آموزش آنلاین زبان چینی، یکی از چندین روش های آموزشی زبان چینی است؛ که این روزها با تاثیر گزاری که در زمینه یادگیری برای اکثر علاقه مندان رقم زده است، جز دوره های محبوب این سالها در میان افراد علاقه مند، به حساب می آید.
این نوع آموزش در دنیای امروزی یک نیاز مهم برای جامعه محسوب می شد چرا که عصر جدید به سمت ارتباطات قوی تر و مدرنیته شدن با سرعت بیش تری نسبت به دهه های اخیر پیش می رود وتسلط برتمامی حیطه های یک زبان خارجی ، در واقع نیازی بود که بسیاری به آن توجه نشان داده  و آرزوی فراگیری آن را در سر داشتند.
با آموزش غیرحضوری، یادگیری این زبان تنها به کلانشهرها و شهرهای پیشرفته تر خلاصه نشد و بسیاری توانستند حتی در شهر و روستاهای دور افتاده و یا در کشورهای فاقد سیستم آموزشی صحیح، از این مهم به شکل یکسان بهره ببرند. به طور کلی ویژگی بارز این سیستم در دسترس بودن برای همگان است .
اینترنت و زبان، هر دو در دنیای امروزی به عنوان مکمل یکدیگر محسوب می شوند و برای دستیابی راحت به هر کدام، یادگیری هر دو به یک اندازه مهم است. چینی نیز به علت پرگویش ترین زبان در میان سایر زبان های خارجه و اینکه این روزها به دلیل جمعیت بالای ۱ میلیارد و نیمی خود، از پرجمعیت ترین کشور در میان کشورهای دیگر، محسوب شده است، توانسته است نگاه بسیاری را به سمت خود جلب کرده و بسیاری از افراد را به یادگیری زبان خود، راغب نماید.
کشور چین این روزها به عنوان یکی از قوی ترین قطب صنعتی و تجاری نه تنها در آسیا، بلکه در سراسر دنیا محسوب می شود. این موضوع افرادی برآن داشته تا بتوانند با فراگیری زبان این کشور، اتفاق های شغلی و تحصیلی مهمی را برای خود رقم بزنند.

چینی امروزی، در واقع تنها یکی از اعضای خانواده پرجمعیت زبان چینی است، که به چینی ماندارین معروف است. این زبان به زبان پوتونگ‌خوآ نیز، معروف است. تفاوت این زبان با سایر زبان های دیگر در این است که این زبان، الفبا نداشته و الفبای چینی در این زبان، به کاراکترهای چینی معروف است و زبان چینی دارای بیش از ۷ هزار کاراکتر است و این کمی برای افرادی که به تازه گی به فراگیری این مهارت علاقه نشان می دهند، سرگرم کننده است.
اما خبر خوب این است که ما با یادگیری تنها ۱۰ هزار از این کاراکترها، می توانیم به زبان چینی مسلط شویم. یادگیری این تعداد کاراکتر شاید در ابتدا برای شما ترسناک باشد اما این موضوع را به خاطر بسپارید که همه چیز از دور وحشتناک است و با درگیر شدن با موضوع، به سرعت می توانید خود را به تمرین و تکرار و نتیجتا یادگیری عادت دهید.
زبان چینی در آکادمی ما، به شکل های متفاوتی و تحت عناوین خاصی به افراد علاقه مند آموزش داده می شود. هر یک از این دوره ها برای رفع نیاز افراد خاصی شکل گرفته است تا همه افراد بر حسب نیاز و کاربردی که این زبان برای آنها دارد، از آن بهره ببرند. دوره های ویژه زبان چینی در آکادمی زبان بهین داشن شامل دوره های زیر می باشند:

–  زبان چینی در ۵۰ روز
–  مکالمه زبان چینی
–  فراگیری زبان ویژه شاغلین
–  دوره آنلاین زبان  چینی

