فروردین با همه تب و تابی که امسال برای همه ما داشت و با همه خانه نشینی ها و هشتگ قرنطینه ها، اما برای اغلب ما، از کاربردی ترین فروردین هایی بود، که می توانستیم داشته باشیم. اغلب ما به برنامه ریزی های شخصی پرداختیم، به کارهایی که به آن علاقه داشتیم و زمان کافی برای انجامشان نبود اقدام نمودیم، در خلوتمان کتاب خواندیم، به یادگیری زبان دوم پرداختیم و روش های یادگیری زبان در منزل را بیش از پیش به کار بردیم.
این فروردین اما، در برگزاری کلاس های آکادمی زبان بهین دانش نیز، خللی ایجاد نکرده و ترم بهاره در زمان مقرر و با برنامه هدفمند شروع و زبان آموزان طبق روال سابق، بلافاصله بعد از امتحان پایان دوره ترم پیش و کسب نمره قبولی در آزمون زبان انگلیسی، به آموزش سطح پیشرفته تر زبان انگلیسی در ترم جدید اقدام نمودند.
امروز ۲۷ فروردین ماه نیز، اولین جلسه از کلاس زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان برگزار شد. این دوره تحت عنوان دوره Effctual۴ در آکادمی زبان بهین دانش برگزار و مدرس این دوره زبان انگلیسی، سرکار خانم آزاده یزدانی بودند. استاد یزدانی علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی، آشنا به دو زبان بین المللی دیگر نیز هستند و می توان گفت که ایشان در حال حاضر به چهار زبان زنده دنیا اشراف کامل دارند. تجربه تدریس زبان ترکی و زبان اسپانیایی نیز در کارنامه درخشان ایشان ثبت شده است.
دوره ترمیک آموزش انگلیسی ویژه بزرگسالان
 در این سطح، در ترم های پیش، به صورت دوره های حضوری برگزار می شدند و این ترم توفیقی شد تا اساتیدی که در زمینه تدریس آنلاین زبان های خارجه نیز تخصص لازم را دارند، بتوانند بیش از پیش از تخصص خود استفاده نموده و این مسیر را همچنان به صورت مستمر و همراه با هم ادامه دهیم.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

مکالمه بخش جذاب امروز!

کلاس Effectual۴ زبان انگلیسی، از اولین کلاس های زبان ترم بهاره ما بود، که راس ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه و طبق برنامه ریزی های انجام شده، شروع شد. کلاس های آکادمی زبان بهین دانش، اغلب با حداکثر ده نفر زبان آموز، شروع می شود و این  دوره نیز مانند دوره های پیشین، حالت نیمه خصوصی به خود گرفته و سعی شده بود با تعداد کمتری زبان آموز در هر کلاس، مسیر بهتری را برای زبان آموزان رقم زده تا هر یک بتوانند از ۱ ساعت و نیم حضور در کلاس، بتوانند نهایت استفاده از آموزش های داده شده را ببرند.
جمعیت کمتر کلاسها، تمرکز بر روی مهارت های اصلی زبان انگلیسی هر یک از زبان آموزان را بیشتر کرده و در واقع زبان آموزان به شکل بهتری می توانند در کلاس به تقویت مهارت های مهم خود بپردازند. دوره آنلاین با ویژگی غیرحضوری بودن، در واقع مهارت مکالمه انگلیسی زبان آموزان را بیش از سایر دوره ها تقویت می نماید و این مهم به صورت خود به خود ایجاد می شود.
در سطوح متوسط آموزش زبان انگلیسی، اصولا زبان آموزان نسبت به سایر زبان آموزان ترم پایین تر، می توانند به شکل راحت تری به گفتگو به زبان انگلیسی بپردازند و این موضوع در این کلاس به شکل زیبایی خودنمایی می کرد.
استاد یزدانی با تلفظ صحیح لغات انگلیسی و شکل صحیح ادای عبارات انگلیسی، زبان آموزان را تشویق به گفتگوی انگلیسی کرده و زبان آموزان هر یک پا به پای استاد، شروع کلاس را با صحبت پیرامون مطالب درس امروز آغاز کردند.
استاد به شکل صحیح تلفظ کلمات اصرار داشته و سعی می کردند در هر مکالمه و ارسال فایل صوتی به انگلیسی، ایرادات زبان آموزان را گوشزد، و سعی در رفع این موارد نمایند.
صحبت کردن به انگلیسی
 حدود نیم ساعت از وقت کلاس را به خود اختصاص داد؛ که در این زمان، علاوه بر تاکید بر ادای شکل صحیح جملات انگلیسی، به جمله بندی ها، تلفظ دقیق کلمات انگلیسی و موارد دیگر نیز پرداخته شد و زبان آموزان نیز این تایم را با موفقیت پشت سر گذاشتند. کلاس شکل صحیح خود را به دست گرفته بود و مدیریت کلاس آنلاین زبان انگلیسی به بهترین شکل ممکن توسط استاد یزدانی انجام می شد.

