سلام و آرزوی سلامتی خدمت همراهان عزیز.
امروز جلسه ی بیست و چهارم از کلاس آموزش فشرده زبان ترکی به صورت آنلاین از دوره های ویژه ی بزرگسالان در موسسه ی احمدرضا ابراهیمی و زبان آموز پر تلاش ایشان خانم زهرا اکبری است که با همراهی شما عزیزان نگاهی کوتاه بر روند کار ایشان می اندازیم.
آموزش فشرده در زبانهای مختلف با زبان آموزان علاقه مند در حال برگزاری می باشد. در این موسسه زبان های انگلیسی, آلمانی, چینی, ترکی, اسپانیایی و عربی به صورت فشرده در این دوره های خاص به طور جداگانه آموزش داده می شود.
زبان ترکی یکی از پر طرفدارترین زبانها در بین مردم ایران است و همچنین در بین مردم سایر کشور ها نیز علاقه مندان زیادی دارد.دوره های فشرده با برنامه ریزی شخصی و در نظر گرفتن شرایط هر زبان آموز برنامه ای خاص همان شخص طراحی می شود و زبان آموز می تواند زمان و روز کلاس و همچنین استاد خود را انتخاب کند.

IELTS7 Banner 01 8

محتوا و منابع آموزشی در دوره های فشرده آنلاین

در این دوره ها از کلیپ و فیلمهای متفاوتی برای آموزش استفاده می شود.این منابع بسیار جذاب و متنوع هستند.
شاید تا به حال یاد گرفتن یک زبان را بدون کتاب تجربه نکرده اید و این مطلب دور از ذهن به نظرتان بیاید و هینطور غیر قابل قبول جلوه کند. در موسسه ی استاد احمدرضا ابراهیمی این روش با بازده بسیار خوب به نتیجه رسیده است.
آیا تا به حال برایتان پیش آمده که از کتابی خوشتان نیاید به هر دلیلی مثلا از عکس ها یا فونت تایپ یا … در اینجا ارتباطی که شما باید با محتوا برقرار کنید دچار ناهمخوانی است. ممکن است حتی شما از موضوع های انتخاب شده در کتاب لذت نبرید و دنبال راهی برای نجات یافتن از کتاب و گذشتن از آن باشید, این یک امر طبیعی است و انسان ذاتا دوست دارد حق انتخاب داشته باشد و در مورد مسایل مختلف تصمیم گیری داشته باشد.
آموزش با فیلم البته به روش خاص و هدفمند برای یادگیری یک زبان تشابه زیادی به یادگیری زبان مادری دارد چرا که در هر دو موقعیت انسان به طور غیر مستقیم با یک زبان رو به رو می شود و با استفاده از قدرت شنیداری و گفتاری به تمرین زبان مورد نظر مشغول می شود.
همانطور که برای همه ی ما واضح است به هیچ کدام از ما انسانها گرامر یا کلمات و … آموزش داده نشده و ما با بودن در آن محیط زبان مادری خود را با الگو برداری از والدین و اطرافیان خود کپی کرده ایم و آموخته ایم. در موسسه ی احمد رضا ابراهیمی روش به همین صورت است و به کارگیری زبان آموخته شده در تثبیت و پیشرفت در آن زبان تاثیر بسزایی دارد.

