امروز ششمین جلسه کلاس زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان(Ess۱) با گروه سنی بالای ۱۶ سال آغاز شد. این دوره مخصوص افرادی بالای شانزده سال است و تا Essential ۷ ادامه دارد. کتاب در دست تدریس، کتاب TOP NOTCH است.
با شروع کلاس در ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه و حضور غیاب، استاد با سوال What a bout you  مدیریت کلاس را به دست گرفت و باعث شد تا زبان آموزان، با صحبت درباره خود، در مکالمه کلاس، مشارکت بکنند.
نکته قابل توجه این بود که وقتی یک نفر شروع به صحبت کردن، می کرد بقیه نیز از او با توجه به سوال هایی که یاد گرفته بودند، سوال می پرسیدند.
هوا هوای پاییز بود و بیشتر مبحث کلاس درباره شب یلدا و برنامه ریزهای شخصی هر کدام از زبان آموزان بود. همه با ذوق و شوق درباره برنامه های خود صحبت می کردند و جو کلاس کاملا با انرژی و مثبت پیش می رفت.

IELTS7 Banner 01 8

شروع کلاس، حل تمرین گروهی!

جلسه امروز با مرور دروس جلسات قبل انجام شد تا مطالب یادگرفته شده به صورت کامل برای زبان اموزان جا بیفتد و بخش های مربوط به کتاب کار، در کلاس حل شد تا زبان آموزان بتوانند مشکلات خود را که در حین حل تمرین با آن مواجه شده اند را حل بکنند. استاد از آنها خواست که قبل از انجام تکالیف، یکبار دیگر با کمک و همفکری هم کلاسی های خودشان به تمرین ها نگاهی بیندازند و سپس در پایان، یک به یک برای انجام تمرین به پیش تخته بیایند و تمرین ها را حل بکنند.
حل تمرین علاوه بر آشنایی بیشتر با گرامر زبان انگلیسی باعث تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی می شود. برای بهبود مهارت writing، بهتر است نوشتن را در برنامه کاری خود بگذارید. نوشتن علاوه بر مزایای دیگر شما را در درست نوشتن املای کلمات، کمک می کند.

آشنایی با مشاغل و روده بر شدن از خنده!

کلاس امروز ادامه جلسات قبل بود. در هر جلسه تعدادی شغل به زبان آموزان آموزش داده می شد. به دلیل اینکه بیشتر مشاغل برای زبان آموزان این رده سنی، جدید بود از استاد خواسته شد که برای دوم فیلم مربوط با آشنایی مشاغل در زبان انگلیسی  را پخش بکنند تا با کلمات بهتر آشنا شده و بعد از آن تکرار انجام شود. تلفظ اشتباه بعضی کلمات، باعث خنده زبان آموزان شده بود و تقلیدشان در یادگیری نوع تلفظ کلمات ستودنی بود.
آنها بعد از ۶ جلسه یاد گرفته بودند که خوب گوش بدهند و خوب تقلید بکنند. تقلید کردن در زبان انگلیسی با دیگر کارها فرق می کند. این تقلید در نوع تلفظ و ادای کلمات از افراد بومی است. اینکه ما بدانیم در حین پرسیدن یک سوال، در کجا باید کلمات را بکشیم و یا در کجا صدایمان را زیر یا بم بکنیم، مواردی است که به مرور حاصل می شود و نیاز به تمرین و تکرار فراوان دارد.

کارتت رو رو کن!

