آموزش آنلاین زبان آلمانی، این روزها شکل جدیدی از آموزش زبان آلمانی است که با ارائه درست و کارآمد، توانسته نظر بسیاری از علاقه مندان به زبان آلمانی را به خود جلب نماید. آموزشگاه های زبان آلمانی، بنا به نیاز افراد و نیازی که از سمت جامعه احساس می شود، این مهم را با برنامه ریزی های دقیق و آزمون و خطاهای فراوان، در برنامه های آموزشی خود قرار داده اند و آکادمی زبان بهین دانش، آموزش آنلاین آلمانی را به بخش های کوچک تر اما کاربردی تر نیز، تقسیم نموده است تا تمامی علاقه مندان بتوانند، با توجه به شرایط و موقعیت خود، دوره مورد نیاز خود را انتخاب نمایند. از جمله مهم ترین دوره های آنلاین زبان آلمانی، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

– آموزش آنلاین زبان آلمانی برای کودکان
– آموزش آنلاین زبان آلمانی برای افراد مبتدی
– آموزش آنلاین زبان آلمانی برای سطوح پیشرفته
– آموزش آنلاین مکالمه زبان آلمانی
– آموزش آنلاین زبان آلمانی با مدرک
– و…

دوره های زبان آلمانی هر کدام به نوبه خود، بر اساس نیاز جامعه برگزار شده اند. اما چیزی که ذهن اغلب زبان آموزان را در رابطه بادوره های آنلاین به خود مشغول می کند این است که آیا این دوره ها در مقایسه با دوره های حضوری از مدرک و اعتبار برخوردار هستند؟ آیا شرکت در این دوره ها می تواند نیاز آنها را برطرف کند؟ آیا دوره های غیرحضوری، کارایی دوره های حضوری را دارند؟ مدرک دوره آنلاین، در مقایسه با دوره های حضوری، تفاوت دارد؟ همه این سوالات به نوبه خود برای افراد مهم هستند و پرداختن به این مهم می تواند بخش بزرگی از دغدغه زبان آموزان را برطرف نماید.
در حقیقت شرکت در دوره های آنلاین آلمانی، می تواند برای تمامی افراد کارساز باشد اما هدفی که در این دوره دنبال می شود دست یافتنی کردن آموزش زبان های خارجه، برای تمامی اقشار مختلف جامعه است. این دوره ها با همگانی شدن اینترنت و کاربردی که اینترنت در دنیای امروزی انسان ها ایجاد کرده است، بخش مهمی را زندگی افراد تشکیل داده است. امروزه بسیاری از کارها به صورت اینترنتی انجام می شود. از جمله کارهای مهمی همچون عوامل بین بانکی، خرید از فروشگاه های معتبر، خرید بلیط و… . این موضوع ما را بر آن کرده است تا بتوانیم از این مزایای اینترنت همراه با مزایای یادگیری زبان آلمانی استفاده کرده و این زبان را به صورت آنلاین، آموزش بدهیم.
در آموزش زبان آلمانی به صورت آنلاین، تمامی مهارت های اصلی از جمله مهارت لیسنینگ، مهارت اسپیکینگ، مهارت رایتینگ و همینطور مهارت ریدینگ زبان آلمانی به زبان آموزان آموزش داده می شود و با توجه به آنلاین بودن این دوره، قدرت نوشتاری و مکالمه زبان آلمانی بیش از دوره های دیگر، تقویت خواهد شد.
در این دوره در کنار مهارت های اصلی، مهارت های مهمی همچون تلفظ لغات، یادگیری فونتیک، شکل صحیح ادای عبارات و همینطور گرامر زبان آلمانی به خوبی آموزش داده می شود.
دوره های آنلاین زبان آلمانی، به هر دو صورت خصوصی و عمومی برگزار می شود و هر فردی می تواند دوره متناسب با شرایط خود را انتخاب کند.
اساتید زبان آلمانی
 برای تدریس در دوره های آنلاین، به صورت تخصصی در دوره های تربیت مدرس آنلاین، آموزش می بینند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به تدریس زبان آلمانی بپردازند. دردوره تربیت مدرس آموزش آنلاین زبان آلمانی، اساتید موارد زیر را فرا می گیرند:

– طرح درس به صورت آنلاین
– استفاده از به روزترین شیوه های آموزش آنلاین زبان آلمانی
– استفاده درست از لوازم کمک آموزشی به شیوه آنلاین
– نحوه صحیح سنجش زبان آموزان به شیوه آنلاین
– نحوه استفاده از نرم افزار بهین دانش و نرم افزار زبانگرد، جهت ثبت حضوری و غیاب و نمرات
– نحوه مدیریت کلاس های آنلاین
– و…

