به محتوای آموزشی موجود در دوره‌ها و کلاس‌های زبان دقت کرده‌اید؟ آموزش زبان فرانسوی امروزه به دلیل اهمیت این زبان گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است اما چیزی که اهمیت بیشتری دارد، محتوا و سیستم آموزشی موجود می‌باشد. از قدیم تا به الان دوره‌ها و کلاس‌های زبان، آموزش را با ارائه اطلاعات اشتباه گرفته‌اند. آموزش زبان فرانسه از جانب مدرسین و زبان آموزان باید به گونه‌ای باشد که یادگیری مهارت‌ها و عادات زبانی را اصل قرار دهند. در این مقاله بیشتر از قبل با مفاهیم آموزش، مهارت‌های زبانی و یادگیری آشنا خواهید شد.

IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان فرانسوی

 

آموزش زبان فرانسوی

استفاده از روش‌های آموزشی یکسان، نبود تنوع در سیستم آموزشی و… همه و همه باعث شده است آموزش و یادگیری زبان با ذهنیت و روشی اشتباه پیش رود و هم چنین این ذهنیت را در همه ما به وجود آورده است که آموزش زبان با استفاده از روش و سیستمی متفاوت امکان پذیر نیست. با وجود چنین پیشینه‌ای برای تغییر نیاز به یک برنامه ریزی اساسی است. با شناخت جزئیات مربوط به سیستم آموزشی می‌توان اولین قدم را برای تغییر برداشت.
آموزش باید به گونه‌ای باشد که منجر به ارتباط زبانی صحیح در میان افراد شود. با آموزشی مبتنی بر یادگیری امکان ایجاد ارتباط زبانی صحیح فراهم می‌شود.

یادگیری یا آموزش زبان فرانسه؟!

از همین آغاز بهتر است با تفاوت آموزش و یادگیری آشنا شوید. همانطور که همه ما به خوبی از آن آگاه هستیم در سیستم آموزش محور معلمان و مدرسین زبان در راس آموزش قرار دارند. در واقع اصول، برنامه و محتوای مشخص و از پیش تعیین شده‌ای وجود دارد که زبان آموزان طبق همان برنامه مشخص به یادگیری محتوای مشخص مشغول هستند. سیستم آموزشی که تا به الان وجود داشته است یک سیستم قاعده محور است که به حفظ کردن لغات، فهم متون، زبان شناسی، حفظ کردن دستورهای گرامری و… می‌پردازد. این در حالی است که زبان آموزان با این روش آموزش دیده‌اند اما چیزی که مهم است این است که باید به فراگیران آموزش داده شود از قاعده به عنوان ابزاری برای دریافت معنا استفاده کنند.
سیستم یادگیری محور با اصل قرار دادن نیازهای زبانی فراگیران به آموزش می‌پردازد. در واقع آموزش به سمت یادگیری در حرکت است. اساتید و مدرسین نقش یک راهبر و هدایت کننده مسیر را داشته. زبان آموزان در مسیر یادگیری غرق خواهند شد و در سریع‌ترین حالت ممکن یادگیری زبان فرانسه و یا دیگر زبان‌ها برایشان رقم خواهد خورد.
تا زمانی که سیستم آموزش محور با همین جدیت به ارائه اطلاعات درباره زبان ادامه دهد، نه تنها نیتیو لایک شدن فراگیران بلکه حتی استفاده و ارتباط زبانی نیز ایجاد نخواهد شد.

آموزش یا ظاهرسازی در زبان؟!

مدرک محور شدن جامعه باعث بروز مشکلات و اشتباهات پی در پی زیادی شده است. به نظر شما گرفتن مدرک و نمرات بالا در آزمون‌های مختلف بدون استفاده و ارتباط زبانی چه سود و فایده‌ای برای زبان آموزان دارد؟ به مطالبی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهم کرد دقت داشته باشید.

  • کسب نمرات بالا در آزمون‌های مختلف

برخی از آزمون‌های رایج برای زبان فرانسه شامل DELF،TEF،TEFAQ و… می‌باشد. برخی چنین تصوری دارند که با شرکت در چنین آزمون‌هایی و کسب نمرات بالا تسلط آن‌ها بر آن زبان و مهارت‌های زبانی به حداکثر رسیده است. اما از ابتدا باید از کاربرد چنین آزمون‌هایی آگاهی کسب کنیم. عدم آگاهی از کاربرد و وجود چنین آزمون‌هایی باعث شده است تن به هر آموزشی دهیم و در نهایت نیز با وجود هزینه و زمانی که صرف کرده‌ایم، توانایی ارتباط زبانی با دیگران را نخواهیم داشت.

  • دریافت مدرک آموزشگاهی

امروزه علاوه بر جامعه برخی از افراد نیز رضایت خود را در گرو داشتن مدرک‌های متفاوت من جمله مدرک‌های آموزشگاهی زبان می‌دانند. اینکه هر یک از ما مدرک‌های زبانی متفاوتی داشته باشیم اما توانایی استفاده از مهارت‌های زبانی در موقعیت‌های مختلف نداشته باشیم، رضایت درونی برای ما به ارمغان نخواهد آورد.

  • سطوح زبان فرانسه

سطح های استاندارد اتحادیه اروپا شامل (C1,C2)(B1,B2)(A1,A2) می‌باشد. همانطور که می‌دانید معیار سطح بندی کتاب‌های زبان فرانسه بر اساس CEFR است. این معیار نشان دهنده سطح موفقیت فراگیران در یادگیری زبان فرانسوی می‌باشد. کتاب‌های آموزشی موجود نه تنها به آموزش مهارت‌ها و عادات زبانی نمی‌پردازد بلکه باعث عدم اعتماد به نفس در فراگیران نیز می‌شود. چیزی که اهمیت دارد یادگیری مهارت‌های زبانی است حتی اگر در سطح A1 قرار داشته باشید. برخی از کتاب‌های در حال تدریس شامل موارد زیر می‌باشد:

Entre Amis
Easy French Step-by-step
En bonne forme
New Penguin Parallel Text

آموزش زبان فرانسه یا آموزش مهارت‌های یادگیری؟!