مکالمه در زبان چینی از مهم ترین بخش هایی است که از اهمیت فراوانی برخوردار است. این مهارت بخش های متفاوتی را در بر میگیرد که علاقه مندان می توانند با آموختن آنها، خود را برای شروع آماده سازند. دوره های مکالمهشامل موضوعاتی از جمله،صحبت کردن در بازار ، در بیمارستان ، در فرودگاه ، در هتل ، در رستوران و موارد بسیار دیگر می باشد. این دوره به صورت مجزا به شکل آنلاین و حضوری نیز برگزار می شود و شما می توانید به راحتی با توجه به موقعیت خود در هر بخش که مدنظرتان هست، شرکت نمایید.
آموزش زبان چینی به صورت غیرحضوری اما، خود موارد بسیاری را در بر میگیرد که هر یک از این موارد به خودی خود می تواند بخش مهمی را در مهاجرت، مسافرت و حتی تحصیل در کشور چین برای شما رقم بزند. از جمله این دوره ها می توان به این دوره های آموزش آنلاین نمود:

– دوره مکالمه زبان چینی
– دوره چینی ویژه افراد مبتدی
– دوره ویژه سطوح پیشرفته
– دوره ویژه شاغلین
– دوره ویژه شرکت در آزمون های زبان چینی
– آموزش آنلاین با مدرک
– و …

آکادمی زبان بهین دانش در صدد آن است که که این دوره ها را به صورت مستمر برای تمامی افراد علاقه مند برگزار نماید و اگر چه می تواند با تاسیس شعب در جای جای ایران شعبه ای از خود داشته باشد اما با برگزاری دوره های آنلاین چینی، می تواند تمامی بخش های خارج از اصفهان و حتی کشورهای مجاور ایران را، از سیستم نوین آموزشی خود بهره مند سازد .
این میل به یادگیری به زبان هایی به جز زبان مادری، در تمامی ما وجود دارد و همه ما می دانیم با یادگیری یک مهارت اساسی چه تفاوت هایی می توانیم در زندگی خود رقم بزنیم. به همین منظور یادگیری زبان دوم و توجه به ویژگی هر دوره، می تواند راهنمای خوبی برای ما باشد.

ویژگی های دوره آنلاین زبان چینی

هر کدام دوره های برگذار شده ، تحت عناوین متفاوت با ویژگی های خاص به خود درقالب متد های متفاوت در جای جای جهان، طراحی می شوند و هر مرکز آموزش زبان چینی نیز، برای این دوره ها سعی دارد ویژگی های به خصوصی طراحی نماید تا زبان آموزان بیشتری بتوانند در این دوره ها شرکت نمایند.
ویژگی هر دوره، این دایره انتخاب را برای هر کدام از ما وسیع تر می نماید و همه ما می توانیم با انتخاب دوره متناسب با موقعیت و شرایطمان، بهترین دوره آموزش چینی را انتخاب نماییم. با تنوع در دوره های آموزش زبان چینی این امکان برای هر یک از ما به وجود می آید و نسبت به سایر دوره های پیش و افراد سابق، از دایره وسیع انتخاب های خود لذت ببریم.
از ویژگی های مهم این دوره های آموزش غیرحضور زبان چینی به موارد زیر می توان یاد کرد:

– آزمون تعیین سطح در دوره های آنلاین به صورت کاملا آنلاین برگزار می شود.
– آزمون پایان ترم در دوره های آنلاین زبان چینی، به صورت کاملا غیرحضوری است.
– از اساتید خبره و متخصص در این دوره ها، استفاده می شود.
– شرکت در دوره های آنلاین، هیچگونه محدودیتی ندارند.
– دوره های آنلاین زبان چینی، سرگرم کننده هستند.
– انتخاب ساعت و روز کلاس های آنلاین با زبان آموزان است.
– آموزش زبان چینی به شیوه آنلاین مقرون به صرفه است.
– دوره های آنلاین چینی، دارای پشتیبانی آنلاین هستند.

