این ترم از کلاس های حضوری و گروهی بچه ها به خوبی شکل گرفت و کلاس ها به صورت روزانه بطور منظم تشکیل می شد تا به اینجای کار گزارش های متعددی از اساتید مختلف و گروه های متفاوت را خوانده و از احوالات کلاس های گوناگون با خبر شده اید اما زبان آموزان خانم آقاجانی و کلاس ایشان یکی از پر انرژی ترین اعضای دوره ها را تشکیل می دادند ولی امروز به عنوان آخرین روز و درس از بچه های Set ۱ خواهیم فهمید که تا چه اندازه در کنار استاد آقاجانی و دوستان خود بودن تا آخرین ساعت کلاس برایشان مهم و خوشایند بوده.

IELTS7 Banner 01 8
قبل از شروع کلاس طبق روال گذشته همه بچه ها تکالیف خود را در گروه ارسال کرده تا استاد آنها را چک رده و بدون هیچ مشکلی به سراغ شروع درس جدید بروند.
در ابتدا استاد با ارسال متنی در گروه از زبان آموزانش خواست تا با توجه به جملات برای هر یک سوالاتی با Wh بنویسند. برای مثال:
. They are Tom and Ben
(? Who are they)
.The meeting is at ۸:۰۰
(?When is the meeting)
سپس با ارسال متن هر یک در گروه خانم آقاجانی از آنها می خواهد تا به تعدادی از موارد دقت بیشتری داشته باشند و سوال های خود را برسی کرده و شکل صحیح آن را دوباره بنویسند و در ادامه می بایست هر فرد از روی سوال و جواب های خود خوانده و ویس آن را در گروه ارسال کند.
در فعالیت بعدی استاد از زبان آموزانش می خواهد تا با مراجعه به کتاب Teen ۲ Teen ۱ و صفحه ی ۳۵  با دقت به فایل صوتی مکالمه ی قسمت اول گوش داده و ذقیقا با همان لحجه از روی آن بخوانند و  ویس های خود را در گروه ارسال کنند.
این بخش از فعالیت زبان آموزان به خوبی و حتی در مدت زمانی بسیار کوتاه تر از آنچه برای آنها در نظر گرفته شده بود انجام شد اما تشویق استاد برای انجام تسک تکمیل کننده ی این فعالیت آنها را به وجد آورد چرا که هر یک به شکل صحیحی توانسته بودند مشابه با محتوا و گرامر مکالمه ی خوانده شده با توجه به مهارت و خلاقیت خود مکالمه ای جدید خلق کنند.
بکارگیری هوش زبان آموزان در ایجاد موقعیتی مشابه و پرداختن به تاثیر این موضوع که یادگیری توسط خود فرد برای تثبیت در ذهن و فهم مطلب تا چه اندازه مهم بوده موضوعیست که با دقت در این فعالیت استاد آقاجانی به آن می پردازند.

سوالات wh در انگلیسی ( wh-questions )

در زبان انگلیسی دو نوع سوال وجود دارد:
۱- yes/no questions
۲- wh-questions

در سوالات (wh-questions) به جز کلمه how , سایر کلمات پرسشی با حروف wh شروع می شوند , به همین دلیل است که به این نام معروف هستند.
wh-questions عبارت اند از: ( who , whom , what , when , where , why , how , which , whose )
نحوه ساختن سوال با کلمات wh:

برای ساختن جمله پرسشی با واژه‌های wh ابتدا باید جمله خبری را به پرسشی تبدیل کنیم، یعنی جای فاعل و فعل کمکی را عوض می‌کنیم. بعد قسمتی از جمله که می‌خواهیم درباره‌اش سوال بپرسیم را حذف کرده و در نهایت واژه پرسشی مورد نظر را در ابتدای جمله می‌آوریم.
برای مثال:

.He goes to school
( ?Where does he go )

به عنوان تمرین آخر ، استاد با ارسال فونتیک های جدید برای بچه های کلاس و آوردن مثال های گوناگون به آوا های جدیدی را برای آنها می خواند و در واقع بخش آخر کتاب را با توضیح همین آوا ها بدین شکل که با شنیدن صوت استاد در تلفظ هر فونتیک و آوردن مثال های مشابه توسط زبان آموزان به اتمام می رساند .اما در واقع این لحظه پایان کار نبود و پس از تکرار و تمرین های بسیار حالا زمان آن رسیده بود تا استاد با مروری بر دروس گذشته و نیز تمرین های آخر هر فصل از همه ی بچه ها بخواهد تا مشکلات و یا هر قسمتی را که نیاز به تکرار دوباره دارند بگویند و در نهایت بدون هیچ گونه ابهامی خود را آماده ی امتحان ترم و یادگیری مطالب بیشتر کنند.

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

تشکیل کلاس های آنلاین به خودی خود تجربه ی اول و بسیار جالب و ماثر برای زبان آموزان ترمیک بوده و تاثیرات بی حد و اندازه ی این کلاس ها در رشد زبانی بچه ها و همچنین داشتن زمان بیشتر برای انجام تسک های بیشتر باعث شد تا هر یک از افراد رشد خود را در طی این مدت به خوبی احساس کنند.

از این رو اگر شما نیز خواستار شرکت در این کلاس ها و یا ثبت نام فرزندان خود در رده ی سنی نوجوانان هستید باید با آگاهی و انتخاب یک راهبر متخصص در زمینه ی آموزش آنلاین و همچنین  شیوه ی آموزش صحیح وارد کلاسی متفاوت از سبک آموزشی متداول شوید.
آکادمی بهین دانش با اصول و بهره مندی از سیستم آموزشی رامیت همه وقت در تلاش بوده تا بهترین خود را در طول دورها و اتمام آنها داشته باشد. از این رو برای ثبت نام در این کلاس ها شما نیز میتوانید همه روزه بجز روز های تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب با پشتبانی سایت تماس گرفته و جهت ثبت نام اقدام کنید.