نرم افزار زبانگرد یکی از از نرم افزارهای آنلاین در آکادمی بهین دانش است. در این نرم افزار تمامی کلاس ها زیر نظر مستقیم احمدرضا ابراهیمی و استاد مربوطه، پشتیبانی می شود و در عین حال قابلیت چت گروهی، طرح سوال و آموزش آنلاین در بستر این نرم افزار وجود دارد. 
نرم افزار بهین دانش
 نیز، برای زبان آموازن و اساتید به صورت جداگانه طراحی شده است که تمامی اساتید با ثبت مشخصات شخصی و کلاس هایی که تحت مدیریت آنهاست، در این نرم افزار به سنجش سطح کیفیت مهارت های زبان آموزان می پردازند و همچنین زبان آموزان می توانند به صورت آنلاین، کارنامه روزانه و شخصی خود را ببینند و به تقویت نقاط ضعف خود بپردازند. نرم افزار بهین دانش در عین حال، با ثبت تکالیف روزانه و همچنین سیستم حضور و غیاب می تواند زبان آموزان را روزانه در جریان فعالیت های فردی خود بگذارد و همه چیز را به صورت شفاف برای زبان آموزان بیان می کند.
آزمون تعیین سطح زبان در این دوره، به صورت آنلاین برگزار می شود و زبان آموزان نیازی نیست برای تعیین سطح حضوری در محل آموزشگاه حضور بیابند. این آزمون هیچگونه تفاوت محتوایی با آزمون حضوری تعیین سطح ندارد و تنها تفاوت در غیرحضوری بودن آزمون است.
آزمون پایان ترم نیز در این دوره ها به صورت آنلاین برگزار می شود و طی این آزمون همه مهارت های زبان آموزان از جمله مهارت نوشتاری و مهارت شنیداری زبان آلمانی به صورت کامل مورد سنجش قرار می گیرد. در پایان هر ترم به زبان آموزان مدرک گذراندن آن دوره اعطا می شود و افراد می توانند با فراغ خاطر به آموزش در ترم های بعد چه به صورت حضوری و چه به صورت غیرحضوری بپردازند.
اینترنت و ویژگی های مثبت آن باعث شده است که تمامی خدمات کمک آموزشی نیز از جمله دیکشنری های آلمانی به آلمانی به صورت آنلاین در خدمت زبان آموزان قرار بگیرند. دیکشنری های آنلاین زبان آلمانی با داشتن تلفظ صحیح واژگان و همچنین کلمات مترادف و متضاد زبان آلمانی، یادگیری زبان آلمانی را برای زبان آموزان راحت تر کرده که می توانند نکته مثبتی در یادگیری آلمانی باشند.
در ادامه بهتر است که از اهدف و ویژگی های مثبت این دوره به صورت کامل تر صحبت کنیم و شما عزیزان را با بخش مثبت دوره های آنلاین بیش از پیش آشنا نماییم.

ویژگی های دوره آنلاین زبان آلمانی

دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی، در تمامی آموزشگاه های زبان، به شیوه خاص و با ویژگی های مختص به آن مرکز برگزار می شود. هر دوره ای که امروزه با استقبال زبان آموزان مواجه شده است، نشان دهنده کاربردی بودن و نیاز جامعه است. این دوره نیز مانند سایر دوره های کاربردی، با توجه به خواست افراد و احتیاجی که اقشار مختلف به آن داشتند، مانند دوره ویژه شاغلین یا دوره آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز، با موفقیت های ویژه ای روبرو شده اند.

– آزمون تعیین سطح زبان آلمانی، به صورت آنلاین
– آموزش آنلاین زبان آلمانی، هیچ محدودیتی ندارد
– انتخاب زمان کلاس های آنلاین زبان آلمانی، با زبان آموزان است
– آموزش آنلاین زبان آلمانی، مقرون به صرفه تر است
– آموزش آنلاین زبان آلمانی، سرگرم کننده است
– آزمون پایان ترم زبان آلمانی به صورت آنلاین

آزمون تعیین سطح در دوره آنلاین آلمانی، کاملا به صورت آنلاین برگزار می شود و در آن همه مهارت های اصلی در زبان آلمانی به صورت کامل سنجیده می شود.این آزمون به دو صورت کتبی و شفاهی برگزار می شود و مستقیما توسط احمدرضا ابراهیمی مورد بررسی قرار می گیرد.
آموزش آنلاین دارای این مزیت است که برای افراد هیچ محدودیت مکانی ندارد و زبان آموزان می توانند در هر شرایط و در هر مکانی بهیادگیری مشغول شوند. شما می توانید در هنگام سفر، در وقت آشپزی کردن یا حتی در مسیر رفت و آمد از محل کار به منزل، در ساعت مقرر آنلاین شده و به یادگیری زبان آلمانی مشغول شوید و در عین حال از رفت و آمدهای وقت گیر، راحت شوید.
انتخاب ساعت و روز کلاس ها با زبان آموزان است و افراد می توانند در ساعات استراحت یا وقت خالی خود به فراگیری زبان آلمانی به صورت آنلاین مشغول شوند. از دیگر مزیت های این انتخاب این است که شما می توانید در ساعات پایانی روز و یا حتی آخر هفته ها به یادگیری زبان آلمانی به صورت آنلاین بپردازید و هیچگونه محدودیت زمانی ای این دوره برای افراد مشخص نمی کند.
در واقع به دلیل آنلاین بودن، این دوره به یک بخش سرگرم کننده برای افراد تبدیل می شود و زبان آموزان می توانند در وقت های خالی خود به یادگیری زبان آلمانی  بپردازند. آکادمی زبان بهین دانش، در این راستا زبان آلمانی را همراه با سرگرمی به زبان آموزان ارائه می دهد.
دوره های آنلاین زبان های خارجه به دلیل اینکه آموزشگاه ها را با هزینه های کلاس های حضوری مواجه نمی کنند، در اغلب آموزشگاه ها با شهریه ای کمتر نسبت به کلاس های حضوری برگزار می شود و این مهم می تواند یک ویژگی برای سایرین باشد. اما باید به این موضوع نیز توجه داشت، که آیا هزینه کمتر می تواند تضمین بهتری باشد یا بهتر است به کیفیت و کارآیی بیش تر توجه نمود.
امتحان پایان ترم نیز در این دوره ها به صورت کاملا غیرحضوری برگزار می شود و در عین حال تمامی موارد به صورت آنلاین مورد سنجش قرار میگرید. این آزمون با طراحی های ویژه و برنامه ریزی های صورت گرفته به بهترین شکل مهارت های زبان آموزان را مورد بررسی قرار می دهد.

اهداف دوره های آنلاین زبان آلمانی

هدف مهمی که در این دوره دنبال می شود در واقع همگانی کردن یادگیری زبان های خارجه در سراسر ایران است. بسیاری از افراد به دلیل مشکلات رفت و آمد یا نبود امکانات آموزشی نمی توانند مانند ما از خدمات آموزشی در کلانشهرها استفاده نمایند و به همین دلیل باید برای یادگیری یا زمان زیادی را به رفت و آمد بین شهری اختصاص بدهند یا از خدمات آموزشی نامناسب و سطح پایین استفاده نمایند. اما با دسترسی راحت همه افراد به اینترنت این مشکل به صورت کامل رفع شده و افراد در هر شهر یا روستایی می توانند با شرکت در دوره های آنلاین به یادگیری زبان مورد علاقه شان اقدام نمایند.
زبان آلمانی در بسیاری از آموزشگاه ها به صورت مستمر تدریس نمی شود و به همین دلیل یافتن یک آموزشگاه خوب و با تجربه های مثبت می تواند یک برگ برنده برای علاقه مندان به یادگیری این زبان باشد. به همین جهت هدف از تشکیل این دوره ها دستیابی همگانی و سریع افراد در جای جای ایران به آموزش هدفمند زبان آلمانی است.
دوره های آنلاین این روزها کمی تخصصی تر شده و شما می توانید در هر بخشی که بیشتر بدان علاقه مند هستید یا برای شما کاربردی تر است شرکت نمایید. به طور مثال افرادی هستند که تنها تمایل به یادگیری آنلاین مکالمه زبان آلمانی دارند و این جزء به جزء کردن دوره ها می تواند افراد بسیاری را راغب به فراگیری زبان آلمانی کند.
این روش آموزشی در واقع می تواند جایگزین روش های سنتی شود و آسیب کمتری را به محیط زیست وارد نماید. چرا که در این روش استفاده از کاغذ به مراتب کمتر شده و به حداقل ممکن می رسد و زبان آموزان می توانند با یادگیری به این روش، گامی مهم در حفظ محیط زیست بردارند.

