امروز جلسه سوم از دوره effectual۳ در آموزشگاه زبان بهین دانش آغاز شد. ما هم طبق روال جلسه قبل برای تهیه گزارشی کوتاه از روند برگزاری این جلسه به همراه زبان آموزان در کلاس حضور یافتیم.

 

 

شروع کلاس با یک سوال کاربردی!

کلاس امروز در ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شد و استاد پس از احوال پرسی با زبان آموزان و حضور و غیاب،مشغول برسی تمارین انجام شده توسط زبان آموزان شد و سپس به سوالات اون ها در مورد تمارین و درس جلسه قبل پاسخ داد.سپس استاد یک سوال کاربری برای آماده کردن زبان آموزان برای شروع کلاس پرسید تا بر روی اون کار بشه و اون رو یاد بگیرند. اون سوال این بود که ما چه زمانی از “?What’s up” استفاده میکنیم؟
پس از بحث و تبادل نظر توسط زبان آموزان در کلاس، استاد توضیحات نهایی برای این سوال رو داد تا زبان آموزان اون ها رو به ذهن بسپارند و به دانش زبانی خود اضافه کرده باشند. (ما وقتی که بخوایم با کسی احوال پرسی کنیم از سوال What’s up استفاده میکنیم ولی اگر یک دوست یا آشنایی در حال خوبی قرار نداشت و خواستیم ببینیم که چه مسئله ای داره از این سوال استفاده میکنیم و نشون میدیم که میخوایم از وضعیت اون اطلاع داشته باشیم و بهش کمک کنیم.)

 

IELTS7 Banner 01 8

 

کدوم استفاده میشه، Gerund یا Infinitive؟

سپس استاد یک تمرین از قبل آماده شده در مورد گرامر درس قبل که مربوط به Gerund و Infinitive ها بود رو به زبان آموزان داد و از اون ها دعوت کرد تا بر روی این تمرین کار کنند و با استفاده های بیشتر Gerund و Infinitive آشنا بشند.در این تمرین زبان آموزان باید تشخیص میداند که برای هر کلمه ی داخل پرانتز و جای خالی ها از Gerund استفاده کنند یا Infinitive و سپس پاسخ صحیح رو بنویسند.پس از انجام تمرین توسط زبان آموزان پاسخ ها در کلاس برسی شد و به سوالات احتمالی اون ها هم پاسخ داده شد.

 

 

کدوم عبارات رو میشه با Gerund استفاده کرد؟

در ادامه ی کلاس استاد مشغول تدریس استفاده ی بعضی از عبارات همراه با Gerund شد.برای مثال عبارت afraid of رو باید با Gerund استفاده کرد و هر چیزی که بعدش استفاده میشه باید با ingبیاد و نه با Infinitive و یا to.بد نیست به مثال زیر توجه کنیم که توسط خود زبان آموزان ساخته شد: .I’m afraid of flying
همون طور که می بینید در این جمله از عبارت afraid of به معنی ترس از چیزی استفاده شده و بعد از اون fly اومده ولی همراه با ing یعنی شده flying و این بخاطر Gerund هاست که با ing میاد.

 

 

نوبت شماست!

پس از تدریس استاد،از زبان آموزان خواسته شد تا ۵ تا از عبارات توی کتابشون رو انتخاب کنند و با اون ها مثال های واقعی در مورد خودشون بسازند تا هم لذت استفاده ی کاربردی از زبان رو بچشند و هم تمرینی بر درس امروز کرده باشند.سپس هر زبان آموز جملات خودش رو با کلاس به اشتراک گذاشت.

 

چیزی که دائماً تکرار می‌کنیم، زندگی ما را می‌سازد…

 

 

پایان کلاس در کتاب کار

در انتهای کلاس، استاد از زبان آموزان خواست تا صفحات مربوط به درس جدید رو در کتاب کار باز کنند و به تمرین های اون پاسخ بدند. پس از انجام تمرین های کتاب کار،هر زبان آموز به نوبت به یک سوال پاسخ داد تا به این صورت تمام تمارین اون صفحه ی کتاب کار در کلاس بررسی بشه تا اگر احتمالا یکی از زبان آموزان سوالی از درس جدید در ذهنش باقی مونده، از استاد پرسیده تا اون مسئله به طور کامل برطرف بشه. کلاس امروز هم در ساعت ۲۰:۰۰ به پایان رسید و همه ما باز هم در کنار هم دقایق خوبی رو سپری کردیم. دقایقی که هم به سرگرمی و خوش و بش با همدیگه گذشت و هم در طی گذر زمان چیزهای جدیدی رو هم فرا گرفتیم.
یادگیری زبان دوم
 چیزی نیست که همه موفق به انجامش بشن. البته خیلی ها رویای بدست آوردن اون رو دارن اما عده اندکی هستند که برای بدست آوردن رویاشون تلاش می کنند و بلاخره بدستش می یارن. داشتن رویاهای منطقی همیشه یک پله برای موفقیت هست البته در صورتی که براش بجنگی و توی راه رسیدن بهش قدم بزاری. نظر شما چیه ؟