با توجه به اهمیت زبان انگلیسی و گرامر این زبان، تصمیم داریم که در این مقاله به بررسی ماضی ساده و استمراری در زبان انگلیسی بپردازیم. تسلط بر گرامر زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با دیگران و رفع نیازهای زبانی در موقعیت های مختلف الزامی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی بیشتر با گرامر زبان انگلیسی می توانید به مطالعه مقالاتی که در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی تهیه شده است بپردازید. مثل:
گرامر used to در زبان انگلیسی، حروف صدادار و بی صدا در انگلیسی، ساختار جملات در زبان انگلیسی، آموزش گرامر زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته، ضمایر ملکی در انگلیسی، آپاستروف ها در زبان انگلیسی و… بپردازید.

ماضی ساده/Simple past tense در زبان انگلیسی

از ماضی ساده در زبان انگلیسی زمانی استفاده می شود که، عملی در گذشته صورت گرفته و تمام شده است. هر کدام زمان ها در زبان انگلیسی دارای ساختارها و کاربردهای متفاوتی می باشند.

ساختار ماضی ساده در انگلیسی

 • در زمان ماضی ساده افعال به دو دسته با قاعده و بی قاعده تقسیم می شوند. برای تبدیل افعال با قاعده به گذشته فقط کافی است که ed به آخر آن کلمه اضاف کنیم. به نکاتی که درباره افعال با قاعده در ادامه مطرح خواهیم کرد، دقت نمایید:

_اگر فعلی در زبان انگلیسی به Y ختم شد و قبل از آن حروف بی صدا وجود داشت باید حرف Y به i تبدیل شود و بعد از آن ed قرار گیرد.

_اگر در زبان انگلیسی فعلی به حروف بی صدا ختم شود و قبل از آن نیز یک حرف صدادار قرار گرفته باشد، باید آن حرف بی صدا هنگام اضافه شدن ed، دورباره تکرار شود.

 • افعال بی قاعده در زبان انگلیسی افعالی هستند که شکل گذشته و سوم آنها ed نمی گیرد و تنها راه یادگیری آن ها حفظ کردن این افعال می باشد.

_ افعال to be در زبان انگلیسی جز افعال بی قاعده هستند و اگر قصد استفاده آن ها را در گذشته ساده داشته باشید شکل آن ها نیز تغییر پیدا می کند. به عبارات زیر دقت کنید.:

I am = I was
You/ We are = You/ We were
He/ She/ It is = He/ She/ It was

شکل منفی زمان گذشته ساده در انگلیسی

برای منفی کردن جملات گذشته ساده، باید از فعل کمکی did not و یا didnt استفاده کنید. دقت داشته باشید که بعد از این فعل کمکی، افعال ساده می آیند.

.She didnt study hard last night
او شب گذشته سخت مطالعه نکرد.

شکل سوالی زمان ماضی گذشته ساده

برای سوالی کردن جملات ماضی گذشته ساده، باید از فعل کمکی Did استفاده شود. این فعل به اول جمله منتقل می شود. به مثال زیر دقت نمایید:

?Did she study hard last week
آیا او هفته گذشته سخت مطالعه کرد؟
.No, she didnt
نه، او انجام نداد.

کاربرد زمان ماضی ساده

 1. برای اتفاقاتی که یک یا چند بار در گذشته رخ داده اند.
 2. برای وقایعی که در گذشته رخ داده اند و تمام شده اند.
 3. اینکه در گذشته یک عملی در حال رخ دادن بوده است اما یک اتفاقی آن را متوقف کرده است.
 4. برای بیان عادات، اتفاقات، واقعیت ها و اعمالی که در گذشته رخ داده اند و در زمان حال آن ها را انجام نمی دهیم.

زمان گذشته استمراری/ Past Continuous Tense در زبان انگلیسی

این زمان، زمانی به کار می رود که در گذشته رخ داده است اما تا مدتی بعد هم ادامه داشته است. در ادامه به ساختار این زمان در زبان زبان انگلیسی خواهیم پرداخت. بعد از یادگیری مطالب گفته شده سعی کنید به تمرین و تکرار بیشتر بپردازید.

ساختار زمان ماضی استمراری در زبان انگلیسی

در صورتی که قصد استفاده از ماضی استمراری را در جملات خود دارید باید از فرمول زیر پیروی کنید. اما برای استفاده از این فرمول رعایت نکاتی الزامی می باشد. به نکاتی که در ادامه بیان می شود دقت نمایید:

فاعل + have/has+ been + شکل ساده فعل + ing

_اگر آخر فعلی حرف e وجود داشته باشد. e حذف می شود و ing اضاف می شود. در صورتی که در آخر فعلی یکی از حروف ee, oe, ye وجود داشته باشد نیاز به حذف این حروف نیست.

