سیستم آموزشی مبتنی بر یادگیری یکی از روش‌های جدید در سیستم آموزشی می‌باشد. این سیستم با اولویت قرار دادن یادگیری، تفاوت چشم گیری با سیستم آموزشی به روش سنتی دارد. سیستم آموزشی سنتی با ارائه اطلاعات زبانی به فراگیران باعث شده است به نتایج دلخواهی که مد نظر کارشناسان و حتی فراگیران زبان است، نرسد. سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با اولویت قرار دادن آموزش مبتنی بر یادگیری توانسته است آموزش زبان روسی و دیگر زبان‌ها را به نحو احسن پیش برد.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان روسی

 

آموزش یا کسب اطلاعات درباره زبان روسی؟!

به نظر شما چه چیزی باعث انحراف در مسیر یادگیری زبان روسی شده است؟ قطعا باورهای رایج و دیرینه باعث شده است که آموزش از مسیر اصلی خود یعنی یادگیری دور شود. همین عامل ما را از ارتباط و لذت استفاده از زبان دور کرده است اما با شناختن جزئیات عادات زبانی غلط می‌توان در مسیر درستی قرار گرفت.
در سیستم آموزش محور، زبان آموزان به یادگیری مطالبی که از قبل مشخص شده است می‌پردازند مثل لغات و قواعدی که در داخل کتاب‌ها و منابع آموزشی مختلف وجود دارد. در واقع فراگیران مطالبی که از پیش تعیین شده است را فرا می‌گیرند و از حق انتخاب چندانی برخوردار نیستند.
اما در سیستم یادگیری محور، فراگیران در مسیر یادگیری غرق خواهند شد. و در واقع نقش اصلی را زبان آموزان ایفا می‌کنند و از حق انتخاب بالایی برخوردار هستند.

ظاهر سازی در آموزش زبان روسی!

آموزش و یادگیری زبان روسی و یا دیگر زبان‌ها امروزه بیشتر به سمت مدرک محور شدن پیش می‌رود. یادگیری زبان به یک پرستیژ تبدیل شده است. اکثر افراد با داشتن مدرک آموزشی از آموزشگاه‌های مختلف به دنبال بالاتر بردن جایگاه اجتماعی و شغلی خود هستند. اما دریغ از زمانی که مجبور به استفاده از زبان در موقعیت‌های مختلف هستند و با وجود داشتن نمره بالا در آزمون‌های مختلف مثل TORFL توانایی استفاده و برطرف کردن نیازهای زبانی خود را ندارند.
سطوح زبان روسی بر اساس سطح‌های استاندارد اتحادیه اروپا شامل سطوح (C1,C2)(B1,B2)(A1,A2) می‌باشد. با استفاده از این سطوح میزان موفقیت افراد را در یادگیری زبان روسی می‌سنجند. برخی از کتاب‌های در حال تدریس برای این زبان شامل موارد زیر می‌باشد:

Russian for Dummies
The New Penguin Russian Course: A Complete Course for Beginners
Russian Stage One: Live from Russia! Volume

در سیستم آموزش محور از این کتاب‌ها برای تدریس استفاده می‌شود. در نهایت این کتاب‌ها نه تنها عادات زبانی صحیح را به زبان آموزان آموزش نمی‌دهند بلکه باعث عدم اعتماد به نفس در زبان آموزان نیز می‌شود.

  برخی از مهارت‌های یادگیری زبان روسی!

بخشی از یادگیری زبان، مربوط به یادگیری و آشنایی با مهارت‌های زبانی می‌باشد. برای یادگیری مهارت‌های زبانی نیاز به آشنایی با عادات زبانی مربوط به آن زبان است. برخی از این عادات زبانی شامل: کپی کردن جملات، عادات صحیح مربوط به لحن و تلفظ، شناخت عادات مربوط به فرهنگ و… می‌باشد.

  • کپی کردن جملات

کپی کردن جملات با آن تصوری که افراد از این عبارت دارند متفاوت می‌باشد. هر کشوری و هر زبانی دارای عادات زبانی مربوط به خود است، وظیفه مدرسین زبان این است که فراگیران را به سمت کپی کردن این عادات زبانی سوق دهند. برای افرادی که قصد نیتیو لایک شدن را دارند استفاده از این روش بسیار کمک کننده می‌باشد. به عبارتی باید به رفتارهای زبانی فراگیران دقت بسیار زیادی را داشته باشیم. با مطالعه مقاله کپی کردن جملات زبان انگلیسی می‌توانید به درک کامل‌تری از این قسمت بپردازید.

  • عادات زبانی مربوط به لحن و تلفظ

یادگیری عادات زبانی نیاز به سیستم آموزشی و محتوای مناسب با همان سیستم را دارد. مدرسین زبان باید حداکثر تلاش خود را به کار گیرند تا یادگیری تلفظ و لحن کلمات، به صورت ناخودآگاه به زبان آموزان انتقال پیدا کند. یادگیری تلفظ صحیح کلمات نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد. من به شما پیشنهاد می‌کنم برای درک بهتر این قسمت به مطالعه مقاله آموزش یا ورزش بپردازید.

