زبان سوئدی یکی از زبان های هندواروپایی است. این زبان در کشور سوئد و بخش هایی از کشور فنلاند مورد استفاده قرار می گیرد. زبان سوئدی در چند سال اخیر مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است. آموزش زبان سوئدی به دلایل مختلفی از جمله مهاجرت و تحصیل علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. اما سوالاتی که اکثر داوطلبان زبان سوئدی در آغاز یادگیری از مشاوران و کارشناسان سایت زبان احمدرضا ابراهیمی می پرسند این است که:
یادگیری زبان سوئدی چقدر طول می کشد؟ آیا یادگیری زبان سوئدی سخت است؟ آیا یادگیری زبان سوئدی در مدت زمان کوتاهی امکان پذیر است؟ بهترین راه یادگیری زبان سوئدی چیست؟ 
سوالاتی از این دست باعث شده است که ما مقاله ای را تحت این عنوان برای شما داوطلبان زبان سوئدی تهیه و طراحی کنیم. برای دریافت پاسخ این دست از سوالات، بهتر است که تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مدت زمان یادگیری زبان سوئدی

اینکه یادگیری زبان سوئدی چقدر طول می کشد؟ به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل به زبان آموزان و برخی دیگر به اساتید و روش های انتخابی شما برای یادگیری زبان سوئدی بستگی دارد. هنگامی که این عنوان را در گوگل سرچ می زنیم با آمارها و اعداد مختلفی درباره مدت زمان یادگیری زبان سوئدی مواجه می شویم. چنین آمارهایی به عوامل و شرایط مختلف که در حال رخ دادن است توجه کافی ندارند اما باید گفت که نمی توان ساعت و مدت مشخص و ثابتی را برای یادگیری زبان سوئدی معین کرد. به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی عوامل و شرایط تاثیر گذار در مدت زمان لازم برای یادگیری زبان سوئدی می پردازیم.

  • یادگیری زبان های دیگر

تحقیقات نشان داده است افرادی که زبان مادری آن ها زبان آلمانی است، یادگیری زبان سوئدی برای آن ها آسان تر از دیگر افراد می باشد. در کل افرادی که چند زبانه هستند یادگیری زبان های دیگر مثل زبان سوئدی، برای آن ها همراه با سختی و دشواری نیست و فقط با تمرین و پشتکار مداوم می توان بر این زبان نیز تسلط پیدا کرد.

  • روش های یادگیری زبان سوئدی

اینکه یادگیری زبان سوئدی چقدر زمان می برد به روش آموزش و یادگیری شما بستگی دارد. روش های یادگیری زبان سوئدی متفاوت و متنوع هستند اما اینکه شما چه روشی را انتخاب کنید نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورتی که هنوز با استفاده از سیستم آموزشی سنتی به یادگیری مشغول هستید، توقع یادگیری و آموزش حرفه ای را نداشته باشید؛ چراکه با گذشت زمان و تغییر پیدا کردن شرایط استفاده از سیستم های آموزشی جدید به نیاز اصلی تبدیل شده است. یکی از روش های یادگیری زبان سوئدی، آموزش از طریق سریال ها و فیلم های سوئدی می باشد. در انتهای مقاله بیشتر درباره این سبک آموزشی و یادگیری زبان سوئدی در مدت زمان کوتاه صحبت خواهیم کرد.

  • شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان سوئدی

یادگیری زبان سوئدی به صورت خودآموز دردسرها و دشواری های بسیاری را به همراه دارد. فراگیرانی که قصد یادگیری زبان سوئدی به صورت خودآموز را دارند، باید برنامه ریزی جامع و کاملی را داشته باشند. پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان سوئدی می باشد. با شرکت در کلاس ها از روند آموزشی مشخصی برخوردار هستید. چنین روند آموزشی باعث می شود مسیر یادگیری زبان سوئدی را سریع تر طی کنید. ترجیحا کلاس هایی را انتخاب کنید که به صورت خصوصی و آنلاین به تدریس زبان سوئدی بپردازند.

  • نحوه تدریس اساتید

اساتید زبان سوئدی باید از سابقه تدریس و آگاهی بالایی برخوردار باشند. اساتید وظیفه دارند علاوه بر اینکه به آموزش زبان سوئدی می پردازند باعث سرعت یافتن زبان آموزان در مسیر یادگیری شوند. برخی از ویژگی های اساتید و مدرسین سایت احمدرضا ابراهیمی شامل:
چند زبانه بودن آن ها، حمایت و پشتیبانی بالا، با شخصی سازی آموزش به برنامه ریزی بر اساس نیازهای زبانی فراگیران اقدام می کنند، با برگزاری کلاس های آنلاین زبان سوئدی باعث یادگیری نامحدود فراگیران می شوند.

