آموزش زبان آلمانی (مبتدی تا پیشرفته)

کامل ترین مرجع آموزش زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته و هر آنچه برای یادگیری زبان نیاز داری. همین حالا شروع کن و زبان آلمانی رو با جدیدترین دوره های آموزشی یکبار برای همیشه یاد بگیر. اما قبل از شروع میتونی با شرکت در آزمون زیر خودتو محک بزنی …

مکالمه زبان آلمانی

هر آنچه برای یادگیری مکالمه نیاز دارید

گرامر زبان آلمانی

کامل ترین مرجع آموزش گرامر زبان

لغات زبان آلمانی

منبع لغات پرکاربرد زبان آلمانی

روش های یادگیری

انواع روش های یادگیری زبان آلمانی

آموزش آلمانی در 50 روز

آموزش آنلاین زبان آلمانی

Product C2 8 آموزش زبان آلمانی

جدیدترین دوره های آموزشی

مشاوره و ثبت نام

اگه برای شروع یادگیری زبان آلمانی و انتخاب بهترین دوره آموزشی به راهنمایی و مشاوره نیاز داری، میتونی با تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام از بخش پشتیبانی به صورت رایگان مشاوره دریافت کنی.

آموزش زبان آلمانی

تا به حال به تفاوتی که بین آموزش زبان آلمانی و یادگیری این زبان وجود دارد دقت کرده‌اید؟ به اینکه در سیستم آموزشی تا چه اندازه این دو عبارت با هم ادغام شده‌اند فکر کرده‌اید؟ درگیر شدن فراگیران در مسیر آموزش و یا یادگیری، کدام یک صحیح‌تر است؟ زمانی که به کلاس‌های آموزش زبان آلمانی دقت کنید، متوجه خواهید شد که آموزش را با ارائه اطلاعات درباره زبان آلمانی اشتباه گرفته‌اید و متاسفانه هنوز که هنوز است همین سبک و روش ادامه دارد. زمانی که اولین قدم را اشتباه برداریم در اواسط  و یا حتی اواخر راه مجبور به آغازی دوباره خواهیم بود. حال برای دانستن پاسخ همه سوالات مطرح شده، بهتر است به مطالعه ادامه مقاله بپردازید….

یکی از دلایلی که باعث شده است یادگیری زبان به سمت و سویی نادرست حرکت کند، سیستم آموزشی و باورهای رایج و  غلط است. زمانی که از آموزش صحبت می‌کنم فقط سیستم آموزشی ایران را مد نظر ندارم بلکه منظور بنده از سیستم آموزشی زبان در کل دنیا می‌باشد. از نظر من یادگیری زبان باید منجر به استفاده درست و ارتباطی صحیح شود و این زمانی رخ خواهد داد که سیستم آموزشی به سمت یادگیری، و نه آموزش قدم بردارد. در سیستم‌های آموزش محور، یک سری بایدها و نبایدها و خروجی‌هایی مشخصی وجود دارد که زبان آموزان بدون هیچ قدرت انتخابی مجبور به حفظ کردن و رعایت آن‌ها می‌باشند. اما سیستم یادگیری محور دارای چه ویژگی‌ها و خصوصیاتی است؟
برای اطلاع بیشتر از این تفاوت و درک بهتر شما عزیزان مطالبی در ادامه مطرح خواهم کرد که منجر به انتخابی صحیح در آغاز مسیر یادگیری خواهد شد…

باورهای غلط و رایج در مورد آموزش زبان آلمانی

همه ما با شرکت در دوره‌های آموزش زبان آلمانی و یا دیگر زبان‌ها متوجه این نکته شده‌ایم که در کلاس‌ها با استفاده از کتاب‌ها و منابع آموزشی مشغول ارائه و تدریس اطلاعاتی درباره زبان به زبان آموزان هستند. یکی از این باورهای غلط شامل این است که از همان ابتدا زبان آموزان را ترغیب می‌کنند که به حفظ کردن لغات و گرامرهای زبان مورد نظر بپردازند و این ذهنیت را برای همه فراگیران ایجاد کرده‌اند که هر چقدر دایره واژگان وسیع تر باشد تسلط بر آن زبان بیشتر خواهد بود. در واقع یادگیری گرامر و لغات اهمیت بسیاری دارد اما نه تنها شیوه آموزش بلکه شیوه یادگیری آن اشتباه می‌باشد. در حالی اگر آموزش زبان به زبان آموزان، همچون زبان مادری صورت گیرد هیچکدام یک از این روش‌های سنتی دیگر کاربردی نخواهد داشت. هیچکدام از ما هنگام یادگیری زبان مادری مشغول حفظ کردن لغات، فرمول‌های گرامری و یا تحلیل کلمات و نقش آن‌ها نبوده‌ایم. آموزش و یادگیری زبان، زمانی که به صورت سنتی انجام گیرد باعث می‌شود زبان آموزان با اطلاعات بسیاری درباره زبان انگلیسی مواجه شوند اما امکان استفاده و کاربرد آن را نداشته باشند.