_در صورتی که برخی از افعال، قبل از آخرین حرف بی صدا یک حرف صدادار همراه با استرس دارند، آن حرف 2 بار تکرار می شود و سپس ing اضافه می شود.

_ در بریتانیا اگر آخر فعلی L وجود داشته باشد، 2 بار تکرار می شود و سپس ing قرار می گیرد.

_در صورتی که آخر فعلی ie وجود داشته باشد تبدیل به y می شود.

شکل منفی ماضی استمراری در انگلیسی

برای منفی کردن جملات ماضی استمراری باید not را به بعد از کلمه have و has اضافه کنیم. به عبارتی تبدیل به havent و hasnt می شود.

.they have not been playing for one hours
آن ها یک ساعت است که بازی نکرده اند.

نحوه سوالی کردن جملات ماضی استمراری در انگلیسی

پرسشی کردن جملات گذشته استمراری با استفاده از دو فعل کمکی have و has می باشد. این افعال کمکی در ابتدای جمله و قبل از افعال اصلی استفاده می گردند.

?Has he been teaching for an hour
آیا یک ساعت تدریس کرده است؟

کاربرد های گذشته استمراری در انگلیسی

 1. زمانی که برخی از اتفاقات قبل و بعد از زمان خاصی هنوز در حال انجام شدن باشد.
 2. در صورتی که کاری در گذشته به صورت موقت انجام گرفته است و بعد از مدتی ادامه داشته است.
 3. برای انجام اموری که در گذشته بارها تکرار شده اند و دیگر در حال انجام و تکرار نیستند.
 4. برای صحبت کرده درباره اموری که تغییر و رشد می کند.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی با سبکی متفاوت

در این مقاله نکات بسیار مفید و کاربردی درباره ی ماضی ساده و استمراری در انگلیسی بیان شده است. امیدواریم که با خواندن این نکات و مطالب بر دانسته های زبانی شما افزوده شده باشد. همانطور که مشاهده کردید آموزش گرامر زبان انگلیسی در این مقاله به روش سنتی صورت گرفته است. در صورتی که با تغییرات روز دنیا و گسترش روز افزون پیشرفت های جهانی باید به سراغ استفاده از روش ها و متدهای آموزشی جدید رفت.
قطعا آموزش زبان انگلیسی به روش سیستم آموزش سنتی، علاوه بر زمان بر بودن، نتیجه بخشی بالایی را نخواهد داشت. به همین منظور ما برای تک تک شما عزیزان پیشنهاد متفاوتی را در نظر گرفته ایم.

 • دوره راکت آموزش زبان انگلیسی

سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با طراحی و ابداع دوره راکت توانسته است گامی متفاوت را در حوزه آموزش زبان انگلیسی بردارد. دوره راکت یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی می باشد این دوره به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) در حال برگزاری است. ماهیت و محتوای متفاوت این دوره باعث شده است برای همه سنین در هر سطحی مناسب باشد. در این دوره آموزشی شما می توانید مدرس، زمان، تعداد برگزاری جلسات در طول هفته را خودتان انتخاب نمایید.

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

دوره دیگری که مختص به بزرگسالان می باشد و علاقه مندان بسباری را به خود جذب کرده است، دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی نام دارد. این دوره آموزشی برای همه افراد به خصوص افرادی که قصد تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی را دارند مفید می باشد. افراد بعد از طی کرد این دوره آموزشی توانایی کسب نمرات بالا در آزمون های مختلف را خواهند داشت. این دوره نیز همانند دوره های دیگر دارای خصوصیات و ویژگی های متفاوتی می باشد. این ویژگی ها شامل:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

موضوع و دوره دیگری که قصد معرفی آن را داریم، دوره راکت جریان نام دارد. راکت جریان یکی از بهترین و استانداردترین دوره های آموزش کودکان می باشد. این دوره آموزشی با در نظر گرفتن همه دغدغه ها و نگرانی های والدین و کودکان طراحی شده است. بعد از به اتمام رسیدن این دوره آموزشی کودکان به راحتی می توانند به رفع نیازهای زبانی خود در موقعیت های مختلف بپردازند. در حال حاضر دوره های مختلفی برای کودکان طراحی شده است که والدین بعد از بررسی های لازم و کافی می توانند به انتخاب هر یک از دوره ها اقدام نمایند. به دلیل برگزاری آنلاین دوره راکت جریان، والدین این امکان را پیدا کرده اند که در داخل منزل و در کنار فرزندان خود از مراحل آموزش و یادگیری زبان آموزان اطلاع کامل و کافی کسب نمایند. اساتید دوره آموزشی راکت جریان، آموزش های متفاوت و منحصر به فردی را پشت سر گذاشته اند تا آمادگی و اجازه تدریس به کودکان را کسب نمایند. در واقع کودکان شما در کنار سرگرمی به یادگیری زبان انگلیسی نیز مشغول هستند.