  • برنامه ریزی

چه به صورت خودآموز و چه با شرکت درکلاس های زبان سوئدی، در هر حالتی نیاز به برنامه ریزی احساس می شود. برنامه ریزی بر اساس اهداف و نیازهای زبانی باعث می شود انگیزه و تلاش شما نسبت به گذشته بیشتر شود.

  • دید و نگرش فراگیران

یکی دیگر از مواردی که در مدت زمان لازم برای یادگیری زبان سوئدی تاثیر گذار است، دید و نگرش زبان آموزان در این مسیر می باشد. در صورتی که فراگیران با دیدی مثبتی یادگیری و آموزش زبان سوئدی را آغاز کنند، قطعا زمان یادگیری زبان سوئدی نیز کاهش پیدا می کند.

  • تلاش و پشتکار زبان آموزان

سعی کنید خود را محدود به کلاس های آموزش زبان سوئدی نکنید و زمان خارج از کلاس نیز به یادگیری و آموزش مشغول باشید. در صورتی که به صورت جدی قصد یادگیری زبان سوئدی را دارید باید این نکته را در روند یادگیری خودتان مورد استفاده قرار دهید.

  • وسایل کمک آموزشی

اینکه چقدر طول می کشد سوئدی یاد بگیریم، حتی به استفاده ما از وسایل کمک آموزشی مثل: دیکشنری ها، کتاب ها، اپلیکیشن های آموزش زبان سوئدی و… وابسته است. برخی از نرم افزارهای زبان سوئدی بسیار سرگرم کننده و آموزنده می باشند. استفاده از وسایل کمک آموزشی مسیر یادگیری را برای شما آسان تر و لذت بخش تر می کند.

آیا یادگیری زبان سوئدی سخت است؟

اول از همه از شما می خواهیم که به سوال زیر پاسخ دهید:
در طول روز چه مدت زمانی را برای یادگیری زبان در نظر می گیرد؟ بله درست است! اینکه در طول روز چندین ساعت به مطالعه و یادگیری می پردازید در پاسخ سوال بالا تاثیر دارد. انگیزه، پشتکار، هدفمندی و.. عوامل تاثیر گذار در سخت یا آسان بودن زبان هستند اما این زبان جزو زبان های نه آسان و نه سخت محسوب می شود.

بهترین روش یادگیری زبان سوئدی

روش های یادگیری زبان سوئدی از تنوع بسیاری زیادی برخوردار هستند. در حال حاضر اگر به دنبال تجربه موارد بالا در کنار اساتید حرفه ای و چند زبانه هستید بهتر است که به خواندن ادامه مقاله بپردازید.
سایت زبان احمدرضا ابراهیمی برای تسلط بر مکالمه زبان سوئدی، نیتیو لایک شدن زبان آموزان، یادگیری سریع تر زبان سوئدی، برقراری ارتباط نزدیک با اساتید، برخورداری از حمایت و پشتیبانی بالا، یادگیری مهارت ها و عادات زبانی، استفاده از زبان و برطرف کردن نیازهای زبانی در موقعیت های مختلف و… به طراحی و ابداع سیستم آموزشی متفاوت اقدام کرده است.
دوره در حال برگزاری در سایت احمدرضا ابراهیمی، دوره راکت می باشد و این دوره آموزشی برای حق انتخاب بیشتر زبان آموزان به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان سوئدی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان سوئدی در 50 جلسه) در حال برگزاری است. دوره راکت برای راحتی، دسترسی، افزایش تمرکز، بازدهی بیشتر و آسودگی خیال به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می شود. کلاس های خصوصی و آنلاین زبان سوئدی باعث شده است افراد در اقصی نقاط دنیا از دوره راکت استفاده کنند.
دوره راکت برای فراهم کردن شرایط گفته باید از روش و سیستم آموزشی متفاوتی نیز استفاده کند. این روش آموزشی از طریق سریال های سوئدی به آموزش زبان آموزان می پردازد. آموزش زبان سوئدی با سریال در حال حاضر نزدیک ترین و حقیقی ترین روش برای نیتیو لایک شدن می باشد.
فرقی نمی کند داخل کشور ایران، سوئد و یا دیگر کشورها باشید به راحتی می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002