آزمون تعیین سطح برای سنجش میزان آگاهی شما از این زبان،به صورت کاملا غیرحضوری برگزار می شود. در این آزمون در همان ابتدا تمامی مهارت های اصلی به صورت کاملا برنامه ریزی شده و هدفمند از مراجعین سنجیده می شود. این آزمون سطح ، سطح نوشتار ، سطح خواندن و همچنین مهارت شنیداریرا به طور کامل می سنجد.
برگزاری آزمون یاد شده به شکل مجازی، با آزمون های حضوری هیچگونه تفاوتی ندارد و تنها تفاوت تنها در غیرحضوری بودن این آزمون است. این آزمون با طراحی منحصر به فرد خود، تعیین سطح منطقی و درست را برای تمامی شرکت کننده گان، به شکل یکسان ایجاد نموده است و شما می توانید با خیال آسوده در این آزمون شرکت نمایید.
از ویژگی های مهم دیگر نیز این است که تمامی مراحل دوره های آنلاین از ثبت نام گرفته تا گرفتن مدرک دوره ای که در آن شرکت میکنید، به صورت کاملا آنلاین است و فراگیران که در خارج از اصفهان هستند، می توانند با خیال آسوده تمامی کارهای خود را قبل از شروع دوره و پس از اتمام دوره به انجام برسانند.
آزمون پایان دوره نیز  به صورت آنلاین ، تمامی مهارت های مهم در زبان چینی اعم از گرامر ، مهارت گفتگو ، مهارت شنیداری ، مهارت نوشتارو همچنین بستن جمله یا مکالمه را به صورت کامل، مورد سنجش قرار می دهد.
سنجیدن این مهارت ها برای اتمامدوره و یا شرکت در سطوح پیشرفته تر، یک نیاز است و زبان آموزان از طریق اپلیکیشن اختصاصی آموزشی ARE می توانند راس ساعت مقرر و در تایم مشخص شده برای امتحان پایان دوره خود، در این آزمون شرکت نمایند.
دوره غیرحضوری، دوره ای به دور از محدودیت هایرایج دردوره های حضوری است که اکثر شرکت کننده ها کماکان با آن مواجه یوده و دست و پنجه نرم میکنند . شما می توانید در هر شرایط و موقعیتی که هستید در کلاس خود حضور بیابید. شما می توانید حتی در سفر، در اداره ، در منزل ، بهیادگیری و تمرینپرداخته و مهارت و توانایی های لازم در زبان چینی را کسب نمایید.
از این جهت انتخاب ساعت و زمانکلاس ها ، به طور کامل با زبان آموزان این دوره است و به همین دلیل شما این انتخاب را دارید که بتوانید در بین فرصت های آزاد یا اوقت فراغت خود که دچار درگیری کاری یا درسی نیستید ساعتی را برای شرکت در کلاس برگزیده و از این مهم جهت سرگرم کننده تر کردن و لذت بردن از این دوره، نهایت استفاده را ببرید.
در این دوره ازمدرسان با تجربه و مجرب در این زمینه استفاده می شود. این اساتید علاوه بر دانش زبان چینی و کسب مهارتهای تدریس در دوره ها تربیت مدرس، تخصص در زمینه تدریس به شکل آنلاین را نیز کسب نموده اند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن زبان چینی را برای تمامی افراد علاقه مند، ارائه بدهند.
برای ثبت نام در دوره های آموزشیدر آکادمی زبان بهین دانش، نرم افزار آنلاین بهین دانش تهیه دیده شده است که با نصب این اپلیکیشن زبانی، تمامی مهارت های ثبت نام و همچنین موارد دیگر که مورد نیاز در طی گذراندن دوره چینیهستند، برای زبان آموزان میسر شود.اپلیکیشن بهین دانش در دو نسخه ویژه اساتید و همچنین ویژه زبان آموزان، این امکان را فراهم آورده است که اساتید به صورت روزانه، مهارت های زبان آموزان خود را سنجیده و به صورت شفاف در اختیار آنها قرار دهند. با این کار زبان آموزان این دوره می توانند بعد از هر جلسه به نقاط ضعف و قوت خود در زمینه یادگیری زبان چینی، واقف شده و در صدد رفع اشکالات یا تقویت مهارات ها خود با استاد مربوطه بپردازند.
در این اپلیکیشن همچنینتمرین های روزانه، توسط استاد به نمایش گذاشته می شود تا همه زبان آموزان و حتی زبان آموزان غائب بتوانند از روند کلاس مطلع شده و خود را آماده برای جلسه آینده و شرکت در کلاس نمایند.
کلیه دوره ها اعم از دوره های حضوری و دوره های غیرحضوری، هر دو دارای پشتیبانی آنلاین هستند که این پشتیبانی مستقیما و با نظارت مستقیم کارشناسان آموزشی صورت می پذیرد. زبان آموزان می توانند هر مشکل یا ایرادی در طی دوره دارند با پشتیبان خود در میان گذاشته و در نتیجه با کیفیت عالی و رضایت صددرصدمراحل یادگیریرا، پشت سر بگذارند.

