امرور در یک عصر  زیبا و دلچسب بهار ی وارد کلاس  Eff ۱ دوره متوسطه رده سنی بزرگسالان شدم تا با همراهی آن ها در شیوه آموزشی این کلاس مکث و تامل کرده و شرح آنچه اتفاق می افتد را برای شما عزیزان روایت کنم. این کلاس اولین رده سطح متوسطه بزرگسالان است. اینجا زبان آموزان به لحاظ بیس اطلاعات قوی شده و پا را از سطح مقدماتی فراتر می گذارند. و کم کم به سمت سطوح پیشرفته به جلو می روند. استاد رحیمی، راهبر این کلاس و از مدرسان به نام موسسه و همچنین دوره راکت هستند. ایشان با گذراندن دوره هایی از جمله TTC و TKT و Rocket pilot بر انواع روش های تدریس مسلط بوده و در دوره راکت زبان انگلیسی کارنامه ای درخشان دارند.
در ساعت ۱۸:۳۰ با سلام پر شور و انرژی استاد کلاس رسما شروع شد‌.
?Hi dear my students, how are you doing
این جمله ای بود که خانم رحیمی برای شروع کلاس بیان کردند‌.

IELTS7 Banner 01 8

گاها تصور می شود بر قراری ارتباط بین زبان آموز و استاد در رده سنی کودکان و نوجوانان حائز اهمیت است. اما در رده سنی بزرگسالان نیز ایجاد یک ارتباط خوب می تواند باعث ایجاد حس امنیت و اعتماد و در نتیجه یک یادگیری مثمر ثمر و لذت بخش می شود. شاید این عنصر در زمره ملزومات اصلی یک کلاس  به شمار نیاید  اما رعایت و در نظر گرفتن آن معجزه بیافریند. از نظر روانشناسی در فضایی با وجود امنیت روانی درونیات و استعداد های هر انسان به حد بروز و شکوفایی می رسد.
خانم قنبری بلافاصله وارد شده و در پاسخ به سلام استاد جویای احوال ، ایشان شدند‌. دقایقی گفت و گو بین حاضرین در جریان بود خانم کاظمی نیز به جمع آنها پیوستند و وارد مزاکره شدند. بقیه زبان آموزان هنوز حاضر نشده بودند با این حال خانم رحیمی تمرین اول را شروع کردند تا از زمان کلاس به نحو احسن اضافه شود.

خانم کاظمی جملات خود را به این شکل نوشتند:
?How about if a person is shopping in a department store
?Could you follow me to the mall over there
.Let me show you on the map
?Have you ever eaten Italian food
?Have you ever been to Iran
?Has your sister ever seen a horror movie
سایر حاضرین نیز نوشته های خود را به شکل تصویر ارسال کردند. حالا استاد رحیمی چند مثال از personalise کردن جملات ارائه دادند.
?Have you ever eaten Italian food
?Have you ever been to Iran
?Has your sister ever seen a horror movie
همچنین توضیحاتی جامع درباره نحوه انجام کار ارائه دادند تا تسک ارسالی کاملا واضح و قابل انجام شود.

استفاده از جملات الگو در زبان انگلیسی

اگر بخواهیم برای یادگیری زبان درگیر پیچیدگی های زبان انگلیسی نباشیم، و دغدغه یادگیری تعداد متعددی از نکات دستوری را نداشته باشیم بهتر است به روش الگو برداری پیش برویم. در این روش جملاتی را به عنوان الگو از یک منبع معتبر برداشت میکنیم. این منابع می تواند به صورت نوشتاری (کتاب یا دیکشنری) و یا صوتی(فایل صوتی کتاب یا شخص نیتیو) باشد. که با الگو برداری از آنها برای هر موقعیت جمله ای به عنوان نمونه یا Pattern دارید که با personalise  کردن آن می توانید در مواقع نیاز از آن استفاده کنید.این امر موجب می شود شما برای هیچ یک از مهارت های چهارگانه زبان هیچ مشکلی نداشته و به راحتی با یادگیری الگو های بیشتر روز به روز خود را ارتقاء دهید.
استفاده از این شیوه ها در روش راکت استفاده می شود. اما خانم رحیمی گاها این روش ها را در کلاس های ترمیک نیز به کار می برند تا طعم یادگیری به سبکی نوین را به زبان آموزان خود می چشانند. اگر یادگیری به روش ترمیک نتیجه ی دلخواه را حاصل نکند می توان از این روش ها با خاطری آسوده استفاده نمود.

فعالیت بعدی مرتبط با درس جدید در صفحه ۳۷ کتاب TOP NOTCH ۲ بود. در این بخش  یک مکالمه وجود داشت که بین یک مسافر هتل از درون اتاقش با بخش خدمات هتل بود. استاد رحیمی از بچه ها خواستند با مطالعه این بخش با موضوعاتی که کتاب مشخص کرده بودیک مکالمه جدید بنویسند.
?Front desk can I help you
. Yes, tc mks I’d like to leave amass aye for Ms. Bahmani is the manger
.OK I’ll ring that room for you…Oh sorry they are noon here
.Would you like to leave a message
بیتا این مکالمه را طراحی و ارسال کرد. استاد با بررسی این نوشته ها زبان آموزان ا در جهت رفع ایراداتشان راهبری کردند. نکته حائز اهمیت آن است که بچه ها چه با بی دقتی و چه به اشتباه ایرادی در جملاتشان داشته باشد. بلافاصله این نقطه ضعف کشف و  تقویت می شود.

یک ضرب المثل معروف می گوید: وقتی از یک روش تکراری استفاده کنید نتیجه تکراری خواهید گرفت. با این وجود گاهی هنوز هم انتظار داریم از هزاران بار امتحان کردن یک روش برای حل یک مشکل نتیجه ای جدید بگیریم. برای کارشناسان آموزشی موسسه ما واضح و مبرهن است که لازم است در آموزش زبان چهارچوب های کهنه را دور ریخته و پیله را بشکافیم تا با یافتن راه حلی نو نتیجه ای نو بدست آوریم.
راه حل شگرف و تازه ای که ما در زمینه آموزش زبان یافته ایم به جرئت پاسخگوی تمامی نیاز ها در این زمینه خواهد بود. چه در دانش بیسیک زبان و چه در زمینه تخصصی مهارت های یادگیری ارائه شده در دوره های راکت و آموزش آنلاین به یاری شما خواهد شتافت.
با ثبت نام در این دوره ها می توانید مسیر یادگیر ی برای هر مهارتی را به خودآموزی تغییر داده و از کسب مهارت های متعدد در زمان کوتاه لذت ببرید.