ادامه دار شدن استفاده از روش‌های سنتی و عدم سیستم آموزشی مناسب در آموزش زبان چینی باعث شده است که آنطور که باید، آموزش زبان چینی در میان عموم گسترش پیدا نکند. مواردی از این قبیل منجر به این شده است که علاقه‌مندان به این زبان، نتوانند به نحو احسن از آموزش صحیح برخوردار شوند. افراد جامعه با اهداف متفاوتی به دنبال یادگیری زبان چینی هستند به همین علت کارشناسان این حوضه باید شرایط آموزشی مناسب را فراهم نمایند. اولین قدم در این مسیر، آموزش زبان چینی است، نه کسب اطلاعات درباره این زبان. در ادامه این مقاله به بررسی این مفهوم و باید و نبایدهای آموزش زبان چینی خواهیم پرداخت…

IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان چینی

آموزش زبان چینی

تا به حال به مفاهیم آموزش، یادگیری و کسب اطلاعات درباره زبان دقت کرده‌اید؟ و یا به باورهای موجود درباره این مفاهیم فکر کرده‌اید؟
آموزش زبان چینی باید منجر به ارتباط زبانی صحیح در میان افراد شود. زمانی که چنین ارتباطی در میان افراد ایجاد نشود بدین معناست که سیستم آموزشی نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا باید به سمت و سوی متفاوت حرکت کند. با حرکت کردن آموزش به سمت یادگیری و درگیر کردن زبان آموزان در این مسیر باعث می‌شود که ارتباط زبانی صحیح بین افراد ایجاد شود.
در سیستم آموزش محور مطالب از قبل تعیین شده است به عبارتی ورودی و خروجی مشخصی وجود دارد و زبان آموزان طبق همان سبک و روشی که از قبل مشخص شده است باید عمل کنند. در این سیستم زبان آموزان بدون قدرت انتخاب مجبور به رعایت بایدها و نبایدهای زبانی هستند.
اما در سیستم یادگیری محور زبان آموزان از ابتدا تا انتهای آموزش در مسیر یادگیری قرار می‌گیرند و بر اساس نیازهای زبانی خود دست به انتخاب می‌زنند.
با در پیش گرفتن چنین روند آموزشی، قطعا فراگیران و علاقه‌مندان به زبان سریع‌تر، اصولی‌تر و به درستی، اصل زبان را دریافت خواهند کرد.

تفاوت آموزش زبان چینی و کسب اطلاعات درباره آن

با وجود کتاب‌ها و منابع آموزشی متفاوت به دلیل استفاده از سبک و روش سنتی، هدف اصلی و مهمی که من و مدرسین سایت احمدرضا ابراهیمی به دنبال آن هستیم تحقق پیدا نخواهد کرد. کتاب‌ها و منابع آموزشی به آموزش گرامر، لغات و زبان شناسی می‌پردازند. کسب اطلاعات درباره زبان برای زبان آموزانی که قصد نیتیو لایک شدن و برطرف کردن نیازهای زبانی خود را در موقعیت‌های مختلف دارند کار بی فایده‌ای است.
زبان آموزان به دنبال برطرف کردن نیازهای زبانی خود با توجه به تغییرات روز دنیا هستند اما با وجود چنین سیستم آموزشی و ارائه اطلاعات درباره آن زبان فراگیران توانایی رسیدن به اهداف خود را نخواهند داشت.

کلیشه سازی در آموزش زبان چینی

زبان آموزان بسیاری با وجود داشتن مدرک و کسب نمرات بالا در آزمون‌های مثل HSK که برگرفته از HanyuShuipingKaoshi و به معنای تست مهارت زبان چینی است، پرداخته‌اند اما قادر به برطرف کردن نیازهای زبانی خود نیستند. به نظر شما چرا با وجود زمان گذاشتن و داشتن مدرک و نمرات بالا، زبان آموزان قادر به استفاده از مهارت‌های زبانی خود نیستند؟
تا زمانی که مدرک محور بودن در میان عموم مردم وجود داشته باشد، نمی‌توانیم به هدف اصلی خود یعنی نیتیو لایک شدن دست پیدا کنیم. هم چنین مدرسین زبان باید نگرش و دید جدیدی را متناسب با تغییرات زبانی در زبان آموزان ایجاد کنند.
سطوح کتاب‌های زبان چینی شامل (C1,C2)(B1,B2)(A1,A2) می‌باشد این سطوح در همه کتاب‌های زبان چینی مثل کتاب‌های زیر وجود دارد:

Integrated Chinese Character Workbook
Barrons Chinese language and culture

 آموزش از طریق کتاب‌های سطح بندی شده باعث شده است اعتماد به نفس زبان آموزان به حداقل برسد و آموزش عادات صحیح زبانی که تیم ما به دنبال آن است را امکان پذیر نکند. هم چنین مدرسین باید برای تحقق آرزوها و اهداف زبانی زبان آموزان به تغییر فاکتورها عوامل مبتنی بر آموزش بپردازند و از ظاهرسازی و کلیشه‌های زبانی دوری کنند.

3 مورد از برترین مهارت‌های یادگیری زبان چینی

آیا برای یادگیری زبان چینی و یا دیگر زبان‌ها از مهارت‌های یادگیری استفاده کرده‌اید؟
برای استفاده از مهارت‌های یادگیری نیاز به شناخت عادات زبانی است. مدرسین زبان چینی و یا دیگر زبان‌ها باید به دنبال آموزش عادات زبانی در زبان آموزان خود باشند. برخی از این عادات زبانی شامل: شناخت فرهنگ، عادات زبانی صحیح مربوط به تلفظ و لحن، کپی کردن عادات زبانی و… می‌باشد.
مدرسین سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به آموزش عادات زبانی به صورت ناخودآگاه می‌پردازند. با استفاده از این روش توانسته‌اند متقاضیان بسیاری را در مدت زمان کوتاه به یک نیتیو لایک تبدیل کنند.

برخی از ترفندهای همیشگی شدن مهارت‌های یادگیری زبان

  • یادگیری زبان چینی را محدود به زمان و مکان خاصی ندانید. با آنلاین شدن و در اختیار داشتن امکانات فراوان می‌توانید یادگیری نامحدودی را تجربه کنید.
  • زبان همانند دیگر مهارت‌ها مثل موسیقی و ورزش نیاز به تمرین دائم دارد. پس استفاده از زبان چینی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
  • علاوه بر مدرسین که نقش هدایت کننده زبان آموزان را دارند، نیاز به تلاش و پشتکار دائمی زبان آموزان می‌باشد.

آموزش زبان چینی با سریال

آموزش و یادگیری زبان چینی با سریال به روزترین و کارآمدترین روش برای یادگیری زبان چینی و یا دیگر زبان‌ها محسوب می‌شود. یادگیری و تسلط بر لهجه و تلفظ یکی از عادات زبانی محسوب می‌شود که تنها راه یادگیری آن استفاده از سریال‌ها به زبان هدف می‌باشد.
آموزش زبان با سریال توانسته است نیازهای زبانی زبان آموزان را در موقعیت‌های متفاوت برطرف کند و منجر به ارتباطی صحیح برای افراد شود. سریال‌های این امکان را برای همه فراگیران فراهم می‌کند تا در کمترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات را در اختیار داشته باشند.
آموزش با سریال، گرامر و ساختار جملات را به صورت ناخودآگاه به زبان آموزان آموزش می‌دهد و فراگیران از کتاب‌ها و منابع آموزشی خسته کننده رها می‌شوند. در واقع همراه با سرگرمی به یادگیری و آموزش مشغول می‌شوند. آموزش زبان با سریال لذت دائمی و نامحدودی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آموزش زبان چینی به سبک احمدرضا ابراهیمی