تدریس اساتید وبسایت زبان احمدرضا ابراهیمی

بارزترین و مهم ترین ویژگی اساتید سایت زبان احمدرضا ابراهیمی، چند زبانه بودن آن ها می باشد. مدرسین دو الی چند زبان را به سبک راکت و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی فرا گرفته اند. مدرسین دوره های تربیت مدرس را پشت سر گذاشته اند و آماده تدریس به زبان آموزان شده اند. تدریس زبان آموزان به گونه ای است که بهترین لحظات را همراه با یادگیری و آموزش تجربه خواهند کرد. اساتید در نقش هدایت کننده مسیر قرار دارند و همراه با زبان آموزان مسیر یادگیری زبان انگلیسی را طی خواهند کرد. مدرسین زبان آموزان را در مسیر یادگیری غرق خواهند و در معرض زبان قرار می دهند. در کنار مدرسین وبسایت علاوه بر آموزش زبان انگلیسی می توانید به آموزش های دیگری از جمله، چگونگی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در زبان آموزان، آگاهی از چگونگی برنامه ریزی و هدف گذاری برای انجام امور و… بپردازید. مدرسین همه تلاش خود را کرده اند که از آغاز تا پایان دوره آموزشی از زبان آموزان خود حمایت و‌ پشتیبانی 24 ساعته داشته باشند. در کنار اساتید چند زبانه دوره ها بهترین لحظات آموزشی و یادگیری را تجربه خواهید کرد. این اطمینان را به شما می دهیم که در پایان دوره راکت و دیگر دوره های سایت، تشخیص شما از نیتیو لایک های دیگر سخت خواهد شد.

آموزش زبان انگلیسی به سبک احمدرضا ابراهیمی

روش و سبک آموزشی دوره راکت، آموزش زبان انگلیسی با سریال می باشد. سریال های انگلیسی زبان با فراهم کردن فضایی نیتیو مانند، امکان نیتیو لایک شدن زبان آموزان فراهم کرده است. آموزش چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی از جمله گرامر به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری به شما آموزش داده می شود. آموزش زبان انگلیسی با سریال مزایا و‌ امکانات بسیار زیادی را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. سریال ها این امکان را به زبان آموزان می دهد که بدون اینکه نیاز باشد به کشورهای دیگر سفر کنید، انگلیسی را همچون افراد بومی فرا بگیرید و از توانایی های زبانی خودتان حداکثر لذت را ببرید. برخی از مهم ترین ویژگی های آموزش زبان انگلیسی با سریال شامل:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. دانش زبانی متنوع
 4. امکان انتخاب های متعدد
 5. به روزترین روش
 6. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 7. جذاب ترین روش
 8. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 9. کامل ترین روش
 10. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 11. محتوای نامحدود
 12. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 13. ارزان ترین روش
 14. انعطاف پذیری در یادگیری زبان انگلیسی
 15. انگلیسی واقعی را فرا خواهید گرفت
 16. باعث انگیزه و لذت بخشی برای افراد
 17. بیشتر شدن جذابیت کلاس ها
 18. و…

نحوه برگزاری کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی در سایت

قابل ذکر است که همه دوره ها و کلاس هایی که در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در حال اجرا می باشد، به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شوند. همه ما به خوبی از این نکته مطلع هستیم که آنلاین و خصوصی برگزار شدن کلاس ها بیشترین مزایا و منافع را برای زبان آموزان به ارمغان می آورد. برای مثال می توان گفت که:
آموزش آنلاین زبان انگلیسی این امکان را به فراگیران می دهد که در هر نقطه از این دنیا به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. شما بدون نگرانی از موقعیت مکانی و‌ زمانی می توانید بهترین تجربه را از آموزش و یادگیری داشته باشید. در صورتی که علاقه مند هستید اصل آموزش را دریافت کنید، بهتر است که محیط و فضای آنلاین را انتخاب نمایید. با در اختیار داشتن محیط و فضای آنلاین به راحتی می توانید جدیدترین و بیشترین محتواهای آموزشی را در اختیار داشته باشید. همچنین فضای مجازی بسیاری از هزینه های موجود را برای آموزشگاه های زبان انگلیسی و زبان آموزان کاهش می دهد. زبان‌آموزان می توانند بدون ترافیک و شلوغی های مسیر در داخل منزل به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند.
برگزاری کلاس ها به صورت خصوصی به دلیل اینکه همه حواس و تمرکز  مدرس را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد، مورد توجه بسیاری از فراگیران زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها قرار گرفته است.‌ احمدرضا ابراهیمی همه تلاش خود را کرده است که دوره ها و کلاس ها را به گونه ای طراحی و اجرا کند که بیشترین مزایا را در اختیار زبان آموزان خود قرار دهد.

و در آخر از شما دعوت می کنیم که در صورت علاقه به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین با ما همراه باشید. در صورت نیاز می توانید با شما ه تلفن 09333558002 تماس حاصل نمایید.