جلسه دوازدهم کلاس آموزش زبان اسپانیایی در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۸ برگزار شد. آموزش زبان اسپانیایی به دلیل خاص بودن این کشور در زمینه های ورزشی، فرهنگی و ادبیات و… برای بسیاری از علاقه مندان از جذابیت خاصی برخوردار است.

گزارش های مرتبط

IELTS7 Banner 01 8

 

با هم گزارشی کوتاه از این کلاس را بخوانیم…

 

شور و شوقی وصف ناشدنی

در بعد از ظهر آخرین روز از ماه آذر ماه، در آکادمی زبان بهین دانش، کلاس اسپانیایی (PED) برگزار شد. قبل از رسیدن استاد ابراهیمی همه زبان آموزان با هم به بحث درباره موضوعات جلسات قبل پرداخته و تلاش می کردند در کنار هم یک مرور کوتاه داشته باشند. این همه و شور و شوق برای پیدا کردن کلمه مناسب، همه را به وجد آورده بود و ما خوشحالیم که زبان آموزانی خودجوش و فعال داریم.

 

 

شروع رسمی کلاس اسپانیایی

هفتمین جلسه از این کلاس یک ساعت و نیمه با حضور هر ۵ زبان آموز به صورت نیمه خصوصی، با حضور استاد ابراهیمی به صورت رسمی آغاز شد. استاد ابراهیمی، کتاب سطح یک en uso زبان اسپانیایی را برای آموزش این جلسه انتخاب کرده بودند.
این کتاب به صورت برنامه ریزی شده و با برنامه ای از قبل مشخص شده به زبان آموزان زبان اسپانیایی آموزش داده شد و زبان آموزان همراه با کلاس به صورت قدم به قدم و گام به گام پیش می رفتند.

 

 

یک مزیت

از مزیت قابل ذکر این کلاس، تمرکز بر کار گروهی و به چالش کشیدن تمامی زبان آموزان بود و از همه زبان آموزان خواسته شد که در این مکالمه و کار گروهی شرکت کنند. مشارکت در فعالیت های کلاس توسط تمامی زبان آموزان به خوبی انجام می شد و استاد احمدرضا ابراهیمی  بر روی لهجه و تلفظ زبان آموزان بیشتر کار می کردند. هدف از ارسال فایل صوتی شبانه مزیتش همین بود.

 

 

کلاس زبان آموز محور

در این دوره که بر روی هر چهار مهارت اصلی زبان اسپانیایی تمرکز دارد، از زبان آموزان خواسته می شود که با طرح پرسش از همکلاسی های خود، کلاس را اداره کنند و کلاسی شاگرد محور را بسازند. راستش در این کلاس نیز، مانند سایر کلاس ها سعی بر این داشته اند که کلاس کتاب محور نبوده و با توانایی های زبان آموز و با مسیر انتخابی آنها و همینطور نیازهایی که احساس می شود، کلاس را پیش ببرند.
با توجه به نیاز زبان آموزان زبان اسپانیایی، استاد سعی می کردند روش تدریس زبان اسپانیایی را تغییر بدهند و همیشه به یک روند آموزشی پیش نروند.

 

مسموم ترین غذای جهان باورها و افکار نادرست ماست…

 

 

اسپانیا اسپانیا…

در حاشیه کلاس بحثی در مورد فاصله زمانی ایران و اسپانیا توسط یکی از زبان آموزان کنجکاو آموزشگاه بیان شد که استاد جواب آن را به پایان کلاس موکول کرد.
سوالی که ذهن همه را درگیر کرده بود و الان وقتش بود استاد پاسخی برای این علامت سوال بزرگ ایجاد شده در ذهن آنها بدن.
-دو ساعت و نیم…
-دو ساعت و نیم از ما عقب ترن…

… و این گونه بود که این جلسه از کلاس راس ساعت ۱۳ به وقت اسپانیا پایان یافت!
به وقت اسپانیا!!