به نام خدای زبان آفرین . امروز برای کسب اطلاع از نحوه آموزش زبان به کودکان وارد گروهی از کلاس های آنلاین موسسه بهین دانش و پس از آن به گروه کلاسی ۱ Movers وارد شدیم . هنگام ورود به کلاس با زبان آموزان پر انرژی کلاس روبه رو شدیم که آماده شروع کلاس آنلاین بودند و این آمادگی را با ارسال پیام هایی در قالب وویس نشان میدادند . محتوای این پیام ها سلام و احوال پرسی هایی بود که از زبان آموزان شنیده می شد. پس از آن استاد کلاس خانم آقاجانی وارد کلاس شد و به نشاط کلاس افزود. امروز در پانزدهمین جلسه کلاس نیز شاهد همین اتفاقات بودیم که بچه ها در حالی که مشغول صحبت با یکدیگر  غرق در افکار کودکانه خود هستند با ورد معلمشان غرق در شگفتی و انرژی می شوند و خود را برای یادگیری مهیا می سازند.

 

بیشتر بخوانید:

 

پس از اتمام وویس های ارسالی زبان آموزان ، استاد مجددا تصویری ارسال نمود و از زبان آموزان درخواست کرد که سوال و جواب موجود در تصویر را در دفاتر خود نوشته و پاسخ هاری خود را ارسال کنند . سوال استاد ?Where is the sofa بود. جواب های ارسالی زبان آموزان توسط استاد محترمشان کنترل شد. به هر کدام نکات سازنده ای برای رفع ایرادات داده و پس از اعمال این نکات مجددا کنترل شد. حال با ارائه پاسخ های صحیح مورد تشویق قرار گرفتند. کمی بعد از آن استاد تصویر پاسخ صحیح سوال را ارسال نمود و از زبان آموزان خود خواست تا جواب های خود را با پاسخ صحیح چک کنند هنگامی که اطمینان حاصل شد از صحیح بود پاسخ زبان آموزان ، به سوال های بعدی پیشروی کردند. سوال سوم نیز که در قالب تصویر از طرف استاد ارسال شد،
?Where is the stove  بود که از زبان آموزان خواسته شد پس از گذشت زمان دو دقیقه پاسخ خود را با توجه به تصویر اول ارسال کنند . پس از انجام گفته های استاد ، مجددا پاسخ صحیح ارسال و توسط خود زبان آموز کنترل شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

سوال های پی در پی در قالب تصویر ، وویس و پیام متنی توسط استاد ارسال می شد که زبان آموزان با جملات سوالی و پاسخ های کوتاه و بلند. جمله با کلمه where آشنا شوند و از زبان آموزان میخواست که پاسخ های هر سوال را ارسال و تصحیح کنند. هدف از انجام عمل تصحیح توسط زبان آموز این بود که ایراد ها و مشکالت زبان آموزان توسط خودشان تشخیص داده شود زیرا این امر سبب میشد تا زبان آموز عزیز بتواند با قدرت تشخیص خود خطاهای خود را بداند و احتمال تکرار آن خطا را کمتر کند ) البته این عمل زیر نظر استاد انجام میگرفت ( .

 

بیشتر بخوانید:

 

پاسخ کوتاه در زبان انگلیسی!

پاسخ های کوتاه در زبان انگلیسی بیش از پاسخ های بلند مورد استفاده قرار می گیرند و نکات مهم در این جملات کوتاه در انگلیسی وجود دارد که ما برآن شدیم تا به این موضوع نیز بپردازیم و کلاس امروز استاد جعفری را به صورت خلاصه شده در این بخش بیاوریم.
پاسخ کوتاه معمولا با سه کلمه به کار خود خاتمه می دهد و جمله تنها با یک فاعل و فعل کمکی تکمیل می شود. این در حالی است که در پاسخ کوتاه به صورت منفی در انگلیسی، یک کلمه not نیز به جمله و در کنار فاعل و فعل کمکی در انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد.
به این مثال توجه کنید: اگر کسی از شما بپرسد حال شما خوبه؟ در انگلیسی این عبارت به شکل Are you OK نوشته می شود و در پاسخ به این سوال به یک جمله کوتاه انگلیسی نیاز داریم و اگر جواب ما مثبت باشد می توانیم بنویسیم، .Yes، I am  و اگر جواب ما منفی باشد به این شکل پاسخ می دهیم: .NO, I am not
در این صورت اگر دقت نموده باشید در پاسخ مثبت به سوال پرسیده شده، اول فاعل نوشته می شود و پس از آن، فعل کمکی اما در جواب منفی پس از فاعل انگلیسی و فعل کمکی انگلیسی از کلمه not نیز استفاده می نماییم.
در پایان استاد جعفری به این نکته نیز اشاره کردند که در پاسخ به سوالات این چینی تنها استفاده از کلمه YES یا NO کافی نیست و حتما باید جمله کامل شود چرا که به این شکل پاسخ دادن در زبان انگلیسی، بی ادبی تلقی می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

پاسخ بلند بسیار کمتر از جواب کوتاه در زبان انگلیسی، مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در پاسخ بلند همان جمله سوالی انگلیسی را به صورت غیر سوالی و با حالت تائید تکرار می کنید. یا اگر جواب منفی باشد همان جمله را به صورت غیر سوالی و منفی و با حالت رد تکرار می کنید. (معمولا از این روش برای جواب دادن به سوال بله و خیر استفاده نمی شود).
به مثال های زیر توجه کنید:
?Is she a doctor
در پاسخ به این سوال اگر بخواهیم از جملات کوتاه انگلیسی استفاده نماییم پاسخ خود را به این دو شکل می دهیم:
– در حالت مثبت:
.Yes, she is
– در حالت منفی:
.No, she is not

 

بیشتر بخوانید:

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد و وقفه هر چند  کوتاه می تواند تمرین های چند مدت طولانی شما را خراب کرده و تمام آنچه را که تا کنون آموخته اید یا کم و بیش از یاد ببرید یا کلا نیاز به مرور دوباره داشته باشید. برای این منظور دوره های آنلاین با توجه به شرایط پیش آمده باعث شد تا زبان آموزان بتوانند با استمرار قبلی به یادگیری انگلیسی مشغول شده و از وقت های خالی خود بهترین استفاده را ببرند.
در پایان کلاس نیز با تمرین هایی که استاد به زبان آموزان خود می دهد، آنها را در روز تعطیل و ما بین جلسات بین دو کلاس، درگیر زبان انگلیسی می کنند و در واقع یادگیری زبان در خانه را با این تمرین ها به صورت ناخودآگاه آموزش می دهند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.