در سیستم آموزشی مناسب مهارت‌ها و عادات زبانی صحیحی آموزش داده می‌شود. برخی از عادات زبانی صحیح شامل کپی کردن جملات، شناخت فرهنگ و زندگی مردم، عادات صحیح مربوط به لحن و تلفظ کلمات و… می‌باشد. هر یک از مهارت‌های گفته شده از اهمیت بالایی برخورد دارد هستند. یادگیری چنین مهارت‌هایی زمانی که با سریال صورت گیرد نیتیو لایک شدن فراگیران را رقم خواهد زد. سایت زبان احمدرضا ابراهیمی زبان فرانسه و یا دیگر زبان‌ها را با سریال‌های زبان هدف آموزش می‌دهد. یادگیری مهارت‌های گفته شده به صورت ناخودآگاه صورت می‌گیرد. با خواندن مقاله کپی کردن جملات و آموزش یا ورزش با مطالب گفته شده در این قسمت آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد.

همیشگی شدن مهارت‌های یادگیری!

هر مهارتی با تمرین مداوم تقویت می‌شود. یادگیری مهارت‌های زبانی تغییرات زیادی ایجاد می‌کند. این تغییرات با تمرین مداوم باعث تسلط و تثبیت مطالب آموخته شده می‌شود. یادگیری هر مهارتی از همان ابتدا نه شروع و نه پایان خاصی دارد. مدرسین زبان در آموزش و نحوه انتقال مهارت‌ها و عادات زبانی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند اما زبان آموزان نیز با تمرین مداوم این مسیر را هموارتر خواهند کرد.

آموزش زبان فرانسوی به سبک احمدرضا ابراهیمی

هر موسسه و آموزشگاه زبانی علاقه‌مند است تا به هدف خود در آموزش برسد و ما نیز از این قائده مستثنی نیستیم. اما این اهداف ها و چشم اندازها در هر موسسه‌ای قطعا متفاوت است و البته که این افراد هوشمند هستند که می‌توانند با روش‌های نو و گام‌های مستعد خود، گام‌های اساسی را در آموزش زبان‌های مهم از جمله زبان فرانسه بردارند.
سایت زبان احمدرضا ابراهیمی نیز با روش‌های مختص به خود و چشم اندازهای دور و نزدیکی که در آموزش که نه، بلکه راهبری افراد علاقه‌مند دارد، امروزه توانسته است به لطف پروردگار شکلی نوین از آموزش را وارد این مسیر نموده و با دوره‌ها ویژه خود که هر یک بنا به نیاز جامعه طراحی شده است، تحولی بزرگ را در حوزه آموزش زبان فرانسه رقم بزند.
یکی از دوره‌های موجود راکت می‌باشد. این دوره بسته به نیاز افراد جامعه، تغییرات زبانی و پیشرفت‌های روز دنیا به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان فرانسه در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان فرانسه در 50 جلسه) برگزار می‌شوند. هر یک از فراگیران با کمک کارشناسان و مشاوران ما و بسته به نیاز خودشان می‌توانند به انتخاب هر یک از این دوره‌ها نیز اقدام کنند.
این دوره یکی از ویژه‌ترین دوره‌های سایت احمدرضا ابراهیمی است که تحت عنوان دوره راکت فرانسوی در میان زبان آموزان این مجموعه شناخته شده است. در واقع از بارزترین خصوصیت این دوره می‌توان به فشرده و فوق فشرده بودن آن اشاره نمود که علاقه‌مندان به این زبان را در کمتر از ۲ ما به حد ایده آل در زبان فرانسه می‌رساند که این خود دلیلی بر ایمان داشتن بر روش‌های آموزشی خود خواهد بود.
آموزش زبان فرانسه با سریال یکی دیگر از مزیت‌های دوره‌های راکت می‌باشد. نیتیو لایک شدن فراگیران در صورتی رقم خواهد خورد که زبان آموزان در همان کشور دائم به زبان هدف صحبت کنند اما زمانی که چنین شرایطی مهیا نباشد باید به دنبال نزدیک‌ترین و حقیقی‌ترین روش رفت. آموزش زبان با سریال در حال حاضر تنها روش برای نیتیو لایک شدن فراگیران می‌باشد.
آموزش آنلاین زبان فرانسه یکی دیگر از مزیت‌های این دوره است و زبان آموزان و علاقه‌مندان می‌توانند در هر کجای ایران و جهان که هستند در فضایی برابر و عادلانه، با روش‌های نوین آموزشی، فرانسه را در کنار اقشار مختلف بیاموزند.
جهت استفاده از مشاوره آموزشی رایگان سایت احمدرضا ابراهیمی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر و کامل‌تر در زمینه انتخاب دوره‌های آموزش زبان فرانسه میتوانید با تکمیل بخش زیر با کارشناسان مشاور ما ارتباط برقرار نموده و در نهایت با آگاهی بیشتر ادامه مسیر دهید. ما از ابتدای ورود شما تا رسیدن به مقصد نهایی در آموزش زبان فرانسوی در کنار شما عزیزان هستیم.
راه‌های ارتباطی با سایت احمدرضا ابراهیمی:
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی سایت
_ تماس با شماره تلفن 09333558002