یادگیری زبان‌های خارجه به دلیل اهمیت ویژه‌شان در دنیای امروزی، به یک باید و الزام تبدیل شده‌اند و اگر بخواهیم همه تمرکزمان را بر روی یادگیری زبان انگلیسی بگذاریم، در واقع مسیر را به درستی طی نکرده‌ایم، چرا که همه ما نیاز به ارتباطات گسترده داریم و زبان، ابزار ارتباط بین ملت‌های مختلف است.
در این راه، یافتن دوره‌ای که برای شما کارساز باشد، می‌تواند مسیر یادگیری را برای شما عزیزان کوتاه‌تر، و شما را برای رسیدن به هدفتان، یاری نماید. از جمله مهم‌ترین این دوره‌ها می‌توان به دوره‌های 50 روزه و یا راکت زبان چینی اشاره کرد. این دوره به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان چینی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان چینی در 50 جلسه) برگزار می‌شوند. زبان آموزان با کمک مشاوران ما و بسته به نیازهای خود می‌توانند به انتخاب هر یک از این دوره‌ها بپردازند.
آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، یکی از روش‌های کوتاه مدت در یادگیری زبان چینی است. این روش که از روش‌های جدید در آموزش چینی است، امروزه توجه بسیاری از علاقه‌مندان را به خود جلب کرده است. در این دوره شما با تمامی مهارت‌های اصلی در یادگیری زبان چینی و مهارت‌های مهم دیگر، آشنا خواهید شد اما چیزی که بیش از موارد دیگر در مرکز توجه قرار دارد، تقویت قدرت صحبت کردن به زبان چینی است.
در دوره ۵۰ روزه زبان چینی، شما در کوتاه مدت، به سطح قابل قبولی در آموزش چینی می‌رسید و به راحتی می‌توانید با افراد بومی چینی، ارتباط موثری برقرار کنید. این دوره نه تنها برای افرادی که زمان کمی در دست دارند بلکه برای همه افراد در هر سنی و سطحی مناسب است.
پشتیبانی و همراهی اساتید در این دوره‌ها می تواند شما را از داشتن پارتنر بی‌نیاز کرده و به راحتی روزانه با استاد خود، به مکالمه بپردازید. در این راستا برای اینکه تمامی روزهای این دوره به صورت برنامه ریزی شده برگزار شود، انتخاب ساعت، اساتید و روز کلاس‌ها با خود زبان آموزان می‌باشد. چرا که زبان آموزان در این دوره به یک بازه زمانی ۲ ساعته در طول روز نیاز داشته و برای استفاده بهینه از زمانی که در دست دارند، باید خود در انتخاب زمان برای فراگیری زبان، دخیل باشند. این دوره با عنوان راکت زبان چینی در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی برگزار می‌شود و اساتید این دوره با گذر از فیلترهای خاص دو الی سه زبان را به سبک راکت اموزش دیده‌اند.
شما باید در کنار این چهار مهارت به تلفظ لغات و همینطور نوع ادای عبارات و اصطلاحات چینی مسلط باشید. چرا که در همه زبان‌ها اصولا دو کلمه مشابه با معانی مختلف وجود دارد که گاها در مکالمه نوع تلفظ آنها است که این دو را از هم متمایز می‌کند. نکته مهم دیگر این است که اگر ادای کلمات به خوبی انجام نشود شما حالت یک آدم آهنی به خود می‌گیرید که تنها عبارات چینی را پشت سر هم تکرار می‌کند. ادای کلمات و عبارات به مکالمه ما جان می‌دهد و ارتباط را به بهترین شکل ممکن، برای ما میسر می‌کند. تمامی نکات گفته شده در این مقاله در دوره‌های راکت به صورت دقیق و با جزئیات اجرا می‌شود.
برای دستیابی به این مهارت‌ها، شما علاوه بر ثبت نام در یک آموزشگاه خوب آموزش زبان چینی، نیاز به تلاش مکرر و روزانه دارید. این تلاش مستمر، با تمرین مکالمه و شجاعت در ارتباط برقرار کردن، قطعا مثمر ثمر واقع خواهد شد و مسیر یادگیری شما را به حداقل خواهد رساند. برقراری مکالمه به شما روحیه خود باوری و اعتماد به نفس می‌دهد و در زمینه‌های بسیاری مفید واقع خواهد شد.
در ادامه همه ما نیاز به مشاوره و راهنمایی در رسیدن به اهدافمان داریم. برای همین منظور شما می‌توانید برای آشنایی با دوره‌های آموزش زبان چینی و نحوه تشکیل کلاس‌ها، با ثبت مشخصات خود در بخش زیر منتظر تماس کارشناسان ما بوده و در زمینه انتخاب زبان دوم و دوره‌های مناسب برای خود، از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما در سایت احمدرضا ابراهیمی بهره ببرید. برای اطلاعات بیشتر با شماره 09333558002 تماس حاصل نمایید.