زهرا بعد از اتمام کلاسش در ساعت شش ونیم کلیپهای فرستاده شده را تماشا کرده بود و انتخابی های خود را برای آقای ابراهیمی ارسال کرد.زهرا طبق روندی که آقای ابراهیمی برایش توضیح داده بودند یعنی تماشای کلیپ, اسکرین شات, جمله ی مدل, مثالها و در آخر خواندن مثالها عمل کرد و نهایت تلاشش را برای نوشتن جمله های بیشتر به کار گرفت.
در فاصله ی زمانی که تا شروع مجدد کلاس زمان باقی مانده تا زهرا جملاتش را با رعایت اصول مورد نظر ارسال کند. در این بین به صورت پیوسته با استاد در تعامل است و نظرات سازنده را از ایشان دریافت می کند.
بعد از چک کردن تمامی جملات و رفع ایرادات و همراهی کردن استاد با زهرا کار به پایان می رسد و تایم شروع کلاس که ساعت پنج است کار از سر گرفته می شود.
این بار آقای ابراهیمی از زهرا می خواهند که به فایل صوتی که برایش ارسال کردند که قبلا هم تا حدودی کار شده بود گوش کند و متن این مکالمه را هم که بعضی از واژگان ترکی در آن نبود (چون زهرا نتوانسته بود آنها را متوجه شود) و به صورت جای خالی مشخص شده بود ارسال کند. بعضی از این کلمات که بدون جملاتش توسط آقای ابراهیمی در اختیار زهرا قرار می گیرد در این جا می آوریم:
Vapurla
Geçelim
Bursa
Geze geza
این کلمات را زهرا باید بر اساس معلومات و حدسیات خود در جملات جای دهد.

اکنون زهرا یک متن ناقص دارد و یک فایل صوتی از یک مکالمه. او باید این متن را با قرار دادن کلمات کامل کند و جملات صحیح را بنویسد.آقای ابراهیمی با راهنمایی های خود زهرا را تشویق می کنند که خودش کلمات را در جملات مناسب قرار دهد.
ایشان جملات را با توضیح کامل که به صورت سوال و جواب چک میکنند و زهرا متنش را کامل می کند.جملات ترکی با دقت زهرا در معنی آنها قابل حدس است.
مکالمه از نظر جمله بندی و معنا کامل شده که آقای ابراهیمی از او می خواهند که مکالمه را حفظ کند و به صورت فایل صوتی هم صدای خود را بفرستدو ده عبارت از داخل مکالمه بردارد و یک مکالمه ی جدید بنویسد.
زهرا همچنین این آزادی را دارد که مکالمه ی خود را از کلیپ های قبلی که کار کرده است بنویسد. او بعد از نوشتن مکالمه بقیه ی مراحل را نیز باید طی کند.

دوره های فشرده آنلاین زبان

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم این دوره مخصوص بزرگسالان است چرا که ویژگی های آن متناسب با کودکان و نوجوانان تغییر خواهد کرد و البته فاکتور های دیگری هم لازم دارد که آقای احمدرضا ابراهیمی طی گفتگو و مشاوره ای که به متقاضیان دوره ها می دهند آنها را غربالگری می کنند چرا که این دوره ها نیاز به پشتکار جدی دارد.در دوره های ویژه ی بزرگسالان (آموزش فشرده ی زبان در پنجاه روز) آموزش به دلیل کوتاه مدت بودن تلاش هر روزه را نیاز دارد در حالیکه برای کودکان ممکن است باعث تخریب انگیزه شود.پس باید با در نظر گرفتن روحیات زبان آموز کودک یا نوجوان برنامه ای سبک تر برای وی در نظر گرفته شود.
از مهمترین فاکتور ها برای دوره های کودکان و نوجوانان حفظ علاقه و همچنین آزادی و لذت بخش بودن آموزش هستند که باعث می شود انگیزه در بین این دسته از زبان آموزان حفظ شود و تداوم آموزش که کلید اصلی موفقیت است برای این عزیزان تحقق یابد.
فرقی نمی کند شما از کدام رده ی سنی هستید, فقط کافیست هدف خود را انتخاب کنید و با انجام مشاوره با اساتید ما برنامه ریزی فردی آموزش خود را دریافت کنید تا به هدف دیرینه ی خود دست پیدا کنید و به راحتی به زبان دلخواه خود صحبت کنید و همچنین زبان مورد نظر را در زندگی متناسب با نیازتان به کار بگیرید چرا که تنوع بالای دوره ها جوابگوی نیاز شما عزیزان خواهد بود.