بعد از یادگیری مشاغل به زبان انگلیسی، برای تثبیت بیشتر کلمات در ذهن، بازی ای طراحی شد. در این بازی مشاغل به صورت فلش کارت و جفت تهیه شده و به صورت  نامرتب روی میز چیده شده بود. از زبان آموزان خواسته شد به دور میز بنشینند و هر دو کارت شبیه به هم را پیدا بکنند و بعد از پیدا کردن کارت های جفت، املا و تلفظ صحیح آنها را انجام بدهند. هر چه تعداد کارت ها بیشتر بود، یعنی شما در این رقابت برنده شده بودید.
این بازی به یادگیری تلفظ صحیح کلمات و همینطور املای درست آنها، به زبان آموزان کمک می کرد. آموزش زبان انگلیسی همراه با بازی و سرگرمی، همیشه بخشی از شکل دهی این کلاس است و همه بی صبرانه مشتاق رسیدن به این بخش کلاس هستند.
با هر امتیاز که هر کدام کسب می کردند، صدایشان به آسمان می رسید و همه با هیجان زیاد، بازی را ادامه می دادند. سرعت در بازی، هیجان بازی را بالا برده بود و حتی من که مشغول تهیه گزارش از این بخش بودم را هم در هیجانات خود شریک کرده بودند.

پارت دوم؛ کاغذ بازی!

بعد از بازی اول، نوبت به دومین بازی رسید. هدف تقویت قدرت Listening و Spell کردن صحیح کلمات.
در این بازی زبان آموزان به گروه های دو نفره تقسیم شدندو برگه های رنگی ای به تعداد حروف الفبا به هر گروه داده شد. پس از آن، از آنها خواسته شد که به ۴ مکالمه کوتاهی که پخش می شد خوب گوش بدهند و بعد از شنیدن هر نام و تشخیص اینکه اول اسم با حروف بزرگ یا کوچک نوشته می شود، تمامی اسامی را از حروف الفبا پیدا کرده و در دفتر خود بچسبانند. بازی مهیج و سرگرم کننده ای بود و بی انصافی است اگر نگویم که سراسر این کلاس، با روش های آموزش زبان انگلیسی با بازی، آشنا می شویم و شما اساتید می توانید، از متدهای نوین آموزشی در یادگیری زبان انگلیسی، که استاد این کلاس به کار می برند، نیز بهره مند بشوید.

اگر زندگی چیز زیادی به شما نداده است، به این خاطر است که شما چیز زیادی از آن نخواسته اید!

جواب چیه؟

در این قسمت کار با دیکشنری با حرف b آموزش داده شد. در این روش تصویر سه کلمه بر روی وایت برد چسبانده شد و بدون اینکه فرم نوشتاری کلمه نوشته شده باشد، از زبان اموزان خواسته شد که فونتیک و املای کلمات را در دیکشنری چک کرده و دور کلمه ای که حرف d در آن وجود دارد را دایره بکشند.
سرعت در این روش آموزش زبان در اصفهان، مهم بود و همه در کار با دیکشنری، مهارت قابل ذکری را کسب کرده بودند.

تکلیف چیه؟

در پایان کلاس دو متن به همراه تعدادی سوال برای زبان آموزان طراحی شد که برای انجام تکلیف در منزل به هر یک از  آنها داده شد و از آنها خواسته شد تا در زمانی که در کلاس حضور ندارند، با انجام این تمرین ها، هر آنچه که امروز فرا گرفته اند را، مرور کرده و همینطور کتاب کار خود را نیز تکمیل نمایند.
یکی از مزایای کلاس های آموزش زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش این است، که روش های آموزش زبان در منزل را به زبان آموزان، آموزش می دهند و با پشتبانی ۲۴ ساعته اساتید از شاگردان خود، آنها خارج از کلاس به حال خود رها نمی شوند.

امیدواریم تا پایان این کلاس همراه ما باشید و در کنار هم با هر سطحی که به جلو می رویم، اطلاعات آموزشی خوبی را کسب کنیم. ما در بخش نظرات و پیشنهادات منتظر شما عزیزان هستیم و امید داریم با کمک شما عزیزان بتوانیم در آموزش زبان در اصفهان، مثبت عمل کرده و مسیر یادگیری را برای شما علاقه مندان، هموار نماییم. در کنار ما باشید و ما را با نظرات و پیشنهادات خود در بهتر عمل کردن، همراهی کنید.

گزارش کلاس Proficiency جلسه هشتم – ۳۰ آبان ماه