امروز به ارائه ی گزارشی از کلاس Primary ۶ به تدریس هانیه تبعه امامیه، پرداخته و مدتی را با مشتاقان کوچک یادگیری زبان انگلیسی، همراه می شویم.
Primary که شامل ۹ ترم می باشد، تنها دوره ی پیش روی کودکان پیش از دبستان، برای دریافت مدرک دوره پیشرفته زبان انگلیسی ویژه نونهالان، است.
مدرس، با فرستادن یک پیام صوتی که شامل سلام و احوال پرسی پر انرژی ایشان بود، شروع کلاس را در ساعت ۱۶:۴۵ اعلام کرد. زبان آموزان نیز با ارسال پیام های صوتی، پاسخ استاد را می دادند. برقراری ارتباط فراگیران به وسیله ی پیام صوتی در گروه، نشان از اعتماد به نفس بالای آن ها برای صحبت کردن به زبان انگلیسی است.
سپس، ویدیویی در گروه ارسال شده و از بچه ها خواسته شد آن را با دقت، مشاهده کرده، سپس کلمات ادا شده را با تلفظ صحیح، در قالب یک فایل صوتی در گروه ارسال کنند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:

 

پس از اتمام پاسخ های ارسالی زبان آموزان، مدرس به تشویق آن ها پرداخته و کلماتی که اشتباه تلفظ شده بودند را بار دیگر تکرار کرد. سپس، تصویری در گروه ارسال شده و از فراگیران خواسته شد تا با دقت در عکس، سوالاتی مرتبط با آن، از مدرس پرسیده تا ایشان، جواب دهند. (تصویر مورد نظر در روبرو و ویدیو ی مربوط به آن در ادمه ی متن آورده شده است.)
پس از این قسمت، از زبان آموزان خواسته شد تا آن ها عکسی مانند یک نقشه که شامل مکان های متفاوت است ارسال کرده تا مدرس در مورد آن سوال پرسیده و زبان آموز، جواب دهد. (تصویر ارسال شده توسط زبان آموز به همراه ویدیو ی از نمونه پیام های صوتی سوالات و جواب های رد و بدل شده، در ادامه، آورده شده است.)
پس از این سوال و جواب های رد و بدل شده میان مدرس و زبان آموز که هم در تقویت مهارت speaking و هم ارتقاء سطح listening فراگیران مؤثر واقع می شود، ویدیویی در گروه ارسال شده و از زبان آموزان خواسته شد تا آن را با دقت مشاهده کرده و کلمات را با تلفظ صحیح، تکرار کنند.

 

بیشتر بخوانید:

خلاقیت در تدریس

در ادامه، مدرس کلاس، در ویدیویی درباره ی یک تصویر، گفت و گویی ترتیب داده که در آن، کلمات درس جدید سپری شده را به کار برده بود و آن ویدیو را در گروه ارسال کرد. به دلیل استفاده ی ایشان، از لحنی متفاوت برای ایجاد مکالمه، این قسمت از تدریس، علاوه بر پرورش خلاقیت در زبان آموزان، موجب افزایش فضا سازی و درک بهتر زبان آموز از جو مورد نظر، می شود. همچنین زبان آموزان، در این رده ی سنی، با اینگونه خلاقیت ها، ارتباط بیشتری برقرار کرده و علاوه بر یادگیری، سرگرمی را نیز تجربه می کند.
سپس، مدرس، از زبان آموزان خواست برای جلسه ی آینده، در مورد کلیپ ارسال شده ی اخیر، مکالمه از ترتیب داده که در آن فقط از کلمات آشنا و فراگرفته چه در دروس قبلی و چه در درس جدید، استفاده کنند. با این تکنیک، زبان آموزان علاوه بر مروری بر درس های گذشته، به تقویت مهارت های Writing و speaking خود می پردازند و همچنین از خلق مکالمه ای شیرین توسط خودشان، لذت می برند. نکته ی جالب پیش آمده در این بخش، پیشنهاد یکی از زبان آموزان برای برقراری مکالمه با استفاده از عروسک انگشتی و دستی، بود که در انجام تکلیف خود، از آن بهره ببرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

فکر می کنم شما هم مانند من، از حضور در کلاس آنلاین نونهالان، لذت برده و دریافته باشید که در مبحث تدریس به این رده ی سنی، علاوه بر تشویق های مکرر و صبوری، خلاقیت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که بچه ها، عاشق خلاقیت و خلق و دریافت نکات تازه هستند و طراوت شوق یادگیری در آن ها، هر فردی را به وجد می آورد. پس شما، والدین گرامی، علاوه بر لذت بردن از این تازگی و طراوت، به رشد و بالندگی گل باغ زندگیتان همت گمارده و آن را پرورش دهید. آکادمی زبان بهین دانش مفتخر است با برگزاری دوره های آنلاین آموزش زبان در تمامی مقاطع سنی، شما را در این مسیر یاری رساند و در پرورش درختان پر بار آینده سهیم باشد. از اینرو ما می توانیم در کنار و به همراهی همدیگر، در بالندگی نونهالانمان، همت ورزیم، تنها کافیست به ما اعتماد کنید تا شاهد رشد و شکوفایی آن ها باشید و باشیم.