کلاس Movers ۱ از مجموعه کلاس های Movers زبان انگلیسی، از کلاس های سطح متوسطه در یادگیری زبان انگلیسی است. این کلاس در آکادمی زبان بهین دانش، طبق زمان مقرر و راس ساعت ۱۵:۰۰ برگزار شد. استاد آقاجانی در ساعت مقرر در کلاس حضور یافته و مانند همیشه با خیل زیادی از پیام های مشتاق زبان آموزانشان مواجه شدند.
زبان آموزان در دقایق ابتدایی کلاس را به شکل طوفانی آغاز کردند و با ارسال تمرین های انگلیسی در منزل، گفتگوی انگلیسی پیرامون موضوع جلسه قبل و… در واقع آمادگی خود را به رخ کشاندند.
استاد آقاجانی سرمست از این حضور پرشور، با انرژی تمام، برای زبان آموزان صدا فرستادند و به خوش و بش دوستانه به صورت تک به تک، با آنها پرداختند. در واقع این حال و احوال کردن ها در آکادمی زبان بهین دانش، یک عادت نیست، بلکه یک کار هدفمندانه است که مزیت هایی از جمله، ارتباط عمیق تر با زبان آموز، شناخت نیازها، شنیدن انتقادات و صحبت کردن پیرامون درس جلسه قبل و… را به همراه داشته و همچنین مکالمه برقرار کردن به انگلیسی و دعوت به چالش گفتگو به زبان انگلیسی را به همراه خود ایجاد خواهد کرد.

 

 

زبان آموزان با توجه به مکالمه ای که تحت عنوان حال و احوالپرسی به انگلیسی در ابتدای کلاس صورت می گیرد، در حقیقت یک مرور کوتاه بر آنچه که تا کنون فرا گرفته اند، کرده و با معرفی چند باره، این موضوعات را ملکه ذهن خود می کنند.
زبان آموزان یکی پس از دیگری به معرفی مجدد خود در کلاس پرداختند و استاد با انرژی تمام به آنها، خوشامد می گفتند. این کار استاد باعث شد تا زبان آموزانی که در ابتدای کلاس با صدای آرام صحبت می کردند، حالا پر انرژی تر از دقایق پیش عمل کرده و هم صدا با استاد، به گفتگو با سایر دوستانشان بپردازند.
خوشبختانه و مثل همیشه تمامی زبان آموزان در کلاس آنلاین حاضر بوده و این موضوع می توانست در پیشبرد تک تک آنها، مسمر ثمر باشد. استاد کلاس خود را با ارسال چند حرف از الفبای زبان انگلیسی آغاز نمودند و از زبان آموزان خواستند که کلماتی که با این حروف شروع می شوند را یافته و در گروه ارسال نمایند.
البته هر تمرینی در کلاس های استاد آقاجانی قطعا با ارسال ویس همراه بود و زبان آموزان باید کلماتی را که یافته بودند، خوانده و صدای خود را ضبط می نمودند. این کار در حقیقت یک تمرین مناسب جهت تقویت مهارت تلفظ واژگان انگلیسی محسوب می شد و در عین حال می توانست تمرین خوبی جهت یادگیری املای لغات انگلیسی نیز باشد.
ارشیا جز اولین کسانی بود که تمرین را به خوبی انجام داده و در گروه ارسال کرد، در ادامه بقیه دوستانش نیز به خوبی از عهده این تمرین بر آمده و تلاششان با تشویق گرم استاد مواجه شد. زبان آموزان کلاس استاد آقاجانی، همگی از زبان آموزان هدفمند و فعال ما در آکادمی زبان بهین دانش هستند و این مایه افتخار است که می توانیم ترم بهاره خود را نیز در کنار این عزیزان باشیم.

 

 

تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی!

کلاس با یک برنامه مشخص شده به جلو پیش می رفت تا بتوانند در ۹۰ دقیقه حضور زبان آموزان در کلاس، به تقویت همه مهارت های اصلی در یادگیری زبان انگلیسی پرداخته و این مهارت ها را در کنار هم به جلو سوق دهند. ارسال ویس های متعدد توسط استاد صورت گرفت و از زبان آموزان خواسته شد پس از شنیدن ویس، سعی کنند با دقت به تلفظ ها گوش داده و در انتها مانند فایل صوتی انگلیسی، عبارات و جملات انگلیسی را تلفظ نمایند.
این مهارت در واقع مهارت درک مطلب زبان آموزان را نیز تقویت می نمود تا علاوه بر تلفظ های واژگان انگلیسی، گوش هایی قوی برای شنیدن این لغات و عبارات انگلیسی نیز داشته باشند.
کلاس با فعالیت های متنوع باعث شده بود که زبان آموزان هنوز با انرژی و فعال باشند و به خوبی در فعالیت ها شرکت نمایند. اما کاری که در این دقایق استاد آقاجانی و زبان آموزان انجام می دادند چه بود؟
ارسال یک عکس در موقعیت متفاوتی همچون نقاشی کشیدن، بازی کردن، کتاب خواندن و … باعث شد تا زبان آموزان حول محور این موضوعات صحبت کرده و با هم به گفتگو بپردازند.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از تصاویر!