آکادمی بهین دانش با نرم افزارهای آموزش آنلاین زبان در عین آموزش، زبان آموزان را با پشتیبانی های آنلاین و تمام وقت حمایت کرده و تمامی مراحل از ابتدایی ترین موارد مانند ثبت نام، تا گرفتن کارنامه پایان ترم را به صورت آنلاین انجام میدهد. زبان آموزان بهین دانش می توانند به صورت آنلاین وضعیت ثبت نام، حضور و غیاب و مهارت های خود را پیگیری کرده و در موارد نیاز، به تقویت مهارت های خود و… بپردازند.
این دوره به خودی خود، مشکل نداشتن پارتنر را حل کرده و افراد با پشتیانی هایی که از طریق استاد مربوطه صورت می پذیرد و همچنین چت های گروهی و خصوصی که انجام می پذیرد، به تقویت مهارت های اصلی خود می پردازند. با نوشتن مکرر به زبان آلمانی، زبان آموزان به صورت ناخودآگاه با جمله بندی صحیح و همچنین گرامر آلمانی بهتر آشنا می شوند و این مهم باعث می شود که تمامی آموخته ها در حافظه بلند مدت شما عزیزان بهتر ماندگار شود.

قوانین شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی

قوانین در هر سیستمی می تواند بخش مهمی را در هدفمند کردن مسیر آن سیستم، تشکیل دهد و این نکته در مورد آموزش زبان آلمانی به صورت آنلاین نیز صدق می کند. در واقع آکادمی زبان بهین دانش برای هدفمند کردن مسیر آموزش، با تثبیت قوانین مختص به آموزشگاه، یادگیری آنلاین زبان آلمانی را به روشی کاربردی و موثر تبدیل کرده است. در این روش نیاز به اجرای قوانین است تا زبان آموزان این مسیر را با سرعت و کیفیت بیشتری طی نمایند. از مهم ترین این قوانین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– غیبت بیش از ۲ جلسه در دوره های آنلاین زبان آلمانی، مجاز نیست.
– زبان آموزان متعهد به شرکت در کلاس های آلمانی، راس ساعت تعیین شده هستند و همه باید همزمان در ساعت مشخص شده آنلاین شوند.
– زبان آموزان قبل از اولین جلسه موظف به فراگیری کار با نرم افزار بهین دانش و نرم افزار زبانگرد هستند.
– شرکت در آزمون آنلاین پایان دوره زبان آلمانی، برای تمامی زبان آموزان، الزامی است. در صورت حضور نداشتن، زبان آموز نمی تواند در ترم ها یا سطوح پیشرفته تر زبان آلمانی شرکت کند.
– حداقل سن برای شرکت در دوره های آنلاین زبان های آلمانی، بالای ۹ سال است.
– هر زبان آموز برای رسیدن به سطوح بالاتر نیازمند کسب حداقل نمره قبولی در آزمون آنلاین زبان آلمانی است.

همانطور که قبلا هم اشاره نمودیم، امتحانات دوره‌ های آنلاین زبان آلمانینیز به صورت غیر حضوری و به دو شکل شفاهی (Oral) و کتبی برگزار می شود که کلیه مهارت‌های اصلی و مهارت‌های مهم از جمله گرامر، املای صحیح واژگان و فونتیک های آلمانی در این آزمون، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
پس از ۴۸ ساعت نمرات شما اعلام و کارنامه مجازی شما در نرم افزار بهین دانش، قابل دسترسی می باشد. زبان آموزانی که بتوانند حداقل نمره قبولی را در آزمون کسب نمایند، می توانند در ترم بعد حضور یابند.
در نهایت برای افراد علاقه مند به زبان آلمانی که در خارج از اصفهان زندگی می کنند، امکان ارسال مدارک از طریق پست وجود دارد و از این جهت هیچ جای نگرانی برای شما علاقه مندان نخواهد بود.
اگر شما عزیزان تمایل به شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی و شرکت در آزمونهای بین المللی زبان آلمانی را دارید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات فردی خود، از مشاوره رایگان در انتخاب زبان، انتخاب دوره متناسب با شرایط خود و همچنین مشاوره در خصوص چگونگی یادگیری زبان آلمانی در منزل، بهره مند شوید. کارشناسان مشاور ما همه روزه بجزء روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود. در ضمن شما می توانید از پشتیبانی تمام وقت این عزیزان در طول دوره های ثبت نامی خود بهره مند شوید.