ما در زبان انگلیسی معمولا برای سلام کردن به انگلیسی از کلمه Hello استفاده می کنیم. اما کلمات دیگری در این زبان هستند که استفاده از آنها به موقعیتی که در آن هستید بستگی دارد. سلام به انگلیسی به دو صورت رسمی و غیررسمی استفاده می شود. در مواقعی که ما شخصی را برای اولین بار میبینیم یا رابطه رسمی با این فرد داریم مثل رییس شرکت یا یک فرد در حال گذر برای پرسیدن یک آدرس بهتره که از کلمه Hello استفاده کنیم. ولی این خبر خوب رو باید به شما بدهم که همیشه هم نیاز نیست که برای موقعیت های رسمی از این کلمه استفاده کرد و کلمات جایگزینی نیز برای این کلمه وجود دارد.

IELTS7 Banner 01 8 سلام به انگلیسی,سلام کردن به انگلیسی,سلام به زبان انگلیسی

سلام به انگلیسی

  •  وقتی صبح زود برای اولین بار با یک شخص رسمی بخورد می کنیم می توانید از کلمه Good morning استفاده کنیم یا بستگی به زمان می توان از کلماتی مثل Good afternoon یا Good evening استفاده نمود. از جملات دیگری که معادل سلام به زبان انگلیسی به صورت رسمی هستند می شود به این موارد اشاره نمود:

.It’s nice to meet you
از آشنایی با شما خوشحالم.

.Morning
صبح بخیر.

.It’s a pleasure to meet you
ملاقات با شما لذت بخش است.

.Good day
روز خوب.

که در جواب به این جملات ما میتوانیم به طور مثال از جملات زیر استفاده کنیم:

Good morning Mr.Hosseini
صبح بخیر اقای حسینی.

?Hello Mr. Amini. How are you todey
سلام اقای امینی. امروز حالتون چطوره؟

  • اما سلام به انگلیسی در دیدار با افراد نزدیک مثل خانواده یا دوستان متفاوت است. که اصولا ما ازکلمه Hey به صورت غیررسمی استفاده می کنیم. اما آیا کلمات دیگری هست که بتوانیم جایگزین Hey کنیم؟ در جواب باید گفت بله. Hi یک سلام کاملا مودبانه اما دوستانه است و شاید بشود گفت که میتوان از این کلمه در هر دو دسته استفاده کرد. اما از جملات و کلمات دیگری که می شود بجای کلمه Hey استفاده نمود به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم:

?Whats up
چه خبر؟

Howdy
سلام

?How are you doing
حال شما چطوره؟

در آموزش زبان انگلیسی کلماتی هستند که به صورت عامیانه به کار برده می شوند و نشان دهنده رابطه نزدیک ما با طرف مقابل است. اما باید نکته ای را خاطرنشان کنم و این اینکه که اصلا نیازی نیست در جواب به سوالات Whats up”” یا ” How are you doing” جواب بدهیم. چون این جملات در اینجا بجای Hi بکار رفته اند. و درسته که به صورت پرسشی استفاده می شوند اما در اینجا معنی ای کاملا متفاوت دارند. در توضیح کلمه Howdy نیز باید به این نکته اشاره بکنم که این کلمه مخفف جمله ” How do you do ” است.

  • از موارد دیگری که می توانم برای سلام به انگلیسی وقتی که وارد جمعی دوستانه می شوید نام ببرم، استفاده از جملاتی مثل:

Hello there
Hey there
Hi there

از مواردی که باید به آن دقت داشته باشید این است که برخی از این عبارت با تغییر پیدا کردن لحن و تن صدا می توانند در هر دو موقعیت های رسمی و غیر رسمی مورد استفاده قرار گیرند. حال که با برخی از مهم ترین عبارات و کلمات زبان انگلیسی آشنا شدید بهتر است به سراغ بیان نکته ای مهم درباره زبان برویم. آموزش زبان انگلیسی به صورت خصوصی در هر موسسه ای با شیوه و محتوای متفاوت تدریس می شود و هم چنین اساتید و تیم آموزشی در هر موسسه ای متفاوت هستند. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با داشتن شیوه ای متفاوت در سبک و محتوای آموزشی و با داشتن اساتید حرفه ای و چند زبانه توانسته اند زبان آموزان بسیاری را آموزش دهند. زبان آموزان در کنار سرگرمی به یادگیری زبان مشغول هستند و لحظات بی نظیر و لذت بخشی را تجربه خواهند کرد. دوره های راکت یکی از دوره های موجود در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی است که بر اساس اصول روانشناسی و مدیریت به آموزش زبان آموزان می پردازد. بر اساس نیاز  و دغدغه علاقه مندان به زبان دوره های راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می شوند. احمدرضا ابراهیمی دوره های راکت را به صورت آموزش زبان با سریال برگزار می کند. برای درک دقیق تر به شما پیشنهاد می کنیم به مطالعه مقاله آموزش زبان انگلیسی با سریال بپردازید. اما اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی در هر یک از زبان  های:  انگلیسی، عربی، ترکی، چینی، آلمانی، ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی  و روسی قادرند این مبحث و دیگر مباحث از جمله آموزش مکالمه زبان انگلیسی، آموزش گرامر زبان انگلیسی، آموزش فشرده و فوق فشرده زبان انگلیسی و آموزش آنلاین زبان انگلیسی را آموزش بدهند.
شما می توانید جهت فراگیری مبحث بیشتر از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید.
بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، انواع خداحافظی به زبان انگلیسی، روز های هفته به زبان انگلیسی، حال ساده و استمراری به زبان انگلیسی، کاربرد ها و تفاوت های will و be going to.
چناچه مشتاق هستید در دوره های متنوع و پکیج های متفاوت ما شرکت کنید با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرمایید و یا به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید.