دوره  Grip۱ یکی از دوره های مختص به نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله است و همانطور که از اسمش پیداست از اولین دوره آموزش زبان انگلیسی ویژه نوجوانان در آکادمی زبان بهین دانش است. برای ورود به این دوره یا نیاز است که شما دوره های ویژه آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان و نونهالان را گذرانده باشید یا در تعیین سطح مشمول این دوره شده باشید.
در ادامه شما را به گزارشی در مورد این دوره جذب می کنیم…

 

IELTS7 Banner 01 8

 

ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺗﯽ در ﻣﻮرد Grip۱

در سطح Grip۱ زبان آموزان می توانند، حروف الفبا، اعداد و پرسش و پاسخ در مورد نام و نام خانوادگی و دیگر موضوعات کاربردی اما راحت را فرا بگیرند. این دوره می تواند موارد اصلی و اما ابتدایی را در یادگیری زبان به آنها یاد داده و آنها بعد از گذراندن این دوره، به دوره های متوسط آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله را یابند.

 

 

اولین جلسه

امروز اولین جلسه از دوره Grip۱ بود و جو خاصی بر کلاس و زبان آموزان حاکم بود، چرا که در حال سپری کردن اولین ﺗﺠﺮﺑﻪ زﺑﺎن آﻣﻮز ﺑﻮدن ﺧﻮد ﺑﻮدﻧﺪ و ﻫﯿﺠﺎن و ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﯽ ﺧﺎﺻﯽ در ﭼﻬﺮه ی آﻧﻬﺎ دﯾﺪه ﻣﯿﺸﺪ. ﺑﺎ ورود اﺳﺘﺎد ﺑﻪ ﮐﻼس درس در ساعت ۱۶:۴۵ کلاس به صورت رسمی شروع شد. البته همه آنها تجربه یادگیری زبان را از قبل نداشتند و این اولین تجربه آموختن زبان انگلیسی است.

 

 

۳۰ دقیقه اول کلاس

در این ۳۰ دقیقه پس از آشنا شدن زبان آموزان با استاد خود و حضور و غیاب، از زبان آموزان خواسته شد تا با بازکردن کتاب، به اولین صفحه آن نگاهی انداخته و حرف A به همراه کلمات که برای آشنایی با آن نوشته شده است را مشاهده کنند. سپس بر روی نوشتن صحیح حرف A و کلمات آن کار شد. سپس نوبت به حرف B رسید تا مثل حرف A ، روی آن نیز کار شود.
همیشه اولین تجربه ها هم برای خود ما انسان ها شگفت انگیز است و هم اساتید و معلمان ما را به دنیایی عجیب وارد می کند. برای اساتید ورود به این برهه، مانند بازیگری است که هر بار می خواهد تئاتر اجرا بکند، باز هم همان حس و حال اولیه را دارد.
اما کار با کودکان و نوجوانان همیشه می تواند برای ما انسان ها احساسی شگفت انگیز باشد چرا که پاکی و صداقت آنها، نوع یادگیری و تازه گی آنها و … می تواند ما را به خودمان و انسان درونمان برگرداند.

 

 

۳۰ دقیقه دوم کلاس و ادامه حروف

در ۳۰ دقیقه دوم کلاس با شعر و بازی بر یادگیری حروف C و D کار شد. اینکه چطور تلفظ می شوند و چه کلماتی در زبان انگلیسی با این حروف شروع می شوند. یادگیری در این رده بسیار کوتاه و ساده است به طوری که بتوانیم کودکان خود را در همین ابتدای راه علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی کرده و آموزشی بدون خستگی و دلزدگی را برای آنها هدیه بدهیم.
روش هایی که برای یادگیری در رده های سنی پایین تر انجام می شوند شامل: یادگیری زبان با تصویر، یادگیری زبان با شعر، یادگیری زبان با کلیپ های شاد، یادگیری زبان با بازی و … است. که البته این روش های یادگیری زبان را می توان در سنین بالاتر و حتی به صورت خودآموز نیز به کار برد.

 

برنده کسی نیست که هرگز شکست نخورده است بلکه کسی است که هرگز جا نزده است…

 

 

کلاس در ۳۰ دقیقه پایانی

کلاس به سه تایم ۳۰ دقیقه ای تقسیم شده بود که استاد در ۳۰ دﻗﯿﻘﻪ  ﭘﺎﯾﺎﻧﯽ ﮐﻼس نام اشیایی که مربوط به کلاس بودند را به زبان آموزان خود یاد دادند. این اسامی در کتاب این ترم آنها بود و جزء دروس آنها محسوب می شد. در ﭘﺎﯾﺎن ﮐﻼس استاد ﺑﺎ اﺷﯿﺎء و ﮐﻠﻤﺎت ﻓﺮا ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه ﺑرای آنها بازی ای طراحی کردند تا با بازی و سرگرمی کیفیت یادگیری زبان در آنها بیشتر شده و کلمات بهتر به خاطرشان سپرده بشود. بازی برای بچه ها حکم زندگی را دارد و با بازی و سرگرمی می توانند به یادگیری هر موضوعی مسلط بشوند. بهتر است در بکارگیری علم زبان برای زبان آموزان نوآموز از این روش استفاده کنید.
سرانجام در ساعت ۱۸:۱۵ با به صدا در آمدن زنگ، اولین جلسه از اولین ترم زبان آموزان در آموزشگاه زبان بهین دانش پایان یافت اما این شروعی دوباره برای ما بود که در کنار این عزیزان از یادگیری و آموزش زبان انگلیسی لذت ببریم.
داشتن انگیزه در یادگیری زبان می تواند شما را در یادگیری بهتر و آموزش کاربردی تر آماده کند. اینکه بتوانید همراه با کلاس و استاد پیش بروید نیاز به برنامه ریزی دارد که بهتر است خود را در همان ابتدا به برنامه ریزی و مشخص کردن هدف عادت بدهید و برای این کار نیاز به جدیت و تعهد در انجام کار است که امیدواریم هر کدام از شما این جدیت را کسب نمایید.