ظاهرسازی در آموزش زبان آلمانی

همانطور که می‌دانید زبان آلمانی بر اساس سطوح استاندار اتحادیه اروپا شامل سطوح (C1, C2)(B1, B2)(A1, A2) می‌باشد و هم چنین همه کتاب‌ها و منابع زبان آلمانی بر اساس معیار CEFR تهیه شده‌اند. در همه این کتاب‌ها حتی کتاب‌های به روز و پر محتواتری مثل منشن (Menschen) همانطور که قبلا اشاره کردم به سبک سنتی به آموزش و ارائه اطلاعات به زبان آموزان می‌پردازند. برخی از کتاب هایی که از نظر محتوایی متفاوت با دیگر کتاب ها و منابع آلمانی هستند می توان از کتاب اشتارتن ویر (Starten Wir) نام برد. این کتاب با در نظر گرفتن نیاز زبان آموزان یکی از به روزترین و پر محتواترین کتاب ها محسوب می شود. این کتاب شامل مصاحبه ها، گفتگوها و ویدئوهای آموزشی می باشد که از روش های مختلفی برای مباحث گوناگون استفاده کرده است. با وجود اینکه نسبت به منابع و کتاب های دیگر کاربردی تر است اما باز هم به دلیل استفاده از سبک و روش سنتی به آموزش زبان آموزان و ارائه اطلاعات درباره زبان می پردازد. در صورتی که هدف من ایجاد عادات صحیح زبانی در زبان آموزان می‌باشد و این منابع و کتاب‌ها یک مانع بزرگ برای تحقق این هدف می‌باشد. بسیاری فقط به دنبال طی کردن این سطوح و گرفتن مدرک می‌باشند اما حقیقت این است که با وجود گرفتن مدرک تا زمانی که توانایی استفاده از مهارت‌های زبانی و رفع نیازهای زبانی با استفاده از آن زبان را نداشته باشید فایده‌ای ندارد. در واقع زمانی که شما به دنبال یادگیری زبان آلمانی باشید و مهارت‌های زبانی را فرا گیرید به آن تسلط دلخواه و مورد نظر خود خواهید رسید.

اصول یادگیری مهارت‌های زبان آلمانی

نکته‌ای که هنگام یادگیری زبان دوم باید به آن توجه داشته باشیم این است که، یادگیری زبان دوم صرفا چیدمان کلمات و عبارات نیست بلکه این کلمات و عبارات نشان دهنده‌ی فرهنگ زبانی مردم آن کشور است و آن فرهنگ لزوما با فرهنگ ما یکسان نیست به همین دلیل برای یادگیری مهارت‌های زبانی و تسلط بر آن زبان، آشنایی با فرهنگ مردم آن کشور بسیار پر اهمیت است تا به الان تنها روشی که توانسته است فرهنگ دقیق آن کشور را به زبان آموزان آموزش دهد استفاده از فیلم و سریال‌ها به زبان هدف می‌باشد. از نظر من برای ارتباط برقرار کردن و نیتیو لایک شدن یادگیری مهارت‌های زبانی، خوب دیدن و خوب شنیدن قدمی بزرگ و اساسی محسوب می‌شود.
تا به این جای مقاله با مفهوم آموزش در سیستم آموزش محور آشنا شدید، حال بهتر است با مفهوم یادگیری محور آشنایی پیدا کنید. در سیستم یادگیری محور یکی از کارهایی که به زبان آموزان آموزش داده می شود، عادات زبانی مربوط به آن زبان است و به عبارتی زبان آموزان در مسیر یادگیری غرق خواهند شد و فراگیران بر اساس نیازهای زبانی خود همچون زبان مادری دست به انتخاب می‌زنند برای مثال زمانی که به مهارت رانندگی دقت کنیم متوجه خواهیم شد که بسیاری از افراد حتی بدون شناخت ماشین و جزئیات آن به یادگیری و استفاده از این مهارت می پردازند پس بنابراین بسیاری از افراد می توانند اطلاعات کمی راجع به ماشین و جزئیات آن داشته باشند اما مهارت رانندگی آن ها در حد عالی باشد. یادگیری زبان آلمانی و یا دیگر زبان ها هم به همین شکل است بسیاری از زبان آموزان می توانند اطلاعات کمی درباره زبان داشته باشند اما مهارت استفاده از آن را به خوبی فرا گرفته باشند.
یکی از مهارت‌های زبانی شامل کپی کردن می‌باشد. بسیاری با شنیدن این عبارت به اشتباه معنی و مفهوم کپی کردن را درک می‌کنند اما برای درک بهتر، من به شما پیشنهاد می‌کنم به مطالعه مقاله کپی کردن جمله ها و عبارت ها در انگلیسی بپردازید.