اهداف دوره های آنلاین زبان چینی

مراکز برگزار کننده دوره های آنلاین، هر کدام با هدفی مشخص این دوره ها را تهیه دیده اند. اما هدف از برگزاری دوره های آنلاین با وجود تفاوت های بسیار وجه مشترکی بزرگ و اساسی دارندکه  می تواند تحول عظیمی را در آموزش زبان چینی رقم بزند. نکته ای که در برگزاری دوره های آنلاین، به چشم می خورد، این است که با بوجود آمدن این دوره ها، بخش اعظمی از استفاده بی رویه از کاغذ، در تمامی بخش ها کاسته می شود.
این موضوع برای محیط زیست و مراقبت از این مهم می تواند بهترین نکته ممکن باشد. در واقع هر کدام از ما این وظیفه را داریم تا به اندازه سهممان از محیط زیست محافظت کنیم و آکادمی زبان بهین دانش نیز برای همین منظور با این هدف، به اجرای دوره های آنلاین پرداخته است.
علاوه بر آن، از اهداف مهم دیگر در آموزش آنلاین زبان چینی، می توان به همگانی کردن و قابل دسترس بودن این مهم برای دیگران اشاره نمود. با دوره های آنلاین در واقع آموزش برای تمامی افراد در هر شهر و روستا امکان پذیر است و همه افراد می توانند به صورت یکسان از این موقعیت بهره کافی ببرند.
یادگیری زبان برای تمامی اقشار جامعه مهم است اما بسیاری به دلیل نبود امکانات آموزشیدر یادگیری زبان مورد علاقه شان تا مدت ها در آرزوی دستیابی به این رویا می مانند. با دوره های آنلاین، این رویا تنها در حد یک آرزو نمی ماند و همه علاقه مندان می توانند باروشهای آنلاین  بر این زبان تسلط کافی بیابند.

با کم کردن رفت و آمدها، استفاده از وسایل نقلیه شخصی و عمومی کمتر شده و در نتیجه آلودگی کمتری را به زمین تحمیل می کنیم . دوره های آنلاین با توجه به غیرحضوری بودن خود نقش مهمی را در این زمینه ایفا کرده است . با هم مسیر کردن کارهای شخصی به سمت آنلاین کردن و استفاده از دوره ها و خدمات کمک آموزشی به صورت آنلاین می توانیم گام مهمی را زمینه مراقبت از محیط زیست برداریم.
محیط زیست امروزه بیش از هر روز و زمانی، نیاز به مراقبت و توجه دارد و اگر هر یک از ما در حیطه کاری و شخصی خود، با روش های در دسترس و غیرحضوری کردن کارهای خود، برای این مهم قدمی برداریم، می توانیم آینده ای بهتر و درست تر را برای خود و آیندگانمان، نسبت به سالهای پیش، رقم بزنیم.
افراد چند زبانه علاوه بر اینکه بر توانایی های شخصی خود اضافه می کنند، می توانند کشور خود را در زمینه های اقتصادی، سیاسی و تجاری به سوی پیشرفت بیشتر هم مسیر کنند. کشورهایی که مردم خود را به سمت چند زبانه بودن تشویق می کنند، کشورهای موفق تری در تمامی زمینه ها از سایر کشورهای دیگر هستند. چند زبانه بودن یکی از نشانه های کشورهای توسعه یافته هستند و با دوره های آنلاین ما می توانیم بخشی اعظم از کشورمان را به یادگیری زبان چینی و سایر زبان ها، راغب نموده و زمنیه توسعه و پیشرفت را فراهم آوریم.
دوره های آنلاین به خودی خود و به صورت ناخودآگاه، مهارت اسپیکینگرا تقویت می نمایند، چرا که مشکل نبود پارتنربرای زبان آموزان حل شده و می توانند با همکلاسی های خود و همچنین استاد مربوطه به صورت دائمی به مکالمه چینی بپردازند.
علاوه بر آن، این دوره ها، مهارت رایتینگ را در زبان آموزان شرکت کننده، بیش از سایر دوره ها، تقویت می نمایند. همچنین به مرور، یادگیری گرامر زبان چینی به روش ناخودآگاه، در دوره های آنلاین، تقویت می شود. در اصل با ایجاد چت گروهی و جلسات آنلاینی که برقرار می شود دوره آنلاین چینی بیش از دیگر دوره ها، مهارت های اصلی و مهمرا در زبان آموزان تقویت می نماید. این مهم ناخواسته صورت می گیرد و در واقع روش یادگیری زبان چینی در منزل را، برای سایر آنها، همه گیرتر می کند.

