مدت زمان یادگیری زبان ایتالیایی چقدر است؟ آیا این مدت زمان برای همه افراد یکسان است؟ یادگیری زبان ایتالیایی را چطور شروع کنیم؟ باید گفت که مدت زمان یادگیری زبان ایتالیایی به عوامل و دلایل مختلفی وابسته است که در این مقاله به برخی از عوامل اشاره ای خواهیم کرد. برای افرادی که قصد یادگیری زبان ایتالیایی در کوتاه مدت را دارند، دوره هایی طراحی شده است که در مدت زمان اندکی می توانند به تسلط کافی بر زبان ایتالیایی برسند. اما انتخاب دوره های آموزشی نیز وابسته به برخی از مسائل است که با در نظر گرفتن برخی از مسائل و نکاتی که در ادامه مطرح خواهد شد به راحتی می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

یادگیری زبان ایتالیایی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان یادگیری زبان ایتالیایی به عوامل مختلفی مربوط است که در این مقاله قصد معرفی مهم ترین این عوامل را داریم. همیشه مشاهده می کنیم که مراکز مختلفی آمارهای متفاوتی را از مدت زمان لازم برای یادگیری زبان ایتالیایی اعلام می کنند اما آیا این مدت زمان برای همه افراد ثابت است؟ در واقع زمان هایی که از سمت مراکز مختلف اعلام می شود به تاثیر عوامل متعددی که در حال رخ دادن است دقت نمی کنند. اما در ادامه به عواملی که در یادگیری زبان ایتالیایی تاثیر گزار هستند اشاره خواهیم کرد.

  • یادگیری زبان های دیگر

یادگیری زبان ایتالیایی برای افرادی که زبان اول آن ها انگلیسی است آسان تر خواهد بود و روند یادگیری آن ها را سریع تر خواهد کرد. این عامل یکی از مواردی است که در یادگیری سریع تر زبان ایتالیایی تاثیر گذار است.

  • روش های یادگیری و آموزش زبان ایتالیایی

اینکه یادگیری زبان ایتالیایی چقدر زمان می برد به روش های یادگیری که ما انتخاب کرده ایم نیز بستگی دارد. با وجود سیستم های آموزشی قدیمی توقع یادگیری زبان ایتالیایی در مدت زمان کوتاهی را نداشته باشید. برای یادگیری ایتالیایی در زمان کوتاه نیاز به روش های و سبک های آموزشی متفاوت و متنوعی است. یکی از روش های یادگیری زبان ایتالیایی که در حال حاضر علاقه مندان بسیاری را جذب کرده است، آموزش زبان ایتالیایی با سریال می باشد. در پایان مقاله درباره این روش بیشتر صحبت خواهیم کرد.

  • شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان ایتالیایی

یادگیری زبان ایتالیایی به صورت خودآموز دردسرها و مشکلات بسیاری را به همراه دارد. پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس های آموزش زبان ایتالیایی می باشد. در این میان برخی خواهان شرکت در دوره های آموزش زبان ایتالیایی هستند. یادگیری و آموزش به صورت دو نفره علاوه بر سرعت بخشیدن باعث یادگیری به صورت تخصصی می شود. اینکه کلاس های زبان ایتالیایی به صورت آنلاین و خصوصی برگزار شوند شما را در روند یادگیری بهتر پیش خواهند برد و یادگیری نامحدودی را برای شما به ارمغان می آورند.

  • نحوه تدریس اساتید

اساتید زبان ایتالیایی با توجه به سابقه تدریس زیاد بهتر می توانند با زبان آموزان ارتباط برقرار کنند. مدرسین باید سبک و روشی را در پیش گیرند که علاوه بر اینکه باعث نزدیک شدن اساتید به زبان آموزان می شود باعث سرعت یافتن روند یادگیری نیز شود. بهتر است که هر کدام از اساتید با توجه به نیازهای زبانی فراگیران به برنامه ریزی اقدام نمایند. البته اینکار نیاز به کلاس های خصوصی و اساتید حرفه ای دارد.

  • برنامه ریزی

زمان آن رسیده است که فراگیران با توجه به هدفی که در پیش دارند به برنامه ریزی جامعی اقدام نمایند. برنامه ریزی منظم روند یادگیری زبان ایتالیایی را تسریع می بخشد.