دائمی بودن مهارت‌های یادگیری

یادگیری زبان آلمانی یا هر زبان دیگری به پایان نخواهید رسید. دقیقا از زمانی که یادگیری را آغاز کنید تا زمانی که بخواهید می‌توانید به این یادگیری ادامه دهید. در واقع اگر بخواهید، یادگیری نامحدودی برای شما رقم خواهد خورد. اینکه یادگیری را محدود به زمان و مکانی خاصی بدانید باعث عدم پیشرفت شما خواهد شد. به عبارتی همه فراگیران زبان باید استفاده از مهارت‌های زبانی را در برنامه خود قرار دهند و سعی در استفاده دائم از آن‌ها داشته باشند.

آموزش زبان آلمانی به سبک احمدرضا ابراهیمی

همه ما شاید به دلیل خصلت انسانی‌مان، دوست داریم در زمان اندکی به یک مورد مهم دست پیدا کنیم و این موضوع در یادگیری زبان نیز صدق می‌کند. یادگیری زبان آلمانی در کوتاه ترین زمان طرفداران بسیاری دارد و تنها مورد توجه کسانی نیست که زمان اندکی را برای یادگیری این زبان در دست دارند.
اگر شما زمان کافی برای رفت و آمدهای معمول جهت حضور در کلاس‌های حضوری را ندارید می‌تواند با روش‌های راهبرانه اساتید متخصص در دوره‌های غیرحضوری نیز این مسیر را با روش‌های استاندارد و اصولی پیش ببرید و گام‌های اساسی را در یادگیری زبان آلمانی بردارید.
من با در نظر گرفتن و درک دغدغه زبان آموزان به ابداع دوره های راکت پرداخته ام. این دوره‌ها با توجه به نیاز افراد جامعه و پیشرفت سریع به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان آلمانی در 50 جلسه) برگزار می‌شوند و شما بسته به نیازهای زبانی خود می‌توانید به انتخاب هر یک از این دوره‌ها بپردازید. این روش آموزشی یک روش فشرده و فوق فشرده است و نیاز به صرف وقت بیشتر و همچنین تمرین و تکرار بیشتر است.
دوره‌های راکت از طریق آموزش زبان با سریال توانسته است جایگاه ممتازی را در میان علاقه‌مندان به زبان کسب نمایند. در حال حاضر تنها روشی که برای یادگیری زبان به صورت زبان مادری و نیتیو لایک شدن وجود دارد، آموزش زبان با سریال می‌باشد. آموزش زبان با سریال از طریق ناخودآگاه سازی باعث یادگیری چهار مهارت اصلی زبان در شما می‌شود و محتوایی نامحدود را در اختیارتان قرار می‌دهد.
در این روش آموزشی داشتن یک استاد خبره و کاربلد می‌تواند سختی راه را برای شما هموارتر کرده و لذت یادگیری را برای شما همیشگی کند. اساتید چند زبانه دوره‌های راکت با فهم دقیق این مسیر به آموزش زبان آموزان خواهند پرداخت و در این مسیر پشتیبانی کاملی برای زبان آموزان خود خواهند بود. یادگیری زبان دوم یک تمرین عالی برای مغز است و یادگیری زبان‌هایی مانند فرانسوی و آلمانی به دلیل جنسیت محور بودنشان، علاوه بر اینکه یک تمرین عالی برای مغز شما محسوب می‌شود، می‌تواند یادگیری دیگر زبان‌ها را نیز برای شما راحت‌تر کند. یادگیری زبان دوم برای آینده‌‌ای بهتر می‌تواند یک مهارت مهم باشد و افراد چند زبانه نسبت به سایر افراد می‌توانند از موقعیت‌های شغلی بهتری بهره ببرند.
امیدوارم این مقاله نیز برای شما علاقه‌مندان به زبان آلمانی مفید واقع شده باشد و شما را در یادگیری زبان آلمانی مصمم‌تر نماید. در صورتی که تمایل به شرکت در دوره‌های سایت زبان احمدرضا ابراهیمی دارید و یا خواستار دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان و مشاوران ما هستید می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید؛ سپس مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما علاقه‌مندان به زبان هستند.

آموزش زبان آلمانی در سیستم آموزشی ابراهیمی، با راهبری مدرسان چندزبانه و با پکیج های آموزش زبان آلمانی با سریال دوره استثنایی آموزش زبان آلمانی در 50 روز را از رویا به یک واقعیت روزمره تبدیل کرده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.

مشاوره و ثبت نام