با سلام خدمت همگی علاقه مندان به آموزش و یادگیری. امروز می خواهم گزارش جلسه ی هجدهم از کلاس راکت ترکی استانبولی آقای ابراهیمی و زهرا اکبری را خدمت شما عزیزان ارائه کنم.
زهرا از صبح طبق روال معمول شروع به فرستادن تکالیف خود کرد و با راهنمایی استاد ابراهیمی ایرادات و سوالاتی که در ذهنش داشت را برطرف کرد.
همانطور که در جلسه ی قبل اشاره کردیم زهرا می بایست در مورد زمان گذشته کار کند. نکته ی قابل توجه اینجاست که چالش جدید این است که زهرا بعد از ارسال متن و فایلهای صوتی مربوط به زمان گذشته حالا باید نقش معلم را ایفا کند و آقای ابراهیمی هم نقش زبان آموز.
روشی که مد نظر استاد است زهرا به خوبی فکر کند و ذهن زبان آموز را در کلاس درگیر کند و زبان آموز خودش به نتیجه گیری موثر و درست برسد .

IELTS7 Banner 01 8

روشهای تدریس در سیستم آموزشی رامیت که آقای ابراهیمی در کلاسهای آموزشی راکت اجرا میکنند بر خلاف سیستم آموزشی رایج به شکلی است که زبان آموز ایجاد عادت های صحیح یاد گیری را تجربه می کند و زبانی که فراگرفته شده در زندگی زبان آموزان  به کار گرفته شود و مورد استفاده قرار گیرد. تدریس کاملا به زبان ترکی است و زهرا تلاش میکند که مثال هایی به صورت فایل های صوتی یا متنی برای آقای ابراهیمی بفرستد و موقعیت های مختلفی ایجاد کند تا یاد گیری تحقق پیدا کند.
پس از هر محتوایی که زهرا ارسال میکند استاد او را راهنمایی میکنند و نکات ریز تدریس را خیلی واضح و روشن  بررسی میکنند و راهکار های لازم را به زهرا خاطر نشان می کنند. زهرا زبان آموزی است که الان انگیزه ی کافی برای روبرو شدن با چالشهای متفاوت را پیدا کرده است.
این کار در جلسات اول دوره ی راکت سخت و گاهی غیر ممکن به نظر می رسید ولی به مرور زمان زبان آموزان خود را پیدا می کنند و لذت یادگیری را به خوبی احساس میکنند و زهرا هم از این قاعده مستثنی نیست.