زبان آموزان باهوش ما در همان دقایق ابتدایی وارد چالش شدند و نیاز شد تا یک قدرت نمایی اساسی در کلاس غیرحضوری زبان انگلیسی انجام دهند. استاد تعدادی عکس می فرستادند و در عین حال با ارسال هر عکس، تعدادی جمله سوالی و جملات معمولی نیز ارسال می شد. زبان آموزان باید با دقت به تصویر نگاه کرده و جواب درست را در میان سوال و جواب های ارسال شده می یافتند.
سوال ها بسیار نزدیک به هم بودند و برای تشخیص جواب، دقت بسیاری لازم بود. در کلاس هر تمرینی که انجام می شد با تقویت مهارت تلفظ و شکل صحیح ادای عبارات انگلیسی نیز همراه بود و زبان آموزان و استاد تلاش می کردند تا همه مکالماتی که می بایست در گروه انجام شود را به صورت ارسال ویس انجام دهند.
این کار در واقع روشی بود برای درگیر کردن زبان آموز با زبان انگلیسی و زبان آموز را ملزم به گفتگو و ایجاد ارتباط می کرد. تمرین ها به شکل های متفاوت و با طرح مسابقه در کلاس انجام می شد و همین مورد باعث شده بود که زبان آموزان به شکل بهتری با تمرین ها و فعالیت های کلاس ارتباط برقرار نمایند.
استاد یک چالش برای زبان آموزان در نظر گرفت. از آنها خواسته شد که song را گوش داده و جاهای خالی ای که داده شده است را پر کند. اما چرا از این تمرین به چالش یاد کردیم؟ در واقع استاد خواستند که کتاب ها را ببندند و بدون نگاه کردن به متن اصلی و تنها با گوش دادن به ویس، تمرین ها را حل کرده تا تمرینی باشد برای تقویت لیسنینگ انگلیسی. در انتها هر آنچه که به گوششان آشنا بود را یادداشت و در گروه ارسال کردند.
موضوع عکس های ارسالی در مورد انواع سرگرمی در انگلیسی بود و به همین جهت بد نیست که ما از تعدادی از این سرگرمی ها را برای شما نام برده، تا در صورت لزوم بتوانید از دایره لغات وسیع تری استفاده نمایید.

انواع سرگرمی ها به زبان انگلیسی

 Collect things جمع کردن اشیاء
 Play games بازی کردن
Quilt بافتن
Do crafts کاردستی درست کردن
Paint نقاشی کردن
Knit بافتن
Pretend تصور کردن
Play cards ورق بازی کردن
 Baseball بیس بال
Video game console دستگاه بازیهای ویدئویی
 Board game تخته بازی
Dice طاس تخته نرد
Chess شطرنج
Jump rope طناب بازی
Play on the slide  سرسره بازی
Play basketball  بازی بسکتبال
Kick a soccer ball  بازی فوتبال یا شوت کردن توپ فوتبال

 

بیشتر بخوانید:
سرگرمی به انگلیسی

 

سرگرمی های نوشته شده برای زبان آموزان موضوع بحث جدید و کاربردی بود. آنها مشتاق بودند که با بیشتر سرگرمی ها آشنا شده تا بتوانند در مکالمات آینده و در موقعیتی که به آنها نیاز پیدا می کنند از آنها استفاده نمایند. استاد دهخدا از این همه انگیزه آنها واقعا لذت برده بودند و به دلیل همین اشتیاق استاد تمامی سرگرمی هایی که امکان داشت جایی مورد استفاده قرار بگیرد را برای آنها نام برد.
یادگیری زبان همراه با بازی و سرگرمی
 چیزی بود که زبان آموزان ما برای آن لحظه شماری می کردند و استاد دهخدا نیز همیشه بخشی از کلاس خود را به سرگرمی و مسابقات اختصاص می دادند. این بار نیز یک سرگرمی ویژه برای زبان آموزان تهیه دیده شد و زبان آموزان بدون اینکه متوجه گذر زمان باشند تا ثانیه آخر به یادگیری مشغول بودند.
در واقع در این سرگرمی از زبان آموزان خواسته شد که در مورد سرگرمی های مورد علاقه خود صحبت کنند و در نتیجه از کارهایی که انجام می دهند با دوستانشان صحبت کنند. در این میان این جمله بسیار به چشم می خورد و به نظر می آمد این سرگرمی برای همه آنها مشترک و لذت بخش است: .I like to use the computer

 

 

کودکان بیش از بزرگسالان در هر چیزی به دنبال سرگرمی و خلاقیت هستند و به همین دلیل اساتیدی که علاقه مند به تدریس زبان به کودکان هستند باید به صورت تخصصی در دوره های تربیت مدرس آموزش زبان ویژه کودکان شرکت نموده تا بخوبی بتوانند به نیازهای کودکان واقف و در عین حال تخصص های لازم را نیز کسب نمایند.
اساتیدی که تدریس زبان به کودکان را در زمینه کاری خود قرار می دهند، در واقع بخشی از خود را در آنها می یابند که برای آنها لذت بخش است. یادگیری زبان به کودکان باید به شکلی متفاوت صورت بپذیرد و از این جمله روش ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

– یادگیری زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی
– یادگیری زبان انگلیسی با شعر یا موسیقی
– یادگیری زبان با فیلم و کارتون
– یادگیری زبان با رقص
– و…

اگر شما نیز علاقه مند به یادگیری زبان به فرزندانتان به شیوه آنلاین و با به روزترین متدهای آموزشی آنلاین هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات خود یا فرزندانتان، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان ویژه انتخاب زبان، انتخاب دوره و موارد دیگر نیز بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.