 

 

مکالمه کردن به انگیسی، نمی تواند به تنهایی کافی باشد و جزییات مکالمه و تاکید داشتن بر این جزییات، همه و همه مهم هستند. در دوره های حضوری بر شکل صحیح زبان بدن نیز، تاکید فراوان می شود و اساتید سعی برآن دارند تا کم کم و به شیوه ناخودآگاه زبان آموزان را به این بخش مسلط کرده و آموزش های مورد نیاز را بدهند.
دوره آنلاین اگرچه به شکل ظاهری زبان آموزان نمی توان واقف بود اما شکل صحیح ادای جملات انگلیسی از ویس های ارسالی در بخش فراگیری مکالمه انگلیسی به طور کامل مشهود است. در این بخش کم کم به زبان آموزان این آموزش داده می شود که باید بخش هایی از جملات به کلمه بعدی متصل شده تا معنی درست و دقیق خود را به نمایش بگذارد. بعضی از کلمات با اتصال به کلمه بعدی، شکل واقعی تری در یادگیری گفتگوی انگلیسی را نمایش می دهند و توجه به همین جزییات کوچک، تفاوت ما با سایر زبان آموزان را نشان خواهد داد.
استاد یزادانی به خوبی به این مورد توجه نشان داده و تمامی جزییات ریز و درشت در یادگیری مکالمه انگلیسی را به زبان آموزان و در حین تدریس، آموزش می دانند. این گفتگو علاوه بر اینکه مباحث مهم کلاس را نیز در بر داشت اما روش یادگیری صحیح مکالمه انگلیسی را به زبان آموزان آموزش می داد و یک شروع خوب را برای تمامی زبان آموزان رقم زد.
علاوه بر تمرکز بر مهارت مکالمه، قدرت شنیداریزبان انگلیسی زبان آموزان به صورت گام به گام با هر مکالمه نیز، تقویت شده و زبان آموزان اگر متوجه جمله ای نمی شدند، استاد یزدنی کمی شمرده تر، عبارات انگلیسی را تلفظ می کردند تا اتفاقی که باید بیفتد و زبان آموزان قدم به قدم با استاد و موضوع درس پیش بروند.

 

 

مهارت رایتینگ و جذابیت های آن!

علاوه بر پراختن به آموزش مهارت مکالمه انگلیسی، استاد یزدانی بخش دوم را به مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی زبان آموزان اختصاص دادند، که این بخش با ارسال یک عکس گرافیکی رسمیت پیدا کرده و استاد پس از توضیح به شکل نوشتار در انگلیسی، زبان آموزان را راغب به تایپ به زبان انگلیسی کردند.
املای صحیح لغات انگلیسی
 در این بخش از دید استاد یزدانی، پنهان نبودند و ایشان با هر کلمه اشتباه، یک کامنت به زبان آموزان داده تا به طرز صحیح واژگان انگلیسی اقدام نمایند. در عین حال به دلیل اینکه یکی از قوانین آکادمی زبان بهین دانش، استفاده از دیکشنری آکسفورد است و در همان ترم های مقدماتی زبان انگلیسی استفاده درست از دیکشنری های انگلیسی را آموزش می دهند، هر تلفظ اشتباه یا املای غیر صحیح، باعث می شد که زبان آموزان، دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی خود را چک کرده و همزمان به تمامی مهارت های خود توجه نمایند.
چت به صورت انگلیسی
، زبان آموزان را در این مرحله به مرور قوی و قوی تر می کرد و صحبت کردن به فارسی یا نوشتار به فارسی را کم کم در گروه ها، حذف می نمود. علاوه بر تقویت مهارت رایتینگ انگلیسی، خود به خود گرامر انگلیسی در زبان آموزان، تقویت می شود و همین موضوع می تواند به ویژگی های دوره های آنلاین انگلیسی اضافه کند.

