسی را با استادشان در میان گذاشتند و قرار شد در طول ترم به رفع این نیازها در آموزش زبان انگلیسی بپردازند.
این مسیر کاربردی می تواند زبان آموزان را در برنامه ریزی های خود کمک کرده و به طور مثال بدانند که مشارکت در فعالیت های کلاس چقدر می تواند مثمر ثمر باشد.
اگر در همان ابتدا برای زبان آموزان الخصوص زبان آموزان نوجوان زبان انگلیسی، روند کلاس را به خوبی توضحیح بدهیم شاید بتواند این موضوع نقطه عطفی باشد برای بهتر شدن و تلاش بیشتر آنها برای یادگیری زبان

شروع درس با طرح سوالاتی درباره تصاویر کتاب

تصاویر در آموزش زبان انگلیسی یکی از روش های کاربردی و جذاب در یادگیری زبان برای زبان آموزان است.درابتدا استاد از زبان آموزان خواست تا هرچه در تصاویر کتاب می‌بینند را بازگو کرده و موضوع درس را حدس بزنند. سپس موضوع درس همراه با طرح سوالاتی درباره ی زندگی روزمره ی خود دانش آموزان بود بیان شد. پس از آن زبان آموزان به مدت ۳ دقیقه وقت داشتند تا قسمتی از متن کتاب که مثال‌هایی از موضوع درس بود را بخوانند و چند جمله ی انگلیسی و صحیح درباره ی آن بگویند. بعد از توضیح زبان آموزان فایل صوتی کتاب پخش شد و زبان آموزان آموزان هر یک قسمتی را انتخاب کرده و پس از تمرین خواندند.
یادگیری زبان 
با تصویر می تواند روند آموزش زبان دوم را تسریع ببخشد و این مهم تنها برای زبان آموزان کودک یا نوجوان نیست و یادگیری زبان با تصویر می تواند در هر سنی یکی از بهترین روش های یادگیری زبان باشد. نظر شما چیست؟ چقدر به اینکه تصاویر بیش از کلمات سخن می گویند اعتقاد دارید؟

روش کار با دیکشنری زبان انگلیسی…

کار با دیکشنری را بارها و بارها در گزارشاتمان و مقالات سایت توضیح داده ایم و درباره اهمیت این موضوع به کرات صحبت کرده ایم اما درجه اهمیت آموزش کار با دیکشنری زبان انگلیسی آنقدر مهم است که به یکی از قوانین آکادمی زبان بهین دانش تبدیل شده است و تمامی اساتید زبان انگلیسی برآن شده اند که آموزش کار با دیکشنری های آکسفورد را در همان ترم های اولیه آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان خود آموزش داده و زبان آموزان را عادت به یادگیری لغات زبان انگلیسی به زبان انگلیسی بدهند.
برگردیم به کلاس و اینکه در این بخش از کلاس از دانش آموزان خواسته شد تا بصورت رقابتی کلمات جدید درس را در دیکشنری پیدا کرده و امتیاز بگیرند. پیدا کردن تلفظ و مثالی از کلمات منجر به افزایش امتیازات می شد. زبان آموزان مثال هایی را از خودشان داخل دفترشان نوشتند و این کار باعث به خاطر سپاری بیشتر لغات انگلیسی در ذهنشان می شد.

تمرین کلمات جدید

به جهت تمرین بیشتر کلمات و اصطلاحات جدید زبان انگلیسی از زبان آموزان خواسته شد تا تمرین کتاب انگلیسی خود را انجام دهندو پس از آن لیستنینگ کتاب دوبار برای دانش آموزان پخش شد. اولین بار دانش آموزان به دقت فقط گوش دادند و برای بار دوم به سوالاتی که مربوط به همان کلمات جدید بود پاسخ دادند. تمرین این بخش همانطور که از اسمش پیداست برای تقویت قدرت شنیداری در زبان انگلیسی است و این مهارت یکی از مهارت های اصلی در زبان انگلیسی است.
وقتی بتوانیم به خوبی بشنویم و به خوبی متوجه موضوع شویم می توانیم به بهترین شکل پاسخ داده و در عین حال مفهوم و منظور خودمان را به مخاطب انگلیسی زبان برسانیم پس بهتر است در یادگیری زبان به تمامی جنبه های یادگیری توجه داشته باشیم و هر چهار مهارت زبان انگلیسی را فرا بگیریم.

توانایی های خودت رو کشف کن وگرنه مجبوری به نظر دیگران تکیه کنی…

اتمام کلاس

کلاس با مطرح کردن تمرین های داخل خانه که انجام کتاب کار و نوشتن پاراگرافی که در آن حداقل ۴ کلمه یا اصطلاح از درس بکار برده شده بود به اتمام رسید.
گاهی زبان آموزان فکر می کنند که اتمام کلاس به معنی اتمام یادگیری زبان در آن روز یا هفته است اما بهتر است با شما یک گپ خودمانی داشته باشم. برای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی بهتر است تنها به دقایق اندکی که در کلاس هستید اکتفا نکنید. شما در کلاس حضور می یابید تا یادگیری برایتان آسان تر شود و از راهنمایی های دلسوزانه اساتیدتان استفاده نمایید اما قسمت مهم یادگیری زبان تازه از جایی شروع می شود که شما از کلاس زبان خارجه خارج می شوید و راهی خانه هایتان می شوید.
تمرین و تلاش روزانه و مستمر به اضافه داشتن یک برنامه ریزی عالی هفتگی یا روزانه می تواند این مسیر را برای شما کوتاه کرده و شما را زودتر از موعد مقرر با توجه به تلاشتان به مقصد نهایی که هدف شماست برساند. پس از امروز خود را موظف به داشتن برنامه ریزی کنید و اگر مشتاق یادگیری زبان انگلیسی هستید برای صحه گذاشتن بر رویاهایتان تلاش کنید.
دنیا و تمام امکاناتش ازآن شما خواهد شد اگر بخواهید…

گزارش کلاس Proficiency جلسه هشتم – ۳۰ آبان ماه