  • شناخت عادات مربوط به فرهنگ و زندگی مردم

یادگیری کلمات و عبارت مربوط به آن زبان فقط مختص به زبان آن کشور نیست بلکه هر کلمه و عبارتی نمایانگر فرهنگ مردم آن کشور می باشد. افرادی که به قصد نیتیو لایک شدن یادگیری زبان روسی را آغاز کرده‌اند باید با فرهنگ مردم و زندگی در آن کشور آشنایی کاملی پیدا کنند.

یادگیری یک تغییر نسبتا پایدار!

یادگیری هر مهارتی من جمله زبان روسی و دیگر زبان‌ها یک تغییر نسبتا پایدار می‌باشد که با تمرین مداوم روز به روز تقویت می‌شود. یادگیری زبان و یا مهارت‌های دیگر تا لحظه مرگ ادامه دارد و ما نمی‌توانیم آن را محدود به زمان و یا دوره‌ی خاصی بدانیم. یادگیری و آموزش زبان روسی این امکان را به شما می‌دهد تا با نگرش و دید عمیق تری نسبت به زندگی پیش بروید و راحت‌تر می‌توانید با مسائل مختلف زندگی روبه رو شوید.

آموزش زبان روسی به سبک احمدرضا ابراهیمی

یادگیری زبان روسی با اهداف متفاوتی برای هر فردی صورت می‌گیرد. اما نکته مهم این است که کسانی که به یادگیری زبان‌هایی متفاوت اقدام می‌کنند علاوه بر اینکه به یک ورزش عالی را برای مغز خود تهیه دیده‌اند در واقع جسارت خود را به دیگران به اثبات رسانده‌اند.
یادگیری زبان دوم در تقویت اعتماد به‌ نفس و خودباوری شما تاثیر بسزایی دارد و شما می‌توانید با یادگیری زبان دوم با اعتماد به نفس بیشتری در مصاحبات شغلی بهترین روزهای زندگی خود را پایه ریزی کنید. زندگی با همین تفاوت‌ها می‌تواند به صحنه‌ای زیباتر تبدیل شده و شما را به رویاها و آرزوهایتان برساند.
انسان‌ها ذاتا برای رسیدن به اهداف و خواسته هایشان عجول هستند. گاهی این عجول بودن بنا به نیازی است که فرد در زندگی احساس می‌کند. زمان کم، موقعیت عالی پیش آمده و همینطور نگرانی از، از دست دادن این موقعیت خوب، باعث می‌شود ما به روش‌های کوتاه مدت در یادگیری زبان روسی فکر کنیم. یادگیری زبان روسی در ۵۰ روز یکی از روش‌های یادگیری زبان روسی در کمترین زمان است. در این دوره شما در کمترین زمان ممکن زبان روسی را به راحتی فرا می‌گیرید.
اساتید چند زبانه برای آموزش زبان روسی در ۵۰ روز، به صورت تخصصی دوره می‌گذرانند تا بتوانند به خوبی زبان آموزان خود را با روسی آشنا کرده و هر چهار مهارت در آموزش زبان روسی را در کمترین زمان ممکن به آن‌ها آموزش بدهند.
تمرکز این دوره بر روی مهارت مکالمه روسی و نیتیو لایک شدن زبان آموزان است. در پایان این دوره شما به خوبی می‌توانید از عهده مکالمه، گرامر زبان روسی موارد دیگر برآیید. دوره فشرده (آموزش زبان روسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان روسی در 50 روز) روسی بدلیل اینکه زمان کمی را در آموزش می‌گذراند و سهم مهمی در زود رسیدن زبان آموزان به اهدافشان دارد، این روزها بیش از هر دوره‌ای مراجعه کننده و علاقه‌مند دارد. شما با روش فشرده می‌توانید در کوتاه‌ترین مدت به زبان روسی مسلط شوید و در عین حال تمامی چهار مهارت در یادگیری زبان روسی و مهارت‌هایی مانند گرامر، تلفظ و … نیز فرا بگیرید.
سایت احمدرضا ابراهیمی دوره های راکت و یا 50 روزه زبان را از طریق سریال آموزش می‌دهند. آموزش زبان یا سریال توانسته است به یکی از کارآمدترین روش‌ها برای یادگیری زبان تبدیل شود. آموزش زبان با سریال با ارائه محتوای زبانی متفاوت، در کنار سرگرمی به آموزش فراگیران می‌پردازند و با کمترین هزینه بیشترین یادگیری را ارائه می‌دهند. آموزش زبان با سریال یادگیری نامحدودی را برای شما رقم می‌زند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان و آشنایی با دوره‌های موجود می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق شماره تلفن 09333558002 با ما تماس حاصل فرمایید.
در پایان آرزو داریم این مقاله توانسته باشد بخش کوچکی در یادگیری زبان روسی و آموزش این زبان در کشور داشته و شما را در پیگیر بودن آرزوهایتان یاری رساند.