 

 

آموزش گرامر انگلیسی مسیر جدی خود را طی می کرد و زبان آموزان آهسته آهسته، در این مسیر راهشان را پیدا کرده بودند. آموزش انگلیسی به شیوه غیرحضوری شاید در نگاه اول، برای بسیاری از ما که به دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی عادت کرده بودیم، بسیار سخت باشد اما در همان جلسه ابتدایی هر کدام از زبان آموزان مسیر خود را یافته و با این روش به راحتی هم مسیر شدند.
در عین حال که چت گروهی مسیر جالبی را طی کرده بود، استاد، شیوه تقویت مهارت خواندن در زبان انگلیسی را در آنها تقویت می نمود و یادگیری گرامر و املای لغات انگلیسی در این روش، در واقع مکمل مهارت رایتینگ انگلیسی محسوب می شدند. هر یک از این مهارت ها، تقویت کننده سایر مهارت های دیگر خواهند بود و توجه به این موضوع می تواند شما را به مهم بودن هر یک از آنها، آگاه تر نموده و تمرین همزمانی سایر مهارت ها را در شما تقویت نمایند.
کلاس به ساعت های پایانی خود نزدیک تر می شد و استاد سعی داشت ادامه کلاس را با طرح سوال پیرامون درس بگذراند. در همین حین زبان آموزان نیز، با انواع کلمات پرسشی در زبان انگلیسی این مسیر را ادامه داده و به خوبی توانستند بر این موضوع مسلط شوند.
بخش انتهایی کلاس به تمرین خانه تعلق گرفت و استاد یک لیست از تمرین ها مهمی را که مربوط به جلسه امروز بودند را در اختیار زبان آموزان قرار دارد. این تمرین ها در واقع روش های یادگیری زبان انگلیسی در خانه را، برای زبان آموزان قابل هضم تر کرده و آنها می توانستند با انجام این تمرین ها، زبان انگلیسی را تنها به کلاس درس و حضور یک ساعت و نیمه در این کلاس ها، موکول نکنند. تمرین انگلیسی در منزل بخش مهم تری را در یادگیری انگلیسی به خود اختصاص داده و مبادرت به این موضوع در واقع سرعت در یادگیری زبان انگلیسی را تقویت می نمود.

 

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی

وقفه در آموزش انگلیسی از نظر بسیاری از کارشناسان عملا به منظور این است که تمام آنچه را که زبان آموزان آموخته اند از یاد ببرند. این موضوع ما را برآن داشت تا برای این موقعیت، برنامه ریزی های خاص خود را کرده و آموزش را به زمانی که برای هیچ کدام از ما مشخص نیست موکول نکنیم.
با همه گیری کرونا و سراسری شدن این موضوع، بهتر بود یک برنامه بلند مدت برای آموزش زبان های انگلیسی تهیه دیده و زبان آموزان خود را در این موقعیت اجبرای پیش آمده، حمایت نماییم. برای همین منظور با استفاده از اپلیکیشن بهین دانش، ثبت نام آنلاین زبان انگلیسی و همچنین تعیین سطح آنلاین را برنامه ریزی کردیم و شروع کلاس ها را با استفاده از گروه های اختصاصی و رعایت تمامی اصول کاربردی در یادگیری زبان انگلیسی، استارت زدیم.
برای شرکت در دوره های انگلیسی، شما می توانید از ابتدایی ترین بخش یعنی تعیین سطح انگلیسی تا آزمون پایان ترم انگلیسی را به روش آنلاین، انجام دهید و از زمان های خود استفاده کامل را ببرید. در این خصوص شما می توانید برای انتخاب دوره، تعیین سطح و ثبت نام آنلاین زبان انگلیسی، با ثبت بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان مشاور ما بوده و از مشاوره رایگان در تمامی بخش ها، بهره ببرید. مشاوران ما همه روزه، بجز ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.