  • دید و نگرش زبان آموزان

سعی کنید از همان آغاز و حتی در طول مسیر یادگیری دید و نگرشی قوی برای خود داشته باشید. با روحیه شاد به یادگیری و آموزش زبان ایتالیایی مشغول شوید. زمانی که زبان آموزان دارای هدف و انگیزه باشند با اشتیاق این مسیر را ادامه می دهند و در اواسط راه نیز دچار خستگی و دلزدگی نمی شوند.

  • تلاش و پشتکار فراگیران

اینکه زبان آموزان آموزش و یادگیری خود را محدود به کلاس ها و دوره های آموزش زبان ایتالیایی قرار دهند باعث می شود که از روند یادگیری و هدفی که در پیش دارند عقب بمانند. هر زبان آموزشی باید با برنامه ریزی صحیح به خارج از کلاس های آموزش زبان ایتالیایی به یادگیری و آموزش مشغول شود.

  • وسایل کمک آموزشی

اینکه چقدر طول می کشد ایتالیایی یاد بگیریم حتی به استفاده ما از وسایل کمک آموزشی نیز بستگی دارد. استفاده از کتاب ها و اپلیکیشن های آموزش زبان ایتالیایی خارج از کلاس های آموزشی برای شما علاوه بر اینکه همانند یک تفریح می ماند، باعث لذت بخش تر شدن آموزش برای شما نیز می شود. نرم افزارهای آموزش زبان ایتالیایی همیشه در کنار شما هستند.

آیا یادگیری زبان ایتالیایی سخت است؟

هر زبانی سختی خاص خود را دارد. مخصوصا زمانی که هیچ آشنایی با این زبان نداشته باشید این سختی بیشتر خواهد شد. اما با رعایت موارد بالا و آگاهی از چالش های پیش رو باعث می شود یادگیری برای شما سخت نباشد. اما باید به شما گفت که گرامر و صرف افعال زبان ایتالیایی تا حدودی دشوار می باشد. این دشواری با تمرین و تکرار برطرف خواهد شد. سعی کنید برای کمتر شدن دشواری و افزایش تمرکز از تدریس خصوصی زبان ایتالیایی استفاده کنید.

بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی

زمان آن فرا رسیده است که به معرفی بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی که اکنون در حال برگزاری می باشد بپردازیم. به نظر شما آموزش زبان ایتالیایی در 45 روز امکان پذیر است؟ یا حتی در 50 روز؟ باید گفت تا انتهای مقاله به پاسخ این سوال خواهید رسید. پس همراه با ما به خواندن مقاله ادامه دهید.
برای در اختیار داشتن و تجربه موارد بالا می توانید در دوره راکت که در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری می باشد، شرکت نمایید. دوره راکت به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان ایتالیایی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان ایتالیایی در 50 جلسه) برگزار می شوند. هر دو دوره برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد و فقط افراد با توجه به نیاز و شرایط خود دست به انتخاب می زنند.
دوره راکت هدف اصلی خود را آموزش مکالمه زبان ایتالیایی قرار داده است و برای نیتیو لایک شدن زبان آموزان برنامه ریزی می کند اما این بدان معنا نیست که دیگر مهارت های زبانی نادیده گرفته شوند بلکه دیگر مهارت های زبانی به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری به فراگیران آموزش داده می شود. دوره راکت حتی برای افرادی که به دنبال آموزش زبان ایتالیایی برای کودکان خود هستند نیز مفید می باشد.
اساتید چند زبانه دوره راکت به گونه ای آموزش دیده اند که آماده تدریس برای بزرگسالان و کودکان هستند. حتما سوال شما این است که دوره راکت از چه روش آموزشی استفاده می کند که برای همه افراد مناسب می باشد.
باید گفت که سبک و روش آموزشی دوره راکت، استفاده از سریال های ایتالیایی زبان می باشد. آموزش زبان ایتالیایی با سریال با در اختیار داشتن محتوای آموزشی نامحدود و قرار دادن زبان آموزان در فضایی متفاوت، نیتیو لایک شدن زبان آموزان را رقم می زنند.
با در اختیار داشتن دوره راکت همراه با اساتید حرفه ای این دوره بهترین لحظات را تجربه خواهید کرد. در صورت علاقه و تجربه روش آموزشی جدید می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه درج شده است، بپردازید و یا از طریق پشتیبانی آنلاین با ما ارتباط حاصل نمایید.