قوانین شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان چینی

قوانین ایجاد شده برای دوره های یادگیری زبان چینی به صورت غیرحضوری، می تواند این دوره ها را به هدفمند بودن نزدیک تر نماید. هدفمند بودن این دوره، تنها نمی تواند برای آموزش دهنده، یک برگ برنده باشد و بلکه اجرای این قوانین بیش از هر چیزی برای خود زبان آموزان است که نتیجه مثبتی را به بار می آورد.
لازمه اصلی برگزاری دوره های آنلاین مانند هر چیز دیگری قانون است ، وضع قوانین میتواند به جدیت و تلاش فراگیران بیافزاید و روح مسئولیت پذیری و بازدهی ویژه به کلاس تزریق کند. چرا که زبان آموزان نیاز به ایجاد انگیزه، تشویق به ادامه دادن و پشتیبانی برای اجرای تمرین ها و موارد دیگر دارند و به خودی خود شاید نتوانند این مسیر را به شکل برنامه ریزی شده و هدفمند بگذرانند. از جمله قوانین مهمی که آکادمی زبان بهین دانش، برای اجرای درست دوره های آنلاین چینی طراحی نموده اند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– غیبت بیش از ۲ جلسه ، مجاز نیست.
– زبان آموزان متعهد به شرکت در کلاس ها، راس ساعت تعیین شده هستند و همه باید همزمان در ساعت مشخص شده آنلاین شوند.
– زبان آموزان قبل از اولین جلسه، موظف به فراگیری کار با اپلیکیشن بهین دانش و اپلیکیشن زبانگرد هستند.
– شرکت در آزمون آنلاین پایان دوره ، برای تمامی زبان آموزان، الزامی است. در صورت حضور نداشتن، زبان آموز نمی تواند در ترم ها یا سطوح پیشرفته تر زبان چینی شرکت نماید.
– حداقل سن برای شرکت در دوره های آنلاین زبان چینی، بالای ۹ سال است.
– هر زبان آموز برای رسیدن به سطوح بالاتر نیازمند کسب حداقل نمره قبولی در آزمون آنلاین است.

همانطور که در بالا هم ذکر شد، امتحانات آنلاین نیز، به صورتغیر حضوری و به دو شکل شفاهی و کتبی برگزار می شود. امتحان این دوره به صورت کاملا برنامه ریزی شده و با آزمون و خطاهای بسیار، طراحی شده است تا تمامی مهارت ها در زبان چینی، به شکلی صحیح مورد سنجش و بررسی قرار بگیرد.
اگر آشنایی کامل در فراگیری اپلیکیشن ARE و بهین داشن کسب نمایید، در واقع توانسته اید مسیری هموارتر در یادگیری زبان چینی را برای خود شکل دهید. این نرم افزارها علاوه بر انجام کارهای شخصی مانند ثبت نام، حضور غیاب، شفاف سازی نمرات روزانه، قابلیت آموزش زبانهای مختلف را داشته و زبان آموزان می توانند با این نرم افزارها، به یادگیری روزانه زبان چینی بپردازند. اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش زبان چینی هستید، می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر و همچنین، ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانشه بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان ما، در تمامی زمینه ها اعم از، انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود، بهره ببرید.
کارشناسان ما، شما را از لحظه ثبت نام تا پایان دوره مربوطه، تحت حمایت و پشتیبانی آموزشی خود قرار می دهند و در تمامی مسیر یادگیری زبان چینی و سایر زبان های خارجه، در کنار شما خواهند بود. همچنین شما می توانید از مشاوره رایگان ما در تمامی ایام هفته، بجز در روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، بهره مند شوید.